Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
1 1 photo
Manifested
New
Ivy Rhinestone Floral Embellished Metal Barrette — Brown lot · 1 · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Rhinestone Floral…
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
1 1 photo
Manifested
New
Ivy Rhinestone Floral Embellished Metal Barrette Clear lot · 1 · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Rhinestone Floral…
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy hair accessories lot · 1 unit · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · hair accessories
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy Rhinestone Floral Embellished Metal Barrette, Gold lot · 1 · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Rhinestone Floral…
$65
$4.65 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay $4.65 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Ivy Hair Claws & Clips · 1 · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Hair Claws & Clips
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy Rhinestone Embellished Metal Barrette — Brown · 1 · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Rhinestone Embellished…
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy Hair Claws & Clips lot · 1 · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Hair Claws & Clips
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy Rhinestone Embellished Metal Barrette lot · 1 · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Rhinestone Embellished…
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy hair claws & clips lot · 1 unit · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · hair claws & clips
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy Hair Claws & Clips lot · 1 unit · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Hair Claws & Clips
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy Hair Claws & Clips lot · 1 · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Hair Claws & Clips
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy Rhinestone Butterfly Embellished Metal Barrette — Black · 1 · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Rhinestone Butterfly…
$65
$4.65 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Ivy Hair Claws & Clips lot · 1 · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Hair Claws & Clips
$65
$4.65 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Ivy Rhinestone Embellished Metal Barrette lot · 1 · New
20 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 20 pcs · Rhinestone Embellished…
$62
$3.10 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy hair claws & clips lot · 1 units · New
20 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 20 pcs · hair claws & clips
$62
$3.10 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy Hair Claws & Clips lot · 1 unit · New
20 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 20 pcs · Hair Claws & Clips
$62
$3.10 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Rhinestone Floral Embellished Metal Hair Clip — Gold · SKU 109894
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 12 pcs · Rhinestone Floral…
$67
$5.58 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy hair claws & clips lot · 1 unit · New
20 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 20 pcs · hair claws & clips
$62
$3.10 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Ivy Rhinestone Embellished Metal Barrette — Brown lot · 1 · New
20 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 20 pcs · Rhinestone Embellished…
$62
$3.10 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Ivy Rhinestone Embellished Metal Barrette · 1 · New
20 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 20 pcs · Rhinestone Embellished…
$62
$3.10 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy hair claws & clips lot · 1 unit · New
20 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 20 pcs · hair claws & clips
$62
$3.10 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy Hair Claws & Clips lot · 1 · New
20 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 20 pcs · Hair Claws & Clips
$62
$3.10 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Ivy Barrette lot · 1 · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Barrette
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy hair claws & clips lot · 1 unit · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · hair claws & clips
$65
$4.65 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Ivy Rhinestone Floral Embellished Metal Barrette · 1 · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Rhinestone Floral…
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy hair claws & clips lot · 1 unit · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · hair claws & clips
$65
$4.65 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Ivy Hair Claws & Clips lot · 1 · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Hair Claws & Clips
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy Rhinestone Floral Embellished Metal Barrette - Clear · 1 · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Rhinestone Floral…
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy hair claws & clips lot · 1 unit · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · hair claws & clips
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy hair claws & clips lot · 1 units · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · hair claws & clips
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy Hair Claws & Clips lot · 1 · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Hair Claws & Clips
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy Hair Claws & Clips lot · 1 · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Hair Claws & Clips
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy Hair Claws & Clips lot · 1 · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Hair Claws & Clips
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy Rhinestone Floral Embellished Metal Barrette · 1 · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Rhinestone Floral…
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy hair claws & clips lot · 1 unit · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · hair claws & clips
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy hair claws & clips lot · 1 unit · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · hair claws & clips
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy Rhinestone Curve Embellished Metal Barrette lot · 1 · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Rhinestone Curve…
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy Rhinestone Curve Embellished Metal Barrette — Gold lot · 1 · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Rhinestone Curve…
$65
$4.65 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Ivy hair claws & clips lot · 1 unit · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · hair claws & clips
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy Hair Claws & Clips lot · 1 · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Hair Claws & Clips
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy Rhinestone Floral Barrette lot · 1 unit · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Rhinestone Floral Barrette
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy Hair Claws & Clips lot · 1 · New
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 14 pcs · Hair Claws & Clips
$65
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy hair claws & clips lot · 1 unit · New
13 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 13 pcs · hair claws & clips
$64
$4.96 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Ivy Hair Claws & Clips lot · 1 units · New
13 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 13 pcs · Hair Claws & Clips
$64
$4.96 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Ivy Hair Claws & Clips lot · 1 unit · New
13 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 13 pcs · Hair Claws & Clips
$64
$4.96 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Ivy hair claws & clips lot · 1 units · New
13 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 13 pcs · hair claws & clips
$64
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy Glass Stone Floral Embellished Metal Barrette, Brown · 1 · New
13 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 13 pcs · Glass Stone Floral…
$64
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ivy Glass Stone Floral Embellished Metal Barrette — Clear lot · 1 · New
13 units · NWT · Ships parcel
Near you
Ivy inside: 13 pcs · Glass Stone Floral…
$64
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About the brand
About Ivy wholesale on Closo
Ivy wholesale on Closo is 128 live lots from 1 vetted U.S. supplier, 1,765 Ivy pieces on the manifests or in the listings, shipping from NY. The lots sit on the general merchandise and accessories shelves, and the manifests name Rhinestone Embellished…, Rhinestone Floral…, Hair Claws & Clips and hair claws & clips. 100% of the graded lots are new with tags.
Read more Show less
Prices start at $3.10 a piece. Every lot lists the supplier's manifest or assortment notes, the unit count, freight to your ZIP and Closo's own resale comps for Ivy.
In numbers
128 live lots 1 vetted supplier
1,765 Ivy pieces from $3.10 a piece
Ships from NY freight quoted to your ZIP on every lot
New with tags — 100% of graded lots every lot states its grade
FAQ
Ivy lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot of this brand.
Are these genuine Ivy goods? Every lot is sold by a vetted U.S. liquidator or distributor and lists Ivy on its manifest or in the supplier's own listing; the lot page shows the supplier, their reviews and the manifest lines. Payment sits in escrow until you accept delivery.
What is the minimum order for Ivy wholesale? One lot — a case pack or a pallet as the supplier packed it, from $3.10 a piece. There is no account minimum and no membership.
How much does shipping cost? Freight is quoted to your ZIP on the lot page before you pay; Ivy lots ship from NY. Parcel-size lots ship parcel.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free