Bulk games

Manifested and assortment lots of games & activities from vetted U.S. liquidators — $1 to $14,080 a lot, freight quoted to your ZIP.

Cosmetics & Beauty General Merchandise Women's Clothing Mixed Apparel Shirts & Tops Men's Clothing
440
live lots
games & activities on Closo right now
$4.39
median per unit
all-in, before shipping
14
suppliers
shipping these lots
Sep 30, 2026
updated
when this set of lots last changed
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Vintage Walco Ms. Beaded Doll Kit Lot 1975 Bobbi Wendi 2 Assembled Figurines 7 photos
Assortment New
Vintage Walco Ms. Beaded Doll Kit Lot 1975 Bobbi Wendi 2 Assembled Figurines 2 units · Ships parcel
$16 $8.25 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
Vintage Western Action Figure Lot Cowboys Indians Animals 25 Pieces Loose 5 photos
Assortment New
Vintage Western Action Figure Lot Cowboys Indians Animals 25 Pieces Loose 25 units · Ships parcel
$11 $0.44 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Toys & Novelties 30 units · NWT · Ships parcel
$81 $2.71 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Toys & Novelties 30 units · NWT · Ships parcel
$81 $2.71 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
6 photos
Assortment
Easter Fidget Strings Kids Toy In Bulk - Assorted 24 units · NWT · Ships parcel
$53 $2.19 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
2024 McDonald's Pokemon Happy Meal Sticker Activity Lot 5 Pikachu Miraidon 5 units · NWT · Ships parcel
$11 $2.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment
Rainbow High Doll Lot Shadow High MGA Fashion Figures 4 Pieces Mixed 4 units · Ships parcel
$11 $2.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested New
Dinosaur Transporter Truck Toys with 12 Race Car – Transform to 61.8″ Race Track – Carrying Handle – Blue – Item #8480 15 units · Ships parcel
$223 $14.87 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested New
Dinosaur Transporter Truck Toys with 12 Race Car – Transform to 61.8″ Race Track – Carrying Handle – Green – Item #8479 15 units · Ships parcel
$223 $14.87 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Star Student Plastic Goody Bags – 9″ x 7″ – Item #6338 1,000 units · Ships parcel
$124 $0.12 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
7 photos
Manifested
Face Stress Balls – Funny Face Squeeze Balls – Relief Toy with Bag and Card – Yellow – Item #8678 300 units · Ships parcel
$130 $0.43 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested
Sea Animals Bags Gift Bags Goodie Bags – 6.5 x 9.8″ – Item #6236 720 units · Ships parcel
$89 $0.12 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
Oxidized Bingo Card Charm 1 unit · NWT · Ships parcel
$18 $17.67 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
Oxidized 3D Knight Chess Piece Charm 1 unit · NWT · Ships parcel
$27 $26.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
Oxidized Domino Charm 1 unit · NWT · Ships parcel
$15 $15.46 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
Oxidized 3D Pair of Dice Charm 1 unit · NWT · Ships parcel
$26 $25.75 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Super Smash Bros Ultimate 400 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
$14,080 $35.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Oxidized Puzzle Piece Charm 1 unit · NWT · Ships parcel
$18 $17.67 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Winner Takes All! Oxidized 3D Royal Flush Cards Charm 1 unit · NWT · Ships parcel
$24 $24.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Oxidized Cribbage Board Charm 1 unit · NWT · Ships parcel
$18 $18.40 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$18.40a piece
Resells~$35median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
7 photos
Manifested
Face Stress Balls – Funny Face Squeeze Balls – Relief Toy with Bag and Card – Multi-Colored – Item #8679 300 units · Ships parcel
$130 $0.43 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Creative Pinwheels Toy For Kids In Bulk - Assorted 36 units · NWT · Ships parcel
$50 $1.38 / piece
Sells in ~65 days on resale
You pay$1.38a piece
Resells~$40median · new with tags

29.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
That ’70s Show: The Complete Series 50 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
$2,310 $46.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
792 Piece LED Shutter Sunglasses & Finger Lights Set – 108 Glasses and 612 Finger Lights – Item #5735 792 units · NWT · Ships parcel or freight from IL
$245 $0.31 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$0.31a piece
Resells~$18weighted median · new with tags

58.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Manifested
Cocomelon Jumbo Coloring & Activity Book – Item #9089 72 units · Ships parcel
$112 $1.55 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$1.55a piece
Resells~$22median · any condition

14.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Mickey Mouse Clubhouse Coloring Book – Item #9090 72 units · Ships parcel
$112 $1.55 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment
LED Cats and Rabbits Lighted Headband – For Kids and Adults – Assorted Colors – Item #8451 200 units · Ships parcel
$124 $0.62 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Manifested
Bendon Graffiti Art Advance Coloring Book – 30 Pages – Item #9093 96 units · Ships parcel
$149 $1.55 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Manifested
Jellycat Amuseables Siofra Shamrock – Jellycat Spring Collection 2026 Exclusive 50 units · NWT · Ships parcel
$1,540 $30.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Manifested
Winter-Snow Toys SnoBaller Snow Ball Maker 1 unit · NWT · Ships parcel
$9 $9.29 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Manifested
Jellycat Thimble Turtle – Jellycat Spring Collection 2026 Exclusive 50 units · NWT · Ships parcel
$2,365 $47.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Manifested
Jellycat Smudge Pig – Jellycat Spring Collection 2026 Exclusive 45 units · NWT · Ships parcel
$2,376 $52.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Summer Play Paddleball Strand, Tropic Sun Beach Set 1 unit · NWT · Ships parcel
$7 $7.43 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Summer Play Frisbee Pro Flyer 1 unit · NWT · Ships parcel
$7 $7.43 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Summer Play Beach Toy Sand Shovel Jumbo 22" Marble Color Wood Handle with Grip 1 unit · NWT · Ships parcel
$3 $3.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Manifested
Summer Play Beach Toy Sand Shovel, Jumbo 18.5" 16 units · NWT · Ships parcel
$50 $3.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Manifested
Summer Play Beach Toy Sand Shovel Big Digger 1 unit · NWT · Ships parcel
$2 $1.86 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Summer Play Beach Toy 4 Piece Sieve Beach Set 1 unit · Ships parcel
$4 $4.34 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Manifested
Summer Play Beach Toy 10 Piece Beach Set 1 unit · Ships parcel
$7 $6.81 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Summer Play Beach Toy 6 Piece Basket Sand Toy Set 1 unit · Ships parcel
$7 $6.81 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Summer Play Water Toy Gun Stream Machine Hydro Zooka 12" Water Gun 1 unit · NWT · Ships parcel
$7 $7.43 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Manifested
Summer Play Water Toy Gun Steam Machine 16" & 12" Water Guns — 12" 1 unit · NWT · Ships parcel
$11 $10.53 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Manifested
Summer Play Beach Toy Sand Trucks 1 unit · Ships parcel
$3 $3.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Summer Play Beach Toy 2 Piece Pail Castle & Shovel 1 unit · NWT · Ships parcel
$3 $3.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Summer Play Water Toy Water Ball Bomb 3 Pack 1 unit · NWT · Ships parcel
$4 $3.72 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested
Jellycat Bartholomew Bear with Bathrobe Stuffed Animal, 10 inches – Teddy Bear Plush – Soft & Huggable – Classic Children’s Gift 40 units · NWT · Ships parcel
$2,200 $55.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Manifested
Jellycat Smudge Cow – Jellycat Spring Collection 2026 Exclusive 45 units · NWT · Ships parcel
$1,386 $30.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
7 photos
Assortment
Christmas Light Necklace – Colorful Christmas Accessory – 9 LED Bulbs – 6 Flash Modes – Item #8501 40 units · Ships parcel
$124 $3.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot

Toys & Novelties suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Wholesale Resort Accessories
15 lots live
Shop all lots →
H & J Liquidators and Closeouts, Inc.
86 lots live ★ 3.0 (2)
Shop all lots →
Silver Stars Collection (MMA Silver)
7 lots live
Shop all lots →
How it works

Buying a games & activities lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Bulk games — questions buyers ask

Games and activities is a page of extremes: the smallest lot is $4 and the biggest $13,329, yet no single unit costs more than $2. Fifty-five lots are live and Novelty Inc Wholesale supplies all of them. With unit cost that low, the size of the lot is what determines your outlay rather than the price of any individual item. Manifests do not come with these lots. All 55 are assortments, so the seller's description and the pictures attached to the listing are what you are buying against. Delivery is quoted rather than included: the platform works it out from your ZIP, prints it on the lot page and shows it again at checkout. Money is escrowed instead of passing straight to the seller, five business days from delivery are yours for inspection, and a dispute covers only the line it names.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a games & activities lot cost?
Live games & activities lots on Closo run from $1 to $14,080 all-in; per unit that is $0.12 to $55.00 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list games & activities lots?
Wholesale Resort Accessories, H & J Liquidators and Closeouts, Inc., Silver Stars Collection (MMA Silver) carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Where do they ship from?
California, Illinois carry most games & activities lots today; freight is quoted for your ZIP on every lot page.
Manifested or assortment?
Both. A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
From the Closo blog

Bulk games — guides from the Closo blog

What resellers pay, where the lots come from and how the resale side moves — written from Closo's own numbers.

Inventory liquidation · 9 min read

Are Games & Activities Lots Legit? What to Check

Is buying games & activities wholesale legit? Closo Wholesale lists 392 live lots priced $11 to $14,080 — here is the 6-step check to run before you…

Inventory liquidation · 8 min read

Where to Buy Games & Activities Lots Wholesale: Suppliers and Prices

Where to buy games & activities wholesale: 392 live lots from $11 to $14,080 on Closo Wholesale, shipping from Indiana, Florida and North Carolina…

Inventory liquidation · 9 min read

How Much Do Games & Activities Lots Cost Wholesale in 2026?

Bulk games run $16-$12,118 a lot (75 live listings, $0.47-$742.50 per unit) on Closo's shelf, shipped from Indiana, Florida, California.

Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

3 photos
Assortment
Toys & Novelties 30 units · NWT · Ships parcel
$81 $2.71 / piece
View lot