Columbia mixed apparel lots

Manifested and assortment lots with Columbia on the manifest or in the listing — mixed apparel from vetted U.S. liquidators — $27 to $10,235 a lot, freight quoted to your ZIP.

Cosmetics & Beauty General Merchandise Women's Clothing Mixed Apparel Shirts & Tops Men's Clothing
8
live lots
mixed apparel on Closo right now
$3.04
median per unit
all-in, before shipping
Oct 3, 2026
updated
when this set of lots last changed
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Recycle Columbia & More Jackets 21 pcs 1 photo
Assortment In demand
Recycle Columbia & More Jackets 21 pcs 21 units · Ships parcel
$65 $3.09 / piece
You pay$3.09a piece
Resells~$13.50median · used · estimate

4.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
Recycle Columbia & More Jackets 14 pcs · SKU 10-092826-005087 1 photo
Assortment In demand
Recycle Columbia & More Jackets 14 pcs · SKU 10-092826-005087 14 units · Ships parcel
$42 $2.99 / piece
You pay$2.99a piece
Resells~$13.50median · used · estimate

4.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Columbia & More Jackets 15 pcs 15 units · Ships parcel
$47 $3.15 / piece
You pay$3.15a piece
Resells~$13.50median · used · estimate

4.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment
Lote Ropa Casual Macy's para Hombre al por Mayor - Precio por unidad: USD 446 units · Ships parcel or freight from FL
$10,235 $22.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Columbia Cabelas Woolrich REI LL Bean Jackets 19 pcs 19 units · Ships parcel
$50 $2.63 / piece
You pay$2.63a piece
Resells~$12.97weighted median · used · estimate

4.9× resale / costSells now and then

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Columbia Cabelas LL Bean Jackets 21 pcs 21 units · Ships parcel
$57 $2.70 / piece
You pay$2.70a piece
Resells~$13.50median · used · estimate

5.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Columbia REI LL Bean Jackets 18 pcs 18 units · Ships parcel
$47 $2.63 / piece
You pay$2.63a piece
Resells~$12.67weighted median · used · estimate

4.8× resale / costSells now and then

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Columbia + LL Bean Jackets 8 pcs 8 units · Ships parcel
$27 $3.38 / piece
You pay$3.38a piece
Resells~$12.75weighted median · used · estimate

3.8× resale / costSells now and then

View lot

Mixed Apparel suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Raghouse
7 lots live
Shop all lots →
Multimarcas International Inc
1 lot live
Shop all lots →
How it works

Buying a mixed apparel lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Columbia mixed apparel lots — questions buyers ask

Closo Wholesale lists 8 live Columbia mixed apparel lots from vetted U.S. liquidators. Prices run from $27 to $10,235 a lot, all-in before shipping. Per unit that is $2.63 to $22.95 on the lots shown. They ship from Florida. Across 8 live Columbia mixed apparel lots, the median asking price is $3.04 per unit. Updated Oct 3, 2026.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a mixed apparel lot cost?
Live mixed apparel lots on Closo run from $27 to $10,235 all-in; per unit that is $2.63 to $22.95 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list mixed apparel lots?
Raghouse, Multimarcas International Inc carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Where do they ship from?
Florida carry most mixed apparel lots today; freight is quoted for your ZIP on every lot page.
Manifested or assortment?
A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

8 photos
Assortment
Lote Ropa Casual Macy's para Hombre al por Mayor - Precio por unidad: USD 446 units · Ships parcel or freight from FL
$10,235 $22.95 / piece
View lot