Places · Off-price & discount store · Beulaville, NC

Dollar Tree — 308 North Jackson Street, Beulaville

OPEN NOW

Dollar Tree — 308 North Jackson Street, Beulaville, NC: opening hours, its phone number and directions.

Facts the registry checked, not an endorsement.
What we checked
Address
Verified
Hours
Mon–Sat 9 AM–9 PM, Sun 10 AM–8 PM
Last checked
Oct 1, 2026
10 AM–8 PMhours today

Questions resellers ask about Dollar Tree — 308 North Jackson Street, Beulaville

Answered from the store's map listing and its chain's own site.

01

When is Dollar Tree open?

Mon–Sat 9 AM–9 PM, Sun 10 AM–8 PM.

02

How do I reach Dollar Tree?

By phone at 910-597-6000.

On the record
Kind
Off-price & discount store
Where
Beulaville, NC
Sources
3
What you'll find

Stock is not tracked yet

Off-price and discount stores are listed from their map listings and their chains' own sites; what is on the clearance endcaps is not reported yet. Been there? A report is how it gets here.

Resale market

Estimated resale value

$16 median resale · Women's tops

Shelves typical for off-price & discount stores resell for a median $16 (women's tops) on resale marketplaces — most sell between $10 and $28.

Women's tops$16$10–$28 · ~35 days
Shoes$30$17–$54 · ~38 days
Dining & kitchen$19$11–$32 · ~46 days
Makeup$18$10–$28 · ~161 days

Typical for off-price & discount stores — this store has not said what it stocks. U.S. marketplace sold prices per shelf, last 90 days — not a store's own sales. Data through Oct 4, 2026. Resale price guide →

Sold by resellers · Women's tops · Shoes · Makeup · Dining & kitchen

Recent online sales of items on these shelves, sold by resellers across the U.S. Examples of what the shelves sell for, not items from this store.

  • NWT Lovers And Friends Piper Bodysuit Stretch White Long Sleeve Size…NWT Lovers And Friends Piper Bodysuit Stretch White Long Sleeve Size…$51SNWTOct 2
  • St Johns Bay Bossie Tan Pebbled Loafers Memory Foam Moccasin Flats 8.…St Johns Bay Bossie Tan Pebbled Loafers Memory Foam Moccasin Flats 8.…$258.5NWTSep 29
  • Avon fmg Glimmer‎ Longwear Gel Eyeshadow- Bronze ButterflyAvon fmg Glimmer‎ Longwear Gel Eyeshadow- Bronze Butterfly$9OSNWTSep 29
  • Target Hyde & EEK ! Pumpkin jack o lantern placemats NEW set of 3 Hal…Target Hyde & EEK ! Pumpkin jack o lantern placemats NEW set of 3 Hal…$10OSNWTSep 28

Photos and titles belong to the sellers.

Lots near Beulaville

Lots within 100 mi of Beulaville

Wholesale lots for sale now from the suppliers nearest to Beulaville.

Shop lots near Beulaville →
3 photos
Assortment New
NIVEA Delicate Orchid and Amber Body Wash with Nourishing Serum, 20 Fl Oz (130 Pcs Lot) 130 units · Ships parcel or freight from NC 78 mi awayShips from Lumberton, NC
$429 $3.30 / piece
View lot
3 photos
Assortment
Becki Owens Tustin Chair Snow - (1 Unit/Pallet) 1 unit · Ships parcel or freight from NC 78 mi awayShips from Lumberton, NC
$193 $499 retail 61% off
View lot
4 photos
Assortment
Full truck load (21 pallets) 7,092 units · Ships freight from NC 79 mi awayShips from Calabash, NC
$77,000 $10.86 / piece
View lot
3 photos
Assortment
ACTIVEWEAR - 500 units 500 units · NWT · Ships parcel or freight from NC 79 mi awayShips from Calabash, NC
$6,050 $12.10 / piece
View lot

Sold near Beulaville

Recently sold within 100 mi of Beulaville

What sold from suppliers near Beulaville, with the last price and the month.

See live lots like these →
2 photos Sold
Assortment
Sky Organics Organic Lip Balms w/ Beeswax (145 Pcs Lot) Cosmetics & Beauty · 145 units · Ships parcel 78 mi awayShips from Lumberton, NC
$319 $2.20 / piece
Sold · Oct 2026
5 photos Sold
Assortment
Men's Grooming Electric Shavers & Trimmers Assorted Different Brands And Sizes(50 Pcs Lot) Cosmetics & Beauty · 50 units · Ships parcel 78 mi awayShips from Lumberton, NC
$440 $8.80 / piece
Sold · Oct 2026
2 photos Sold
Manifested
Flashing Light Up Top Spinner Wholesale — Soccer Top Toys & Novelties · 12 units · NWT · Ships parcel 89 mi awayShips from Maxton, NC
$30 $2.52 / piece
Sold · Oct 2026
2 photos Sold
Assortment
Car Shaped Bubbles Blower For Kids - Assorted Wholesale Kids' Clothing · 24 units · NWT · Ships parcel 89 mi awayShips from Maxton, NC
$528 $21.99 / piece
Sold · Oct 2026

Hours

Monday9 AM – 9 PM
Tuesday9 AM – 9 PM
Wednesday9 AM – 9 PM
Thursday9 AM – 9 PM
Friday9 AM – 9 PM
Saturday9 AM – 9 PM
Sunday10 AM – 8 PM

Dollar Tree — 308 North Jackson Street, Beulaville reports

Reseller reports from visits — what the clearance endcaps held, which brands were in, and what it cost.

No reports yet. Been here? Report a visit →

Report a change · Data as of Oct 1, 2026

Directions Report a change