Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
8 8 photos
Manifested
New
Cremo Body Bar Brbn Oak 5 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Body Bar Brbn Oak 5 oz
$73
$6.05 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
8 8 photos
Manifested
New
Cremo Postshv Balm Cooling 4 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Postshv Balm Cooling 4 oz
$98
$8.14 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Cremo Almondbloom Shvcream 6 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Almondbloom Shvcream 6 oz
$107
$8.91 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Cremo Shavecrm Jsmntubrose 6 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Shavecrm Jsmntubrose 6 oz
$107
$8.91 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Cremo - Reserve Collection Beard and Scruff Cream, Palo Santo 4 Oz - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs
$111
$9.23 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Cremo Shave Cream Cooling 6 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Shave Cream Cooling 6 oz
$107
$8.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Cremo Shvcrm Sdlwd 6 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Shvcrm Sdlwd 6 oz
$107
$8.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Cremo Shavecrm Vanilaorchd 6 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Shavecrm Vanilaorchd 6 oz
$107
$8.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Cremo Shavecrm Lavendrblss 6 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Shavecrm Lavendrblss 6 oz
$107
$8.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Cremo Shvcrm Cocomgo 6 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Shvcrm Cocomgo 6 oz
$107
$8.91 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Cremo Shvcrm Svrwtr&Brch 6 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Shvcrm Svrwtr&Brch 6 oz
$107
$8.91 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Cremo Sensitive Shavecream 6 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Sensitive Shavecream 6 oz
$107
$8.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Cremo 2N1 Shmpoo Palosnto 16 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · 2N1 Shmpoo Palosnto 16 oz
$108
$8.98 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Cremo Shampoothck Jnp&Euc 16 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Shampoothck Jnp&Euc 16 oz
$108
$8.98 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Cremo Ap Deo Palosanto 2.65 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Ap Deo Palosanto 2.65 oz
$113
$9.45 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Cremo Bdywsh Blucdr&Cyprs 16 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Bdywsh Blucdr&Cyprs 16 oz
$113
$9.45 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Cremo - Beard Brush, Boar Hair Bristle - 1 Ct Each - 12 Pack
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs
$110
$9.19 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Cremo Bdywsh Bbn&Oak 16 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Bdywsh Bbn&Oak 16 oz
$113
$9.45 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Cremo Beard Comb Pmm
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Beard Comb Pmm
$124
$10.31 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Cremo Beardsftnr Cedarfrst 6 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Beardsftnr Cedarfrst 6 oz
$124
$10.31 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Cremo Beard Oil Wild Mint 1 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Beard Oil Wild Mint 1 oz
$124
$10.31 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Cremo Hairstyle Shine 4 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Hairstyle Shine 4 oz
$133
$11.08 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Cremo Beard Oil Rsvpalosto 1 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Beard Oil Rsvpalosto 1 oz
$133
$11.08 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Cremo Hydrating Beard Mist 6 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Hydrating Beard Mist 6 oz
$133
$11.08 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Cremo Sprycol Sp&Blkvan 3.4 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Sprycol Sp&Blkvan 3.4 oz
$232
$19.37 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Cremo Sprycol Blucdrcypr 3.4 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Sprycol Blucdrcypr 3.4 oz
$232
$19.37 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Cremo Sprycol Rsvcol 3.4 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Sprycol Rsvcol 3.4 oz
$232
$19.37 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Cremo Sprycol Rsvpalosto 3.4 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Sprycol Rsvpalosto 3.4 oz
$232
$19.37 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Cremo Sprycol Rsvvntsued 3.4 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Sprycol Rsvvntsued 3.4 oz
$232
$19.37 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Cremo Spycol Bgmt&Msk 3.4 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Spycol Bgmt&Msk 3.4 oz
$232
$19.37 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Cremo Shavecrm Rsvpalosnto 6 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Shavecrm Rsvpalosnto 6 oz
$107
$8.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Cremo Body Bar Palo Santo 5 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Body Bar Palo Santo 5 oz
$73
$6.05 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Cremo Beard Shears Kit Pmm
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Beard Shears Kit Pmm
$124
$10.31 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Cremo Bodywsh Respalosnto 32 oz
4 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 4 pcs · Bodywsh Respalosnto 32 oz
$61
$15.34 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Cremo Sprycolgn Brbn&Oak 3.4 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Sprycolgn Brbn&Oak 3.4 oz
$232
$19.37 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Cremo Body Bar Ital Bergmt 5 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Body Bar Ital Bergmt 5 oz
$73
$6.05 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Cremo Body Bar Vintg Suede 5 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Body Bar Vintg Suede 5 oz
$73
$6.05 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Cremo Post Shave Tonic 4 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Post Shave Tonic 4 oz
$98
$8.14 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Cremo Shave Cream Original 6 oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Shave Cream Original 6 oz
$107
$8.91 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Cremo Thickening Shampoo, Juniper and eucalyptus - 16 oz - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs · Thickening Shampoo, Juniper…
$107
$8.88 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Cremo - Original Shave Cream, Classic Citrus - 6 Oz - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs
$291
$24.23 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Cremo - Skin Moisturizing Almond Bloom Women's Body Wash - 16 Oz - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs
$97
$8.05 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Cremo - Vintage Suede Body Wash - 16 Oz - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs
$110
$9.13 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Cremo - Palo Santo Beard Oil - 1 Fl Oz - 12 Pack
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs
$107
$8.95 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Cremo - Astonishingly Superior Shave Cream French Lavender 6 Fl Oz - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs
$97
$8.06 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Cremo - Sage Citrus Body Wash - 16 Oz - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs
$106
$8.87 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Cremo - Italian Bergamot Body Wash - 16 Oz - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs
$112
$9.30 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Cremo - Palo Santo 2-in-1 Beard Wash and Softener - 6 Fl Oz - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
Cremo inside: 12 pcs
$109
$9.06 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About the brand
About Cremo wholesale on Closo
Cremo wholesale on Closo is 50 live lots from 2 vetted U.S. suppliers, 628 Cremo pieces on the manifests or in the listings, shipping from CA and FL. The lots sit on the general merchandise, health & personal care and cosmetics & beauty shelves, and the manifests name Thickening Shampoo, Juniper…, Shave Cream Cooling 6 oz, Shvcrm Svrwtr&Brch 6 oz and Shavecrm Rsvpalosnto 6 oz. 100% of the graded lots are new with tags.
Read more Show less
Prices start at $6.05 a piece. Every lot lists the supplier's manifest or assortment notes, the unit count, freight to your ZIP and Closo's own resale comps for Cremo.
In numbers
50 live lots 2 vetted suppliers
628 Cremo pieces from $6.05 a piece
Ships from CA and FL freight quoted to your ZIP on every lot
New with tags — 100% of graded lots 11 lots state no grade
FAQ
Cremo lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot of this brand.
Are these genuine Cremo goods? Every lot is sold by a vetted U.S. liquidator or distributor and lists Cremo on its manifest or in the supplier's own listing; the lot page shows the supplier, their reviews and the manifest lines. Payment sits in escrow until you accept delivery.
What is the minimum order for Cremo wholesale? One lot — a case pack or a pallet as the supplier packed it, from $6.05 a piece. There is no account minimum and no membership.
How much does shipping cost? Freight is quoted to your ZIP on the lot page before you pay; Cremo lots ship from CA and FL. Parcel-size lots ship parcel.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free