Eden tools & hardware lots

Manifested and assortment lots with Eden on the manifest or in the listing — tools & hardware from vetted U.S. liquidators — $8 to $43 a lot, freight quoted to your ZIP.

Cosmetics & Beauty General Merchandise Women's Clothing Mixed Apparel Shirts & Tops Men's Clothing
17
live lots
tools & hardware on Closo right now
$0.81
median per unit
all-in, before shipping
Sep 29, 2026
updated
when this set of lots last changed
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

#112 Eden Wood Stick (12Pk) 1 photo
Manifested
#112 Eden Wood Stick (12Pk) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$8 $0.64 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
#10005 / GCN01 Eden Crochet Needle (12PC) 1 photo
Manifested
#10005 / GCN01 Eden Crochet Needle (12PC) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$8 $0.67 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
#19108 Eden Spray Bottle 8Oz (6Pc) 6 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$8 $1.36 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#30013 Eden Dye Brush (12Pc) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$10 $0.81 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#GS28AB/10051 Sewing Kit (12PK) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$12 $1.02 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#19022 Eden Pump Spray Bottle 2Oz (12Pc) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$8 $0.64 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#19024 Eden Pump Spray Bottle 4Oz (12PC) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$9 $0.77 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#C501H Eden Good Quality Scissors (12Pk) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$12 $1.01 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
#C504H Eden Best Quality Scissors (12Pk) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$17 $1.39 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#C502H Eden Better Quality Scissors (12Pk) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$13 $1.08 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Eden LARGE Crochet Needle (BULK) — #10006 / GCN03 (12PC) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$8 $0.67 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Eden LARGE Crochet Needle (BULK) — #GCN03J (JAR 60PC) 60 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$33 $0.56 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Eden Mist Spray Bottle 12oz #19360 (6PC) 6 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$43 $7.16 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
#22073 Eden Quick e-Z Beader Jar (72PC) 72 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$19 $0.26 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#4288 Eden Super Glue (24PK) 24 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$18 $0.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#19116 Eden Spray Bottle 16Oz (6PC) 6 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$10 $1.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
#30015 Eden Shampoo Spray (12Pc) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$43 $3.58 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot

Tools & Hardware suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Young's GA
17 lots live
Shop all lots →
How it works

Buying a tools & hardware lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Eden tools & hardware lots — questions buyers ask

Closo Wholesale lists 17 live Eden tools & hardware lots from vetted U.S. liquidators. Prices run from $8 to $43 a lot, all-in before shipping. Per unit that is $0.26 to $7.16 on the lots shown. Every order is paid into Closo escrow and released after the buyer accepts delivery. Across 17 live Eden tools & hardware lots, the median asking price is $0.81 per unit. Updated Sep 29, 2026.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a tools & hardware lot cost?
Live tools & hardware lots on Closo run from $8 to $43 all-in; per unit that is $0.26 to $7.16 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list tools & hardware lots?
Young's GA carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

1 photo
Manifested
#30013 Eden Dye Brush (12Pc) 12 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$10 $0.81 / piece
View lot