Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
1 1 photo
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 199-Luxe Blue
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
1 1 photo
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 198-Powder Blue
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 196-Sky Blue
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 193-Soft Lavender
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 10-Crystal Clear
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 192-Pink Petal
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 191-Fruit Punch
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 190-Cotton Candy
216 units · Ships parcel or freight from GA
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 178-Royal Navy
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 172-Baby Blue
216 units · Ships parcel or freight from GA
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 168-Emerald
216 units · Ships parcel or freight from GA
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 165-Clover
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 164-Electric Lime
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 161-Cosmic Yellow
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 155-Titanium
216 units · Ships parcel or freight from GA
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 150-Platinum
216 units · Ships parcel or freight from GA
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 60-Truly Red
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 142-Pink Blush
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 130-Blue Black
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 121-Jet Black
216 units · Ships parcel or freight from GA
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 120-Black Velvet
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 118-Off Black
216 units · Ships parcel or freight from GA
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 117-Aquamarine
216 units · Ships parcel or freight from GA
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 116-Purple Rage
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 114-Violet Gem
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 113-African Violet
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 112-Indigo Blue
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 110-Darkest Brown
216 units · Ships parcel or freight from GA
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 107-Mocha
216 units · Ships parcel or freight from GA
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 104-Sienna Brown
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 90-Lavender
216 units · Ships parcel or freight from GA
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 88-Magenta
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 86-Rasberry Twist
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 83-Fiesta Fuchsia
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 82-Pink Rose
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 76-Copper Brown
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 72-Paprika
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 71-Intensive Red
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 70-Raging Red
216 units · Ships parcel or freight from GA
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 69-Wild Cherry
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 68-Crimson
216 units · Ships parcel or freight from GA
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 64-Ruby Red
216 units · Ships parcel or freight from GA
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 58-Cinnamon
216 units · Ships parcel or freight from GA
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 56-Cajun Spice
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 52-French Cognac
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 48-Honey Brown
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 46-Spiced Amber
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Adore Semi-Permanent Hair Color 4oz (PC) — 39-Orange Blaze
216 units · Ships parcel
Near you
Adore inside: 216 pcs · Semi
$96
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About the brand
About Adore wholesale on Closo
Adore wholesale on Closo is 50 live lots from 1 vetted U.S. supplier, 10,800 Adore pieces on the manifests or in the listings, shipping from GA. The lots sit on the cosmetics & beauty shelf, and the manifests name Semi.
Read more Show less
Every lot lists the supplier's manifest or assortment notes, the unit count, freight to your ZIP and Closo's own resale comps for Adore. Prices start at $0.45 a piece.
In numbers
50 live lots 1 vetted supplier
10,800 Adore pieces from $0.45 a piece
Ships from GA freight quoted to your ZIP on every lot
FAQ
Adore lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot of this brand.
Are these genuine Adore goods? Every lot is sold by a vetted U.S. liquidator or distributor and lists Adore on its manifest or in the supplier's own listing; the lot page shows the supplier, their reviews and the manifest lines. Payment sits in escrow until you accept delivery.
What is the minimum order for Adore wholesale? One lot — a case pack or a pallet as the supplier packed it, from $0.45 a piece. There is no account minimum and no membership.
How much does shipping cost? Freight is quoted to your ZIP on the lot page before you pay; Adore lots ship from GA. Parcel-size lots ship parcel.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free