Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
1 1 photo
Manifested
New
Ribbon Detail Glitter Bangle Bracelet Set
34 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 34 pcs · Ribbon Detail Glitter…
$63
$1.86 / piece
Sells in ~116 days on resale
You pay $1.86 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
1 1 photo
Manifested
New
Leather Bangle Bracelet Set — Orange
29 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 29 pcs · Leather Bangle Bracelet Set
$63
$2.17 / piece
Sells in ~116 days on resale
You pay $2.17 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Metal Bead Embellished Front Knot Headband — Fuchsia
25 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 25 pcs · Metal Bead Embellished…
$62
$2.48 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Metal Bead Embellished Front Knot Headband — Rose Gold
25 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 25 pcs · Metal Bead Embellished…
$62
$2.48 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay $2.48 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Pearl Embellished Front Knot Headband — Mustard
25 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 25 pcs · Pearl Embellished Front…
$62
$2.48 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Pearl Embellished Front Knot Headband — Fuchsia
25 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 25 pcs · Pearl Embellished Front…
$62
$2.48 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay $2.48 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Pearl Embellished Front Knot Headband — Green
25 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 25 pcs · Pearl Embellished Front…
$62
$2.48 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Metal Bead Embellished Front Knot Headband — AB
25 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 25 pcs · Metal Bead Embellished…
$62
$2.48 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Metal Bead Embellished Front Knot Headband — Mustard
25 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 25 pcs · Metal Bead Embellished…
$62
$2.48 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Floral Print Front Knot Headband — Yellow
19 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 19 pcs · Floral Print Front Knot…
$65
$3.41 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Floral Print Front Knot Headband — Coral
19 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 19 pcs · Floral Print Front Knot…
$65
$3.41 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Stone Embellished Sheer Front Knot Headband — Pink
19 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 19 pcs · Stone Embellished Sheer…
$65
$3.41 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Stone Embellished Sheer Front Knot Headband — Blue
19 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 19 pcs · Stone Embellished Sheer…
$65
$3.41 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Stone Embellished Sheer Front Knot Headband — Purple
19 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 19 pcs · Stone Embellished Sheer…
$65
$3.41 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Padded Front Knot Headband — Black
19 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 19 pcs · Padded Front Knot Headband
$65
$3.41 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Padded Front Knot Headband — Pink
19 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 19 pcs · Padded Front Knot Headband
$65
$3.41 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Padded Front Knot Headband — Blue
19 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 19 pcs · Padded Front Knot Headband
$65
$3.41 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Padded Front Knot Headband — Mint
19 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 19 pcs · Padded Front Knot Headband
$65
$3.41 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Padded Front Knot Headband — Yellow
19 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 19 pcs · Padded Front Knot Headband
$65
$3.41 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Glass Stone Embellished Front Knot Headband — Black · SKU 104748
17 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 17 pcs · Glass Stone Embellished…
$63
$3.72 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Glass Stone Embellished Front Knot Headband — Hot Pink · SKU 104745
17 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 17 pcs · Glass Stone Embellished…
$63
$3.72 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Glass Stone Embellished Front Knot Headband — Black · SKU 104750
17 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 17 pcs · Glass Stone Embellished…
$63
$3.72 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Sequin And Seed Bead Embellished Headband — White
17 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 17 pcs · Sequin And Seed Bead…
$63
$3.72 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Sequin And Seed Bead Embellished Headband — Camel
17 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 17 pcs · Sequin And Seed Bead…
$63
$3.72 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Pearl Embellished Front Knot Headband — Lavender
17 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 17 pcs · Pearl Embellished Front…
$63
$3.72 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
core hair accessories lot · 1 unit · New
17 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 17 pcs · hair accessories
$63
$3.72 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay $3.72 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
core Hair Accessories lot · 1 unit · New
17 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 17 pcs · Hair Accessories
$63
$3.72 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
core Animal Print Faux Fur Bobby Pin Set — Snake lot · 1 · New
17 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 17 pcs · Animal Print Faux Fur Bobby…
$63
$3.72 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
core hair accessories lot · 1 unit · New
17 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 17 pcs · hair accessories
$63
$3.72 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Snake Skin Seed Beaded Cuff Bracelet · SKU 123236
17 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 17 pcs · Snake Skin Seed Beaded Cuff…
$63
$3.72 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Animal Print Seed Beaded Cuff Bracelet · SKU 123237
17 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 17 pcs · Animal Print Seed Beaded…
$63
$3.72 / piece
Sells in ~116 days on resale
You pay $3.72 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Snake Skin Seed Beaded Cuff Bracelet · SKU 123239
17 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 17 pcs · Snake Skin Seed Beaded Cuff…
$63
$3.72 / piece
Sells in ~116 days on resale
You pay $3.72 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Animal Print Seed Beaded Cuff Bracelet · SKU 123241
17 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 17 pcs · Animal Print Seed Beaded…
$63
$3.72 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Snake Skin Seed Beaded Cuff Bracelet · SKU 123242
17 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 17 pcs · Snake Skin Seed Beaded Cuff…
$63
$3.72 / piece
Sells in ~116 days on resale
You pay $3.72 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
core Glass Stone Embellished Front Knot Headband — Yellow · 1 · New
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
core inside: 9 pcs · Glass Stone Embellished…
$64
$7.12 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About the brand
About core wholesale on Closo
core wholesale on Closo is 35 live lots from 1 vetted U.S. supplier, 692 core pieces on the manifests or in the listings, shipping from NY. The lots sit on the accessories shelf, and the manifests name Padded Front Knot Headband, Metal Bead Embellished…, Pearl Embellished Front… and Glass Stone Embellished…. 100% of the graded lots are new with tags.
Read more Show less
Prices start at $1.86 a piece. Every lot lists the supplier's manifest or assortment notes, the unit count, freight to your ZIP and Closo's own resale comps for core.
In numbers
35 live lots 1 vetted supplier
692 core pieces from $1.86 a piece
Ships from NY freight quoted to your ZIP on every lot
New with tags — 100% of graded lots every lot states its grade
FAQ
core lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot of this brand.
Are these genuine core goods? Every lot is sold by a vetted U.S. liquidator or distributor and lists core on its manifest or in the supplier's own listing; the lot page shows the supplier, their reviews and the manifest lines. Payment sits in escrow until you accept delivery.
What is the minimum order for core wholesale? One lot — a case pack or a pallet as the supplier packed it, from $1.86 a piece. There is no account minimum and no membership.
How much does shipping cost? Freight is quoted to your ZIP on the lot page before you pay; core lots ship from NY. Parcel-size lots ship parcel.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free