Tools & Hardware lots from Georgia

Manifested and assortment lots of tools & hardware shipping from Georgia — $2 to $52 a lot, freight quoted to your ZIP.

Cosmetics & Beauty General Merchandise Women's Clothing Mixed Apparel Shirts & Tops Men's Clothing
324
live lots
tools & hardware on Closo right now
$1.68
median per unit
all-in, before shipping
Oct 4, 2026
updated
when this set of lots last changed
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

#1195 Annie Soft Twist Roller Set In Bag 10In 1 photo
Manifested
#1195 Annie Soft Twist Roller Set In Bag 10In 6 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$22 $3.74 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$3.74a piece
Resells~$35median · new with tags

9.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
#1366 Annie Magnetic Roller Set (144PC) 1 photo
Manifested
#1366 Annie Magnetic Roller Set (144PC) 144 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$15 $0.11 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
#H-6035 Small Two Side Spiky Twist Hair Brush Sponge With Big Hole (PC) 1 unit · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$4 $3.72 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
#H-6048 Jumbo Two Side Spiky Twist Hair Brush Sponge With Small Hole (PC) 1 unit · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$5 $4.96 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Manifested
#5795 Annie Hot & Hotter Built-In Adjustable Guide Rechargeable Clipper (PC) 1 unit · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$17 $17.04 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
#H-6021 Large Two Side Spiky Twist Hair Brush Sponge With Small Hole (PC) 1 unit · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$4 $4.34 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Manifested
#1104 Qfitt 12PC Spring Wig Clips with Lace (12PC) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$33 $2.73 / piece
Sells in ~91 days on resale
You pay$2.73a piece
Resells~$21median · new with tags

7.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Annie Powder Free Black Vinyl Gloves 50PC (S-XL) — #3851 / #3727 MEDIUM 50 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$10 $0.20 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay$0.20a piece
Resells~$18median · new with tags

90.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Annie Applicator Bottle (12Pc) - Multiple Sizes — #4713 8oz 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$15 $1.28 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Annie Applicator Bottle (12Pc) - Multiple Sizes — #4712 6oz 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$13 $1.10 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Annie Applicator Bottle (12Pc) - Multiple Sizes — #4711 4oz 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$12 $1.01 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#4714 Annie Ozen Series Applicator Bottle 8 oz Extended Nozzle (12PC) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$15 $1.28 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#3168 Annie 12Pc Duck Bill Clips (12PC) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$22 $1.84 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#3169 Annie 12Pc Single Prong Clips (12PC) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$11 $0.91 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#3170 Annie 4Pc Duck Bill Clips (12PC) 4 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$11 $2.73 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#3171 Annie 10Pc Slide-In Clips (12PC) 10 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$11 $1.09 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
Annie Straightening Combs (PC) — 5503 - MEDIUM CURVED TEETH 1 unit · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$7 $7.33 / piece
Sells in ~52 days on resale
You pay$7.33a piece
Resells~$20median · new with tags

2.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
#3172 Annie 10Pc Double Prong Clips (12PC) 10 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$11 $1.09 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
#3173 Annie 12Pc Double Prong Clips Assort Color (12PC) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$17 $1.39 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#3178 Annie 6Pc Butterfly Clips 2" (12PC) 6 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$17 $2.79 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#3180 Annie 12Pc 2" Butterfly Clips 2" (12PC) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$26 $2.14 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#3181 Annie 12Pc 3" Butterfly Clips (12PC) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$26 $2.14 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#3175 Annie 4Pc Control Clips 4.5" (12PC) 4 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$33 $8.31 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
#3183 Annie 4Pc Jumbo Clips Assort Color (12PC) 4 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$28 $6.97 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
#3185 Annie 4Pc Combo Clips Assort Color (12PC) 4 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$26 $6.41 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
#3163 Annie 500Pc Rubber Bands Assort (6PC) 500 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$7 $0.01 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#191 Self Warming Cholesterol Cap / Silver (12PC) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$11 $0.91 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#192 Large Frosting Tipping Cap / Clear (12PC) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$12 $1.01 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#2914 Annie Tinting Dye Brush Large (12PC) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$9 $0.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#112 Eden Wood Stick (12Pk) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$8 $0.64 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#10005 / GCN01 Eden Crochet Needle (12PC) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$8 $0.67 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
RED by Kiss Long Universal Hair Dryer Nozzle #UPIK02 (6PC) 6 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$25 $4.09 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#3550 Annie Ms. Remi Frosting-Tipping Cap Plastic Needle (12PC) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$15 $1.28 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#3552 Annie 10Pc Processing Caps Clear X-Large (12PC) 10 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$15 $1.45 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
#3553 Annie 10Pc Processing Caps X-Large Assort Color (12PC) 10 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$15 $1.45 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Annie Clear Vinyl Gloves 6Pc (S-XL) (12Pk) — #3837 LARGE 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$19 $1.58 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay$1.58a piece
Resells~$18median · new with tags

11.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Annie Clear Vinyl Gloves 6Pc (S-XL) (12Pk) — #3836 MEDIUM 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$19 $1.58 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay$1.58a piece
Resells~$18median · new with tags

11.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
#4702 Annie Ozen Series 9 Oz. Small Spray Bottle Assort Color (12PC) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$17 $1.39 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
#4704 Annie Ozen Series Series 10 Oz. Shell Spray Bottle Assort Color (6PC) 6 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$11 $1.84 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#3923 Annie Reversible Stylist Apron Waist-Tie String Black/Silver (PC) 1 unit · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$8 $7.71 / piece
Sells in ~91 days on resale
You pay$7.71a piece
Resells~$21median · new with tags

2.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
#3179 Annie 6Pc 3" Butterfly Clips (12PC) 6 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$19 $3.16 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
#3184 Annie 4Pc Grip Control Clips Assort Color (12PC) 4 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$31 $7.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#3147 Annie 300Pc Rubber Bands Black Medium (12PC) 300 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$8 $0.03 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#3149 Annie 150Pc Rubber Bands Black Large (12PC) 150 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$8 $0.05 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
#3153 Annie 300Pc Rubber Bands Assort Color & Size (12PC) 300 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$8 $0.03 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#3159 Annie 500Pc Rubber Bands Black (6PC) 500 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$7 $0.01 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#30309 Beader (12PC) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$6 $0.52 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#GS28AB/10051 Sewing Kit (12PK) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$12 $1.02 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot

Tools & Hardware suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Young's GA
324 lots live
Shop all lots →
How it works

Buying a tools & hardware lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Tools & Hardware lots from Georgia — questions buyers ask

Closo Wholesale lists 324 live tools & hardware lots shipping from Georgia. Prices run from $2 to $52 a lot, all-in before shipping. Per unit that is $0.01 to $17.04 on the lots shown. Every order is paid into Closo escrow and released after the buyer accepts delivery. Across 324 live tools & hardware lots shipping from Georgia, the median asking price is $1.68 per unit. Updated Oct 4, 2026.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a tools & hardware lot cost?
Live tools & hardware lots on Closo run from $2 to $52 all-in; per unit that is $0.01 to $17.04 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list tools & hardware lots?
Young's GA carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
Both. A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

2 photos
Assortment
#H-6048 Jumbo Two Side Spiky Twist Hair Brush Sponge With Small Hole (PC) 1 unit · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$5 $4.96 / piece
View lot