Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
1 1 photo
Manifested
New
SWITCH BANDANA CAPRI JOGGER BLACK - SPK5145E
272 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
SWITCH inside: 272 pcs · BANDANA CAPRI JOGGER BLACK
$632
$2.32 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay $2.32 a piece
Resells ~$24 median · any condition
View lot
1 1 photo
Manifested
New
SWITCH DOLLAR SIGN JOGGER PANTS BURGUNDY - SPK5126E
272 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
SWITCH inside: 272 pcs · DOLLAR SIGN JOGGER PANTS…
$632
$2.32 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH LEOPARD CREWNECK LIME - SF0241
42 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 42 pcs · LEOPARD CREWNECK LIME
$624
$14.87 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH LEOPARD CREWNECK RED - SF0241 — M-3XL / 1-2-1-1-1
42 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 42 pcs · LEOPARD CREWNECK RED
$624
$14.87 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH FLEECE CREWNECK NEON ORANGE - SF9206
54 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 54 pcs · FLEECE CREWNECK NEON ORANGE
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH LEOPARD CREWNECK RED - SF0241 — M-2XL / 1-2-2-1
42 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 42 pcs · LEOPARD CREWNECK RED
$624
$14.87 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH LEOPARD CREWNECK RED - SF0241 — S-XL / 2-2-1-1
42 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 42 pcs · LEOPARD CREWNECK RED
$624
$14.87 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH LEOPARD CREWNECK TIMBER - SF0241
42 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 42 pcs · LEOPARD CREWNECK TIMBER
$624
$14.87 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH ZIP UP HOODIE BLACK - SF3232
42 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 42 pcs · ZIP UP HOODIE BLACK
$650
$15.49 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH ZIP UP HOODIE BROWN - SF3232 — M-3XL / 1-2-1-1-1
42 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 42 pcs · ZIP UP HOODIE BROWN
$650
$15.49 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH ZIP UP HOODIE BROWN - SF3232 — S-XL / 2-2-1-1
42 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 42 pcs · ZIP UP HOODIE BROWN
$650
$15.49 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH ZIP UP HOODIE RED - SF3260 — M-3XL / 1-2-1-1-1
42 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 42 pcs · ZIP UP HOODIE RED
$650
$15.49 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH ZIP UP HOODIE RED - SF3260 — S-XL / 2-2-1-1
42 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 42 pcs · ZIP UP HOODIE RED
$650
$15.49 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH FLEECE JOGGER PANTS SAND - SF3460
72 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
SWITCH inside: 72 pcs · FLEECE JOGGER PANTS SAND
$669
$9.29 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH FLEECE JOGGER PANTS CHARCOAL - SF3460 — M-3XL / 1-2-1-1-1
72 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
SWITCH inside: 72 pcs · FLEECE JOGGER PANTS CHARCOAL
$669
$9.29 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH FLEECE JOGGER PANTS CHARCOAL - SF3460 — S-XL / 2-2-1-1
72 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
SWITCH inside: 72 pcs · FLEECE JOGGER PANTS CHARCOAL
$669
$9.29 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH JOGGER SWEATPANTS BROWN - SF3432
72 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
SWITCH inside: 72 pcs · JOGGER SWEATPANTS BROWN
$669
$9.29 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay $9.29 a piece
Resells ~$24 median · any condition
View lot
Manifested
New
SWITCH CARGO POCKET CREWNECK CAMO - SF9206 — M-2XL / 1-2-2-1
54 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 54 pcs · CARGO POCKET CREWNECK CAMO
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH BUCKLE & POCKET CREWNECK RED - SF9222
54 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 54 pcs · BUCKLE & POCKET CREWNECK RED
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH GRAPHIC T-SHIRT BLACK - SS2104 — M-2XL / 1-2-2-1
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · GRAPHIC T
$624
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH GRAPHIC T-SHIRT BLACK - SS2104 — S-XL / 2-2-1-1
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · GRAPHIC T
$624
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH GRAPHIC T-SHIRT GREEN - SS2104
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · GRAPHIC T
$624
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH GRAPHIC T-SHIRT WHITE - SS2104 — M-2XL / 1-2-2-1
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · GRAPHIC T
$624
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH GRAPHIC T-SHIRT WHITE - SS2104 — S-XL / 2-2-1-1
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · GRAPHIC T
$624
$4.96 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $4.96 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
New
SWITCH GRAPHIC T-SHIRT YELLOW - SS2104 — M-3XL / 1-2-1-1-1
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · GRAPHIC T
$624
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH GRAPHIC T-SHIRT YELLOW - SS2104 — M-2XL / 1-2-2-1
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · GRAPHIC T
$624
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH GRAPHIC T-SHIRT YELLOW - SS2104 — S-XL / 2-2-1-1
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · GRAPHIC T
$624
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH GRAPHIC T-SHIRT WHITE - SS2106
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · GRAPHIC T
$624
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH GRAPHIC T-SHIRT RED - SS2109 — M-2XL / 1-2-2-1
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · GRAPHIC T
$624
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH GRAPHIC T-SHIRT WHITE - SS2118
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · GRAPHIC T
$624
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH GRAPHIC T-SHIRT YELLOW - SS2131
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · GRAPHIC T
$624
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH GRAPHIC T-SHIRT WHITE - SS2131
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · GRAPHIC T
$624
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH RIPPED SCALLOP T-SHIRT LIME/WHITE - SS7042
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · RIPPED SCALLOP T
$624
$4.96 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $4.96 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
New
SWITCH RIPPED SCALLOP T-SHIRT LAVENDAR/WHITE - SS7042
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · RIPPED SCALLOP T
$624
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH RIPPED SCALLOP T-SHIRT OLIVE/WHITE - SS7042
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · RIPPED SCALLOP T
$624
$4.96 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $4.96 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
New
SWITCH RIPPED SCALLOP T-SHIRT HOT PINK/WHITE - SS7042 — M-2XL / 1-2-2-1
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · RIPPED SCALLOP T
$624
$4.96 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $4.96 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
New
SWITCH RIPPED SCALLOP T-SHIRT HOT PINK/WHITE - SS7042 — S-XL / 2-2-1-1
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · RIPPED SCALLOP T
$624
$4.96 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $4.96 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
New
SWITCH RIPPED SCALLOP T-SHIRT PINE GREEN/WHITE - SS7042
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · RIPPED SCALLOP T
$624
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH RIPPED SCALLOP T-SHIRT ROYAL/WHITE - SS7042
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · RIPPED SCALLOP T
$624
$4.96 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $4.96 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
New
SWITCH RIPPED SCALLOP T-SHIRT TURQUOISE/WHITE - SS7042
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · RIPPED SCALLOP T
$624
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH RIPPED SCALLOP T-SHIRT YELLOW/WHITE - SS7042 — M-2XL / 1-2-2-1
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · RIPPED SCALLOP T
$624
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH RIPPED SCALLOP T-SHIRT YELLOW/WHITE - SS7042 — S-XL / 2-2-1-1
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · RIPPED SCALLOP T
$624
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH RIPPED T-SHIRT RED - SS2140 — M-2XL / 1-2-2-1
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · RIPPED T
$624
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH RIPPED T-SHIRT RED - SS2140 — S-XL / 2-2-1-1
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · RIPPED T
$624
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH RIPPED T-SHIRT ROYAL - SS2140 — M-2XL / 1-2-2-1
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · RIPPED T
$624
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH RIPPED T-SHIRT WHITE - SS2140 — M-2XL / 1-2-2-1
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · RIPPED T
$624
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH RIPPED T-SHIRT WHITE - SS2140 — S-XL / 2-2-1-1
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · RIPPED T
$624
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
SWITCH RIPPED T-SHIRT YELLOW - SS2140 — M-2XL / 1-2-2-1
126 units · Ships parcel
Near you
SWITCH inside: 126 pcs · RIPPED T
$624
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About the brand
About SWITCH wholesale on Closo
SWITCH wholesale on Closo is 53 live lots from 1 vetted U.S. supplier, 5,698 SWITCH pieces on the manifests or in the listings, shipping from CA. The lots sit on the shirts & tops, mixed apparel and general merchandise shelves, and the manifests name GRAPHIC T, RIPPED SCALLOP T, RIPPED T and LEOPARD CREWNECK RED. Every lot lists the supplier's manifest or assortment notes, the unit count, freight to your ZIP and Closo's own resale comps for SWITCH. Prices start at $2.33 a piece.
In numbers
53 live lots 1 vetted supplier
5,698 SWITCH pieces from $2.33 a piece
Ships from CA freight quoted to your ZIP on every lot
FAQ
SWITCH lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot of this brand.
Are these genuine SWITCH goods? Every lot is sold by a vetted U.S. liquidator or distributor and lists SWITCH on its manifest or in the supplier's own listing; the lot page shows the supplier, their reviews and the manifest lines. Payment sits in escrow until you accept delivery.
What is the minimum order for SWITCH wholesale? One lot — a case pack or a pallet as the supplier packed it, from $2.33 a piece. There is no account minimum and no membership.
How much does shipping cost? Freight is quoted to your ZIP on the lot page before you pay; SWITCH lots ship from CA. Parcel-size lots ship parcel.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free