Wholesale women's clothing for boutiques

6,779 live women's clothing lots listed right now — unit counts, declared retail, freight to your ZIP and the resale comps, on every lot. Updated .

Dresses Tops & Blouses Swimwear Sets & Jumpsuits Hoodies & Sweatshirts Shorts & Skirts Sweaters & Knits Jackets & Coats T-Shirts Vintage Clothing Plus Size Brand-Name Clothing Clothing Bales Mystery Boxes Women's Clothing Pallets
Filters 2
Sort: Best match

Sorted by Best match

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

No exact match for “Altar'd State” — showing lots matching “state”

Women's Oversized Statement Square Sunglasses with Thick Frame and Triple Stud Detail SK10635 7 photos
Manifested
Women's Oversized Statement Square Sunglasses with Thick Frame and Triple Stud Detail SK10635 108 units · NWT · Ships parcel
$337 $3.12 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
Dirty White Skater Dresses 41 pcs 1 photo
Assortment New
Dirty White Skater Dresses 41 pcs 41 units · Ships parcel
$38 $0.92 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$0.92a piece
Resells~$25median · any condition

27.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Hippie Skirts & Dresses 47 pcs 47 units · Ships parcel
$46 $0.97 / piece
You pay$0.97a piece
Resells~$12median · used · estimate

12.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment New
Recycle Cottage Core + Minimalist Crop Blouses 49 pcs 49 units · Ships parcel
$26 $0.53 / piece
You pay$0.53a piece
Resells~$10median · any condition · estimate

18.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle 80s 90s Dresses 41 pcs 41 units · Ships parcel
$51 $1.24 / piece
You pay$1.24a piece
Resells~$12median · used · estimate

9.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Vintage Office Blouses 54 pcs 54 units · Ships parcel
$26 $0.48 / piece
You pay$0.48a piece
Resells~$10median · used · estimate

20.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Lace + Bling Bling + Hippie + Transparent Blouses 83 pcs 83 units · Ships parcel
$38 $0.45 / piece
You pay$0.45a piece
Resells~$10median · used · estimate

22.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle 70s 80s Dresses 33 pcs 33 units · Ships parcel
$72 $2.17 / piece
You pay$2.17a piece
Resells~$12median · used · estimate

5.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Y2K & More Fall Skirts 34 pcs 34 units · Ships parcel
$61 $1.80 / piece
You pay$1.80a piece
Resells~$10median · used · estimate

5.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Vintage Skirts 47 pcs 47 units · Ships parcel
$40 $0.86 / piece
You pay$0.86a piece
Resells~$10median · used · estimate

11.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle 80s 90s Blouses 62 pcs 62 units · Ships parcel
$38 $0.61 / piece
You pay$0.61a piece
Resells~$10median · used · estimate

16.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle 80s 90s Y2K Dresses 29 pcs 29 units · Ships parcel
$36 $1.26 / piece
You pay$1.26a piece
Resells~$12median · used · estimate

9.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle 80s 90s Dresses 34 pcs 34 units · Ships parcel
$44 $1.30 / piece
You pay$1.30a piece
Resells~$12median · used · estimate

9.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Manifested New
Strapless Dress Jewel by Badgley Mischka J0787 Wholesale — Buttercup / 0 4 units · NWT · Ships parcel
$243 $60.71 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested New
YLK310088 Piper Floral Lace Kimono With Ties 4 units · NWT · Ships parcel
$77 $19.21 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Manifested New
Tara Boho Print Maxi Dress — Medium 5 units · NWT · Ships parcel
$93 $18.59 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Green Ball Applique Dress — 18 Months 8 units · NWT · Ships parcel
$95 $11.88 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$11.88a piece
Resells~$32median · new with tags

2.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
5 photos
Manifested New
Mint Chicken Applique Ruffle Dress — 7 Years 7 units · NWT · Ships parcel
$101 $14.48 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested New
Mint Chicken Applique Ruffle Dress — 6 Years 7 units · NWT · Ships parcel
$101 $14.48 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested New
Mint Chicken Applique Ruffle Dress — 4 Years 7 units · NWT · Ships parcel
$101 $14.48 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$14.48a piece
Resells~$32median · new with tags

2.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
5 photos
Manifested New
Mint Chicken Applique Ruffle Dress — 3 Years 7 units · NWT · Ships parcel
$101 $14.48 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$14.48a piece
Resells~$32median · new with tags

2.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
5 photos
Manifested New
Mint Chicken Applique Ruffle Dress — 2 Years 7 units · NWT · Ships parcel
$101 $14.48 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested New
Mint Chicken Applique Ruffle Dress — 12 Months 7 units · NWT · Ships parcel
$101 $14.48 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$14.48a piece
Resells~$32median · new with tags

2.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Manifested New
White character ruffle dress — 6 Years 3 units · NWT · Ships parcel
$108 $35.92 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
White character ruffle dress — 5 Years 3 units · NWT · Ships parcel
$108 $35.92 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
White character ruffle dress — 4 Years 3 units · NWT · Ships parcel
$108 $35.92 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
White character ruffle dress — 3 Years 3 units · NWT · Ships parcel
$108 $35.92 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
White character ruffle dress — 2 Years 3 units · NWT · Ships parcel
$108 $35.92 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
White character ruffle dress — 12 Months 3 units · NWT · Ships parcel
$108 $35.92 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested New
Oatmeal character french knot ruffle dress — 5 Years 7 units · NWT · Ships parcel
$101 $14.48 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested New
Oatmeal character french knot ruffle dress — 4 Years 7 units · NWT · Ships parcel
$101 $14.48 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested New
Oatmeal character french knot ruffle dress — 2 Years 7 units · NWT · Ships parcel
$101 $14.48 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$14.48a piece
Resells~$32median · new with tags

2.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Manifested New
Red Georgia Embroidery Ruffle Dress — 5 Years 6 units · NWT · Ships parcel
$97 $16.10 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$16.10a piece
Resells~$32median · new with tags

2.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Manifested New
Red Georgia Embroidery Ruffle Dress — 4 Years 6 units · NWT · Ships parcel
$97 $16.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Red Georgia Embroidery Ruffle Dress — 3 Years 6 units · NWT · Ships parcel
$97 $16.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Red Georgia Embroidery Ruffle Dress — 2 Years 6 units · NWT · Ships parcel
$97 $16.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested New
Black Spider Embroidery Ruffle Dress — 2 Years 6 units · NWT · Ships parcel
$111 $18.57 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Purple Spooky Cute Smocked Dress — 12 Months 5 units · NWT · Ships parcel
$111 $22.29 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Tennessee football sequin tutu dress — 3 Years 6 units · NWT · Ships parcel
$111 $18.57 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Tennessee football sequin tutu dress — 2 Years 6 units · NWT · Ships parcel
$111 $18.57 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Tennessee football sequin tutu dress — 18 Months 6 units · NWT · Ships parcel
$111 $18.57 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Pink Spooky print ruffle dress — 4 Years · SKU MC604286-4 7 units · NWT · Ships parcel
$104 $14.86 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Pink Spooky print ruffle dress — 3 Years · SKU MC604286-3 7 units · NWT · Ships parcel
$104 $14.86 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Pink Spooky print ruffle dress — 2 Years · SKU MC604286-2 7 units · NWT · Ships parcel
$104 $14.86 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested New
Purple spooky embroidery dress — 12 Years 6 units · NWT · Ships parcel
$111 $18.57 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested New
Purple spooky embroidery dress — 10 Years 6 units · NWT · Ships parcel
$111 $18.57 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$18.57a piece
Resells~$32median · new with tags

1.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
5 photos
Manifested New
Purple spooky embroidery dress — 8 Years 6 units · NWT · Ships parcel
$111 $18.57 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested New
Purple spooky embroidery dress — 6 Years 6 units · NWT · Ships parcel
$111 $18.57 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
48 of 533 Load more
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale women's clothing on Closo

Prices start at $2 and reach $75,456 for the biggest loads. Behind the grid are 49 vetted U.S. suppliers, not a single reseller flipping one pallet.

Read moreShow less

You can buy 6,728 of them by the case or the box, or go up to one of the 51 pallet and truckload loads. On each lot page you see what is inside, how many pieces, what it retailed for and what the pieces resell for today. Wholesale women's clothing lots from vetted U.S. liquidators: pallets and case packs of dresses, tops, denim, activewear and loungewear from department-store and brand overstock, shelf pulls and customer returns. Every lot lists the supplier's manifest or assortment notes, the declared unit count and retail value, and Closo's own resale comps so you can see the margin before you commit. Freight is quoted to your ZIP on the lot page, smaller boxes ship parcel, and every purchase is covered by Closo buyer protection. New women's apparel lots land most weeks — follow the category to hear about them first.

FAQ

Women's Clothing lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

What sizes come in a wholesale women's clothing lot?

Most lots are mixed-size assortments across regular sizing (XS–XL or 0–16); some are plus-size or juniors only. The size range, when the supplier declares it, is shown on the lot page and in the manifest.

Are the garments new with tags?

It depends on the deal type. Overstock and shelf-pull lots are typically new, often tagged; customer-returns lots mix new and gently worn pieces. The condition grade and the manifest mode (manifested, assortment or unmanifested) are stated on every lot.

How do I estimate resale value?

Each manifested line carries Closo's live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari, and the lot page totals them against the asking price so the expected margin is visible before you buy.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.