Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
1 1 photo
Manifested
New
Tyche 1" Black Ceramic Flat Iron #TB100
84 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 84 pcs · 1" Black Ceramic Flat Iron…
$98
$1.16 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
1 1 photo
Manifested
New
Tyche 1.5" Black Ceramic Flat Iron #TB150
84 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 84 pcs · 1.5" Black Ceramic Flat…
$102
$1.22 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Tyche 1.25" Gold Coated Ceramic Flat Iron #TG125 (PC)
60 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 60 pcs · 1.25" Gold Coated Ceramic…
$101
$1.68 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Tyche 1.5" Gold Coated Ceramic Flat Iron #TG150 (PC)
60 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 60 pcs · 1.5" Gold Coated Ceramic…
$105
$1.74 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Tyche Black Ceramic Flat Iron 1" and 1/2" Combo #TB200 (2PC)
10 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 10 pcs · Black Ceramic Flat Iron 1"…
$105
$10.46 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Tyche Typhoon Ceramic Ionic 2100 Hair Dryer #TP2100 (PC)
48 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 48 pcs · Typhoon Ceramic Ionic 2100…
$111
$2.31 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Tyche Typhoon Ceramic Ionic 1900 Hair Dryer #TP1900 (PC)
60 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 60 pcs · Typhoon Ceramic Ionic 1900…
$115
$1.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Tyche 1950 Typhoon Gold Hair Dryer #HDGD01 (PC)
60 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 60 pcs · 1950 Typhoon Gold Hair…
$112
$1.86 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Tyche 1/2" Gold Coated Ceramic Flat Iron #TG050 (PC)
60 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 60 pcs · 1/2" Gold Coated Ceramic…
$101
$1.68 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
#THC05 Tyche Turbo Duo Trimmer (PC)
60 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 60 pcs · #THC05 Tyche Turbo Duo…
$100
$1.67 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
#HLTS Tyche Magic Hair Color Spray 3.53oz (6PC) — HLTS18 - SILVER GLITTER
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 24 pcs · #HLTS Tyche Magic Hair…
$112
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
#HLTS Tyche Magic Hair Color Spray 3.53oz (6PC) — HLTS17 - GOLD GLITTER
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 24 pcs · #HLTS Tyche Magic Hair…
$112
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
#HLTS Tyche Magic Hair Color Spray 3.53oz (6PC) — HLTS16 - SILVER
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 24 pcs · #HLTS Tyche Magic Hair…
$112
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
#HLTS Tyche Magic Hair Color Spray 3.53oz (6PC) — HLTS15 - GREEN
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 24 pcs · #HLTS Tyche Magic Hair…
$112
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
#HLTS Tyche Magic Hair Color Spray 3.53oz (6PC) — HLTS14 - BLUE
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 24 pcs · #HLTS Tyche Magic Hair…
$112
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
#HLTS Tyche Magic Hair Color Spray 3.53oz (6PC) — HLTS12 - PURPLE
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 24 pcs · #HLTS Tyche Magic Hair…
$112
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
#HLTS Tyche Magic Hair Color Spray 3.53oz (6PC) — HLTS11 - GOLD
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 24 pcs · #HLTS Tyche Magic Hair…
$112
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
#HLTS Tyche Magic Hair Color Spray 3.53oz (6PC) — HLTS10 - ROMAN BLONDE
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 24 pcs · #HLTS Tyche Magic Hair…
$112
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
#HLTS Tyche Magic Hair Color Spray 3.53oz (6PC) — HLTS09 - PINK
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 24 pcs · #HLTS Tyche Magic Hair…
$112
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
#HLTS Tyche Magic Hair Color Spray 3.53oz (6PC) — HLTS08 - HONEY BLONDE
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 24 pcs · #HLTS Tyche Magic Hair…
$112
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
#HLTS Tyche Magic Hair Color Spray 3.53oz (6PC) — HLTS07 - ROCKSTAR RED
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 24 pcs · #HLTS Tyche Magic Hair…
$112
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
#HLTS Tyche Magic Hair Color Spray 3.53oz (6PC) — HLTS06 - BLONDE
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 24 pcs · #HLTS Tyche Magic Hair…
$112
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
#HLTS Tyche Magic Hair Color Spray 3.53oz (6PC) — HLTS05 - BURGUNDY
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 24 pcs · #HLTS Tyche Magic Hair…
$112
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
#HLTS Tyche Magic Hair Color Spray 3.53oz (6PC) — HLTS04 - AUBURN
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 24 pcs · #HLTS Tyche Magic Hair…
$112
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
#HLTS Tyche Magic Hair Color Spray 3.53oz (6PC) — HLTS03 - COPPER
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 24 pcs · #HLTS Tyche Magic Hair…
$112
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
#HLTS Tyche Magic Hair Color Spray 3.53oz (6PC) — HLTS02 - DARK BROWN
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 24 pcs · #HLTS Tyche Magic Hair…
$112
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
#HLTS Tyche Magic Hair Color Spray 3.53oz (6PC) — HLTS01 - BLACK
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 24 pcs · #HLTS Tyche Magic Hair…
$112
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Tyche Turmeric Oil 4oz #HCOL23 (3PC)
15 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 15 pcs · Turmeric Oil 4oz #HCOL23
$105
$6.97 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Tyche Rosemary Oil 4oz #HCOL24 (3PC)
15 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 15 pcs · Rosemary Oil 4oz #HCOL24
$105
$6.97 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Regain Thickening Hair Fibers (3PC) — AHF23 Black 0.99oz
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 9 pcs · Regain Thickening Hair…
$125
$13.94 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Regain Thickening Hair Fibers (3PC) — AHF22 Dark Brown 0.42oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 12 pcs · Regain Thickening Hair…
$109
$9.06 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Regain Thickening Hair Fibers (3PC) — AHF21 Black 0.42oz
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 12 pcs · Regain Thickening Hair…
$109
$9.06 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
#HLTS Tyche Magic Hair Color Spray 3.53oz (6PC) — HLTS13 - BROWN
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 24 pcs · #HLTS Tyche Magic Hair…
$112
$4.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Tyche Ceramic Flat Iron 1" and 1/2" Combo #TB300
60 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 60 pcs · Ceramic Flat Iron 1" and…
$105
$1.74 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
#HSPD01 Tyche Hair Styling Powder 1.05oz (PC)
204 units · NWT · Ships parcel or freight from GA
Near you
Tyche inside: 204 pcs · #HSPD01 Tyche Hair Styling…
$95
$0.46 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Tyche Batana Oil 4oz #HCOL25 (3PC)
15 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tyche inside: 15 pcs · Batana Oil 4oz #HCOL25
$105
$6.97 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About the brand
About Tyche wholesale on Closo
Tyche wholesale on Closo is 36 live lots from 1 vetted U.S. supplier, 1,360 Tyche pieces on the manifests or in the listings, shipping from GA. The lots sit on the cosmetics & beauty and tools & hardware shelves, and the manifests name #HLTS Tyche Magic Hair…, Regain Thickening Hair…, #HSPD01 Tyche Hair Styling… and Typhoon Ceramic Ionic 2100…. 100% of the graded lots are new with tags.
Read more Show less
Prices start at $0.47 a piece. Every lot lists the supplier's manifest or assortment notes, the unit count, freight to your ZIP and Closo's own resale comps for Tyche.
In numbers
36 live lots 1 vetted supplier
1,360 Tyche pieces from $0.47 a piece
Ships from GA freight quoted to your ZIP on every lot
New with tags — 100% of graded lots every lot states its grade
FAQ
Tyche lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot of this brand.
Are these genuine Tyche goods? Every lot is sold by a vetted U.S. liquidator or distributor and lists Tyche on its manifest or in the supplier's own listing; the lot page shows the supplier, their reviews and the manifest lines. Payment sits in escrow until you accept delivery.
What is the minimum order for Tyche wholesale? One lot — a case pack or a pallet as the supplier packed it, from $0.47 a piece. There is no account minimum and no membership.
How much does shipping cost? Freight is quoted to your ZIP on the lot page before you pay; Tyche lots ship from GA. Parcel-size lots ship parcel.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free