Places · Consignment shop · Surfside Beach, SC

Consign At 5th

Not yet verified by Closo CLOSED TODAY

Consign At 5th in Surfside Beach, SC: opening hours, its phone number and directions. 450 US-17 BUS Unit C, Surfside Beach, SC.

Details as listed, not yet checked by Closo.
What the listing says
Hours
Mon–Fri 10 AM–5 PM, Sat 10 AM–4 PM, closed Sun
10 AM–5 PMhours today
4.5179 reviews on Google · as of September 2026

Questions resellers ask about Consign At 5th

Answered from the shop's map listing.

01

When is Consign At 5th open?

Mon–Fri 10 AM–5 PM, Sat 10 AM–4 PM, closed Sun.

02

How do I reach Consign At 5th?

By phone at 843-213-1178.

On the record
Kind
Consignment shop
Where
Surfside Beach, SC
Sources
1
What you'll find

Stock is not tracked yet

Consignment shops are listed from their map listings; what is on the racks is not reported yet. Been there? A report is how it gets here.

Resale market

Estimated resale value

$16 median resale · Women's tops

Shelves typical for consignment shops resell for a median $16 (women's tops) on resale marketplaces — most sell between $10 and $27.

Women's tops$16$10–$27 · ~38 days
Handbags$38$16–$149 · ~29 days
Shoes$30$17–$52 · ~35 days
Accessories$18$10–$36.99 · ~32 days

Typical for consignment shops — this store has not said what it stocks. National marketplace sold prices for each shelf over the last 90 days — the same sold-price corpus as Closo's category pages, not a store's own sales. Data through Oct 3, 2026. Resale price guide →

Sold by resellers · Women's tops · Shoes · Accessories · Handbags

Recent online sales of items on these shelves, sold by resellers across the U.S. Examples of what the shelves sell for, not items from this store.

  • J. McLaughlin Lois Top In Mini Bloomsbury SJ. McLaughlin Lois Top In Mini Bloomsbury S$20SUsedSep 30
  • House of Harlow 1960 x Revolve Amelia Black Boots Size 8.5House of Harlow 1960 x Revolve Amelia Black Boots Size 8.5$558.5UsedSep 30
  • My First Story Book Bible, Choice Books HardcoverMy First Story Book Bible, Choice Books Hardcover$12OS (Baby)UsedSep 21
  • Herschel Heritage Raven Crosshatch Backpack Bag Laptop School Gym‎ Tr…Herschel Heritage Raven Crosshatch Backpack Bag Laptop School Gym‎ Tr…$19OSUsedSep 17

Photos and titles belong to the sellers.

Lots near Surfside Beach

Lots within 100 mi of Surfside Beach

Wholesale lots for sale now from the suppliers nearest to Surfside Beach.

Shop lots near Surfside Beach →
3 photos
Assortment
Fangear - 500 units 500 units · NWT · Ships parcel or freight from NC 39 mi awayShips from Calabash, NC
$6,050 $12.10 / piece
View lot
2 photos
Assortment
Full truck load (24 pallets) 20,399 units · Ships freight from NC 39 mi awayShips from Calabash, NC
$121,000 $5.93 / piece
View lot
4 photos
Assortment New
Hair Accessories Mix Different Styles (200 Pcs Lot) 200 units · Ships parcel 73 mi awayShips from Lumberton, NC
$440 $2.20 / piece
Sells in ~63 days on resale
View lot
3 photos
Assortment New
Difeel Tea Tree Oil 100% Pure Essential Oil For Skin & Hair Care 1 Fl Oz (165 Pcs Lot) 165 units · Ships parcel or freight from NC 73 mi awayShips from Lumberton, NC
$363 $2.20 / piece
View lot

Sold near Surfside Beach

Recently sold within 100 mi of Surfside Beach

What sold from suppliers near Surfside Beach, with the last price and the month.

See live lots like these →
5 photos Sold
Assortment
Revolution Balm Glow Multi-Use Luminous Balm, Natural Nude and Peach Bliss Mix 1.12 oz (150 Pcs Lot) Cosmetics & Beauty · 150 units · Ships parcel 73 mi awayShips from Lumberton, NC
$330 $2.20 / piece
Sold · Oct 2026
4 photos Sold
Assortment
Gimme Accessories Mix Different Sizes (250 Pcs Lot) Cosmetics & Beauty · 250 units · Ships parcel 73 mi awayShips from Lumberton, NC
$413 $1.65 / piece
Sold · Oct 2026
1 photo Sold
Manifested
Straw Cowboy Hats For Men's Wholesale Accessories · 3 units · NWT · Ships parcel 78 mi awayShips from Maxton, NC
$2,018 $672.83 / piece
Sold · Oct 2026
1 photo Sold
Assortment
Men's Straw Hats With Horses Patch Bulk Accessories · 6 units · NWT · Ships parcel 78 mi awayShips from Maxton, NC
$840 $140.06 / piece
Sold · Oct 2026

Hours

Monday10 AM – 5 PM
Tuesday10 AM – 5 PM
Wednesday10 AM – 5 PM
Thursday10 AM – 5 PM
Friday10 AM – 5 PM
Saturday10 AM – 4 PM
SundayClosed

Reviews from Google

4.5 ★ on Google (179 reviews) · as of September 2026

More on Google →

Consign At 5th reports

Reseller reports from visits — what was on the racks, what it cost, and how consigning went.

No reports yet. Been here? Report a visit →

Report a change · Data as of Sep 29, 2026

Directions Report a change