Places · Consignment shop · Washington, NC

The Yellow Swing Studio

Not yet verified by Closo

The Yellow Swing Studio in Washington, NC: directions. 122 W 5th St, Washington, NC.

Details as listed, not yet checked by Closo.
What the listing says
On the record
Kind
Consignment shop
Where
Washington, NC
Sources
1
What you'll find

Stock is not tracked yet

Consignment shops are listed from their map listings; what is on the racks is not reported yet. Been there? A report is how it gets here.

Resale market

Estimated resale value

$16 median resale · Women's tops

Shelves typical for consignment shops resell for a median $16 (women's tops) on resale marketplaces — most sell between $10 and $28.

Women's tops$16$10–$28 · ~35 days
Handbags$37.47$16–$148 · ~29 days
Shoes$30$17–$54 · ~38 days
Accessories$18$10–$38 · ~40 days

Typical for consignment shops — this store has not said what it stocks. U.S. marketplace sold prices per shelf, last 90 days — not a store's own sales. Data through Oct 4, 2026. Resale price guide →

Sold by resellers · Women's tops · Handbags · Shoes · Accessories

Recent online sales of items on these shelves, sold by resellers across the U.S. Examples of what the shelves sell for, not items from this store.

  • 🎉5 for $45🎉 Entro top blouse shirt size S🎉5 for $45🎉 Entro top blouse shirt size S$18SUsedOct 2
  • Vera Bradley Navy Floral Quilted Crossbody with Orange & Light Blue F…Vera Bradley Navy Floral Quilted Crossbody with Orange & Light Blue F…$9OSUsedOct 2
  • Bauer Supreme 3000 Youth Hockey Skates Black size 3.0-3.5Bauer Supreme 3000 Youth Hockey Skates Black size 3.0-3.5$493.5 (Big Boy)UsedOct 2
  • Halloween Full Size Striped Tights in Black and Green New Size AdultHalloween Full Size Striped Tights in Black and Green New Size Adult$10OSUsedSep 30

Photos and titles belong to the sellers.

Lots near Washington

Lots within 250 mi of Washington

Wholesale lots for sale now from the suppliers nearest to Washington.

Shop lots near Washington →
3 photos
Assortment In demand
TGT Assorted Shoes - (500 Pairs Per Pallet) 500 units · Ships parcel or freight from NC 131 mi awayShips from Lumberton, NC
$1,788 $3.58 / piece
Sells in ~65 days on resale
View lot
4 photos
Assortment New
Hair Accessories Mix Different Styles (200 Pcs Lot) 200 units · Ships parcel 131 mi awayShips from Lumberton, NC
$440 $2.20 / piece
Sells in ~66 days on resale
View lot
3 photos
Assortment
Fangear - 500 units 500 units · NWT · Ships parcel or freight from NC 136 mi awayShips from Calabash, NC
$6,050 $12.10 / piece
View lot
2 photos
Assortment
Full truck load (24 pallets) 20,399 units · Ships freight from NC 136 mi awayShips from Calabash, NC
$121,000 $5.93 / piece
View lot

Sold near Washington

Recently sold within 250 mi of Washington

What sold from suppliers near Washington, with the last price and the month.

See live lots like these →
3 photos Sold
Assortment
Nivea Men Natural Charcoal 3 in 1 Body Wash - 30 oz (60 Pcs Lot) Cosmetics & Beauty · 60 units · Ships parcel or freight from NC 131 mi awayShips from Lumberton, NC
$264 $4.40 / piece
Sold · Oct 2026
2 photos Sold
Assortment
NIVEA All-Day Nourishing Moisture Lip Care Duo 0.17 OZ (120 Pcs Lot) Cosmetics & Beauty · 120 units · Ships parcel 131 mi awayShips from Lumberton, NC
$264 $2.20 / piece
Sold · Oct 2026
1 photo Sold
Manifested
Bulk Suede Cowboy Hats For Women's Accessories · 12 units · NWT · Ships parcel 140 mi awayShips from Maxton, NC
$66 $5.49 / piece
Sold · Oct 2026
1 photo Sold
Manifested
USA Eagle Denim Caps For Ladies Wholesale Accessories · 6 units · NWT · Ships parcel 140 mi awayShips from Maxton, NC
$56 $9.34 / piece
Sold · Oct 2026

The Yellow Swing Studio reports

Reseller reports from visits — what was on the racks, what it cost, and how consigning went.

No reports yet. Been here? Report a visit →

Report a change · Data as of Sep 29, 2026

Directions Report a change