Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
1 1 photo
Manifested
LA FAMILIA BLANK T-SHIRT BLACK - LFSP23SS005 — LARGE
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · BLANK T
$52
$8.67 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
1 1 photo
Manifested
LA FAMILIA BLANK T-SHIRT BLACK - LFSP23SS005 — SMALL
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · BLANK T
$52
$8.67 / piece
Sells in ~49 days on resale
You pay $8.67 a piece
Resells ~$25 median · new with tags
View lot
Manifested
LA FAMILIA BLANK T-SHIRT BLACK - LFSP23SS005 — XL
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · BLANK T
$52
$8.67 / piece
Sells in ~49 days on resale
You pay $8.67 a piece
Resells ~$25 median · new with tags
View lot
Manifested
LA FAMILIA BLANK T-SHIRT BLACK - LFSP23SS005 — MEDIUM
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · BLANK T
$52
$8.67 / piece
Sells in ~49 days on resale
You pay $8.67 a piece
Resells ~$25 median · new with tags
View lot
Manifested
LA FAMILIA BLANK T-SHIRT BLACK - LFSP23SS005 — XS
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · BLANK T
$52
$8.67 / piece
Sells in ~49 days on resale
You pay $8.67 a piece
Resells ~$25 median · new with tags
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT SWEATPANTS BROWN SUGAR - LFSP25KB001 — SMALL
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT SWEATPANTS…
$82
$13.63 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay $13.63 a piece
Resells ~$27 median · new with tags
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT SWEATPANTS CONCRETE - LFSP25KB001 — 2XL
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT SWEATPANTS…
$82
$13.63 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay $13.63 a piece
Resells ~$27 median · new with tags
View lot
Manifested
LA FAMILIA BLANK T-SHIRT WHITE - LFSP23SS005 — LARGE
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · BLANK T
$52
$8.67 / piece
Sells in ~49 days on resale
You pay $8.67 a piece
Resells ~$25 median · new with tags
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT SWEATPANTS BLACK - LFSP23KB001 — MEDIUM
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT SWEATPANTS BLACK
$82
$13.63 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT SWEATPANTS STEEL GREY - LFSP23KB001 — XL
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT SWEATPANTS…
$82
$13.63 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay $13.63 a piece
Resells ~$27 median · new with tags
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT SWEATPANTS STEEL GREY - LFSP23KB001 — SMALL
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT SWEATPANTS…
$82
$13.63 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT SWEATPANTS STEEL GREY - LFSP23KB001 — XS
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT SWEATPANTS…
$82
$13.63 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay $13.63 a piece
Resells ~$27 median · new with tags
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT SWEATPANTS BROWN SUGAR - LFSP25KB001 — XL
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT SWEATPANTS…
$82
$13.63 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay $13.63 a piece
Resells ~$27 median · new with tags
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT SWEATPANTS BROWN SUGAR - LFSP25KB001 — LARGE
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT SWEATPANTS…
$82
$13.63 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
LA FAMILIA BLANK T-SHIRT WHITE - LFSP23SS005 — 2XL
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · BLANK T
$52
$8.67 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
LA FAMILIA BLANK T-SHIRT WHITE - LFSP23SS005 — XL
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · BLANK T
$52
$8.67 / piece
Sells in ~49 days on resale
You pay $8.67 a piece
Resells ~$25 median · new with tags
View lot
Manifested
LA FAMILIA BLANK T-SHIRT WHITE - LFSP23SS005 — MEDIUM
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · BLANK T
$52
$8.67 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT SWEATPANTS BLACK - LFSP23KB001 — XL
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT SWEATPANTS BLACK
$82
$13.63 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay $13.63 a piece
Resells ~$27 median · new with tags
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT SWEATPANTS BLACK - LFSP23KB001 — LARGE
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT SWEATPANTS BLACK
$82
$13.63 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay $13.63 a piece
Resells ~$27 median · new with tags
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT SWEATPANTS STEEL GREY - LFSP23KB001 — LARGE
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT SWEATPANTS…
$82
$13.63 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT SWEATPANTS STEEL GREY - LFSP23KB001 — MEDIUM
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT SWEATPANTS…
$82
$13.63 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay $13.63 a piece
Resells ~$27 median · new with tags
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT SWEATPANTS BROWN SUGAR - LFSP25KB001 — MEDIUM
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT SWEATPANTS…
$82
$13.63 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay $13.63 a piece
Resells ~$27 median · new with tags
View lot
Manifested
LA FAMILIA BLANK T-SHIRT WHITE - LFSP23SS005 — SMALL
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · BLANK T
$52
$8.67 / piece
Sells in ~49 days on resale
You pay $8.67 a piece
Resells ~$25 median · new with tags
View lot
Manifested
LA FAMILIA BLANK T-SHIRT WHITE - LFSP23SS005 — XS
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · BLANK T
$52
$8.67 / piece
Sells in ~49 days on resale
You pay $8.67 a piece
Resells ~$25 median · new with tags
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT SWEATPANTS BLACK - LFSP23KB001 — 2XL
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT SWEATPANTS BLACK
$82
$13.63 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT SWEATPANTS BLACK - LFSP23KB001 — SMALL
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT SWEATPANTS BLACK
$82
$13.63 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT SWEATPANTS BLACK - LFSP23KB001 — XS
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT SWEATPANTS BLACK
$82
$13.63 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT SWEATPANTS STEEL GREY - LFSP23KB001 — 2XL
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT SWEATPANTS…
$82
$13.63 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay $13.63 a piece
Resells ~$27 median · new with tags
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT SWEATPANTS BROWN SUGAR - LFSP25KB001 — XS
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT SWEATPANTS…
$82
$13.63 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay $13.63 a piece
Resells ~$27 median · new with tags
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT SWEATPANTS CONCRETE - LFSP25KB001 — XL
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT SWEATPANTS…
$82
$13.63 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
LA FAMILIA BLANK T-SHIRT DEAD RED - LFHOL24KT003 — LARGE
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · BLANK T
$52
$8.67 / piece
Sells in ~49 days on resale
You pay $8.67 a piece
Resells ~$25 median · new with tags
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT HOODIE STEEL GREY - LFSP23HD100E — XL
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT HOODIE STEEL…
$112
$18.59 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT SWEATPANTS CONCRETE - LFSP25KB001 — MEDIUM
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT SWEATPANTS…
$82
$13.63 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT HOODIE STEEL GREY - LFSP23HD100E — XS
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT HOODIE STEEL…
$112
$18.59 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT HOODIE STEEL GREY - LFSP23HD100E — MEDIUM
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT HOODIE STEEL…
$112
$18.59 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT SWEATPANTS CONCRETE - LFSP25KB001 — SMALL
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT SWEATPANTS…
$82
$13.63 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay $13.63 a piece
Resells ~$27 median · new with tags
View lot
Manifested
LA FAMILIA BLANK T-SHIRT DEAD RED - LFHOL24KT003 — SMALL
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · BLANK T
$52
$8.67 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT SWEATPANTS CONCRETE - LFSP25KB001 — LARGE
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT SWEATPANTS…
$82
$13.63 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT HOODIE STEEL GREY - LFSP23HD100E — LARGE
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT HOODIE STEEL…
$112
$18.59 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT HOODIE STEEL GREY - LFSP23HD100E — SMALL
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT HOODIE STEEL…
$112
$18.59 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
LA FAMILIA HEAVYWEIGHT SWEATPANTS CONCRETE - LFSP25KB001 — XS
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · HEAVYWEIGHT SWEATPANTS…
$82
$13.63 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay $13.63 a piece
Resells ~$27 median · new with tags
View lot
Manifested
LA FAMILIA BLANK T-SHIRT DEAD RED - LFHOL24KT003 — MEDIUM
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
LA FAMILIA inside: 6 pcs · BLANK T
$52
$8.67 / piece
Sells in ~49 days on resale
You pay $8.67 a piece
Resells ~$25 median · new with tags
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About the brand
About LA FAMILIA wholesale on Closo
LA FAMILIA wholesale on Closo is 42 live lots from 1 vetted U.S. supplier, 252 LA FAMILIA pieces on the manifests or in the listings, shipping from CA. The lots sit on the general merchandise and shirts & tops shelves, and the manifests name HEAVYWEIGHT SWEATPANTS…, BLANK T, HEAVYWEIGHT SWEATPANTS BLACK and HEAVYWEIGHT HOODIE STEEL…. 100% of the graded lots are new with tags.
Read more Show less
Prices start at $8.68 a piece. Every lot lists the supplier's manifest or assortment notes, the unit count, freight to your ZIP and Closo's own resale comps for LA FAMILIA.
In numbers
42 live lots 1 vetted supplier
252 LA FAMILIA pieces from $8.68 a piece
Ships from CA freight quoted to your ZIP on every lot
New with tags — 100% of graded lots every lot states its grade
FAQ
LA FAMILIA lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot of this brand.
Are these genuine LA FAMILIA goods? Every lot is sold by a vetted U.S. liquidator or distributor and lists LA FAMILIA on its manifest or in the supplier's own listing; the lot page shows the supplier, their reviews and the manifest lines. Payment sits in escrow until you accept delivery.
What is the minimum order for LA FAMILIA wholesale? One lot — a case pack or a pallet as the supplier packed it, from $8.68 a piece. There is no account minimum and no membership.
How much does shipping cost? Freight is quoted to your ZIP on the lot page before you pay; LA FAMILIA lots ship from CA. Parcel-size lots ship parcel.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free