Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
1 1 photo
Manifested
New
BORN FLY GRAPHIC T-SHIRT ARCTIC - B05C2679
78 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 78 pcs · GRAPHIC T
$628
$8.05 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
2 2 photos
Manifested
New
BORN FLY S/S BUTTON-DOWN SHIRT PINK - 2306W4728
66 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 66 pcs · S/S BUTTON
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY S/S BUTTON-DOWN SHIRT ORCHID - 2306W4699
66 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 66 pcs · S/S BUTTON
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY S/S BUTTON-DOWN SHIRT WHITE - 2405W4989
66 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 66 pcs · S/S BUTTON
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY S/S BUTTON-DOWN SHIRT BLACK - 2405W4989
66 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 66 pcs · S/S BUTTON
$654
$9.91 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $9.91 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
New
BORN FLY S/S BUTTON-DOWN SHIRT WHITE - B05W2795
66 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 66 pcs · S/S BUTTON
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY S/S BUTTON-DOWN SHIRT WHITE - B05W2991
66 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 66 pcs · S/S BUTTON
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY GRAPHIC CREWNECK GREEN - 2303C4613T
54 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 54 pcs · GRAPHIC CREWNECK GREEN
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY GRAPHIC CREWNECK H-GREY - B05C2756
54 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 54 pcs · GRAPHIC CREWNECK H
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY GRAPHIC CREWNECK BLACK - 2109C4192
54 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 54 pcs · GRAPHIC CREWNECK BLACK
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY PREMIUM TRACK JACKET NAVY - B07M2629
36 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 36 pcs · PREMIUM TRACK JACKET NAVY
$669
$18.59 / piece
Sells in ~59 days on resale
You pay $18.59 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Manifested
New
BORN FLY PREMIUM TRACK JACKET BLUE - B05M2735
36 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 36 pcs · PREMIUM TRACK JACKET BLUE
$669
$18.59 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY GRAPHIC JOGGER PANTS NAVY - 2111B4162
54 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 54 pcs · GRAPHIC JOGGER PANTS NAVY
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY GRAPHIC JOGGER PANTS BURNT ORANGE - 2111B4241
54 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 54 pcs · GRAPHIC JOGGER PANTS BURNT…
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY GRAPHIC JOGGER PANTS OATMEAL - 2111B4227
54 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 54 pcs · GRAPHIC JOGGER PANTS OATMEAL
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY GRAPHIC JOGGER PANTS H-GREY - B07B2753
52 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 52 pcs · GRAPHIC JOGGER PANTS H
$644
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY GRAPHIC JOGGER PANTS BLUE - B05B2736
54 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 54 pcs · GRAPHIC JOGGER PANTS BLUE
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY GRAPHIC JOGGER PANTS BLACK - B05B2678
54 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 54 pcs · GRAPHIC JOGGER PANTS BLACK
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY FLEECE SWEATSHORTS WHITE - 2002B3764
66 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
BORN FLY inside: 66 pcs · FLEECE SWEATSHORTS WHITE
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY CARGO SHORTS ORANGE - B05B2781
72 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 72 pcs · CARGO SHORTS ORANGE
$714
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY TRUCKER DAD HAT NAVY - 2208X4594
102 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 102 pcs · TRUCKER DAD HAT NAVY
$632
$6.20 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY GRAPHIC SNAPBACK HAT MULTI - 2109X4306
102 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 102 pcs · GRAPHIC SNAPBACK HAT MULTI
$632
$6.20 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY LOGO SNAPBACK HAT BLACK - 2108X4310
102 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 102 pcs · LOGO SNAPBACK HAT BLACK
$632
$6.20 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY GRAPHIC SNAPBACK HAT NAVY - 2108X4305
102 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 102 pcs · GRAPHIC SNAPBACK HAT NAVY
$632
$6.20 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY SNAPBACK TRUCKER HAT BLACK - 2208X4595
102 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 102 pcs · SNAPBACK TRUCKER HAT BLACK
$632
$6.20 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
BORN FLY ASSORTED BUCKET HATS ASST - 2206X4525
102 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 102 pcs · ASSORTED BUCKET HATS ASST
$632
$6.20 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY S/S BUTTON-DOWN SHIRT WHITE - B07W2778
64 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 64 pcs · S/S BUTTON
$634
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY GRAPHIC JOGGER PANTS NAVY - B07B2630
54 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 54 pcs · GRAPHIC JOGGER PANTS NAVY
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
BORN FLY ASSORTED BEANIES ASST - BFBNSA
102 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 102 pcs · ASSORTED BEANIES ASST
$632
$6.20 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY S/S POLO SHIRT ORCHID - 2306P4697
72 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 72 pcs · S/S POLO SHIRT ORCHID
$669
$9.29 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
BORN FLY S/S POLO SHIRT BLUE - 1902P3132
72 units · Ships parcel
Near you
BORN FLY inside: 72 pcs · S/S POLO SHIRT BLUE
$669
$9.29 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About the brand
About BORN FLY wholesale on Closo
BORN FLY wholesale on Closo is 31 live lots from 1 vetted U.S. supplier, 2,144 BORN FLY pieces on the manifests or in the listings, shipping from CA. The lots sit on the mixed apparel, general merchandise and accessories shelves, and the manifests name S/S BUTTON, GRAPHIC JOGGER PANTS NAVY, ASSORTED BEANIES ASST and S/S POLO SHIRT ORCHID. Every lot lists the supplier's manifest or assortment notes, the unit count, freight to your ZIP and Closo's own resale comps for BORN FLY. Prices start at $6.20 a piece.
In numbers
31 live lots 1 vetted supplier
2,144 BORN FLY pieces from $6.20 a piece
Ships from CA freight quoted to your ZIP on every lot
FAQ
BORN FLY lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot of this brand.
Are these genuine BORN FLY goods? Every lot is sold by a vetted U.S. liquidator or distributor and lists BORN FLY on its manifest or in the supplier's own listing; the lot page shows the supplier, their reviews and the manifest lines. Payment sits in escrow until you accept delivery.
What is the minimum order for BORN FLY wholesale? One lot — a case pack or a pallet as the supplier packed it, from $6.20 a piece. There is no account minimum and no membership.
How much does shipping cost? Freight is quoted to your ZIP on the lot page before you pay; BORN FLY lots ship from CA. Parcel-size lots ship parcel.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free