Women's Clothing case packs for resale

Manifested and assortment case packs of women's clothing from vetted U.S. liquidators — $3 to $14,610 a case pack, freight quoted to your ZIP.

Women's Clothing Men's Clothing General Merchandise Footwear Cosmetics & Beauty Handbags & Wallets
6,473
live case packs
women's clothing on Closo right now
$3–$14,610
a case pack, all-in
before shipping
$0.45–$48.87
per unit
on the lots shown
NJ · NY · CA
ship from
freight quoted to your ZIP
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Recycle Hippie Skirts & Dresses 47 pcs 1 photo
Assortment In demand
Recycle Hippie Skirts & Dresses 47 pcs 47 units · Ships parcel
$46 $0.97 / piece
You pay$0.97a piece
Resells~$12median · used · estimate

12.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
Recycle 80s 90s Dresses 41 pcs 1 photo
Assortment In demand
Recycle 80s 90s Dresses 41 pcs 41 units · Ships parcel
$51 $1.24 / piece
You pay$1.24a piece
Resells~$12median · used · estimate

9.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Lace + Bling Bling + Hippie + Transparent Blouses 83 pcs 83 units · Ships parcel
$38 $0.45 / piece
You pay$0.45a piece
Resells~$10median · used · estimate

22.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Vintage 80s 90s Dresses 46 pcs 46 units · Ships parcel
$135 $2.94 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$2.94a piece
Resells~$24median · used

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Manifested
PNA-1633 - Women's Comfy Kaftan Dress with Headwrap- One Size (6-PCS PRE-PACK) — One Size (4-24) / Print-1633B 102 units · NWT · Ships parcel or freight from NY
$785 $7.70 / piece
Sells in ~46 days on resale
You pay$7.70a piece
Resells~$32median · new with tags

4.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Beach Dresses 55 pcs 55 units · Ships parcel
$51 $0.92 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$0.92a piece
Resells~$24median · used

26.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Vintage Skirts 47 pcs 47 units · Ships parcel
$40 $0.86 / piece
You pay$0.86a piece
Resells~$10median · used · estimate

11.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment New
Hippie Dresses 28 pcs 28 units · Ships parcel
$59 $2.09 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$2.09a piece
Resells~$24median · used

11.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Y2K & More Transparent Blouses 61 pcs · SKU 16-092426-004885 61 units · Ships parcel
$59 $0.96 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay$0.96a piece
Resells~$20median · used

20.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Vintage Office Blouses 54 pcs 54 units · Ships parcel
$26 $0.48 / piece
You pay$0.48a piece
Resells~$10median · used · estimate

20.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle 70s 80s Dresses 33 pcs 33 units · Ships parcel
$72 $2.17 / piece
You pay$2.17a piece
Resells~$12median · used · estimate

5.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Y2K & More Fall Skirts 34 pcs 34 units · Ships parcel
$61 $1.80 / piece
You pay$1.80a piece
Resells~$10median · used · estimate

5.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested In demand
SP206 White First Communion Dress Embroidered tulle with sequins 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$4,887 $48.87 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle 80s 90s Blouses 62 pcs 62 units · Ships parcel
$38 $0.61 / piece
You pay$0.61a piece
Resells~$10median · used · estimate

16.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
SP188 White First Communion Dress Embroidered tulle with sequins 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$4,791 $47.91 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Dirty White Mini Skirts + Bodycon Dresses 45 pcs 45 units · Ships parcel
$36 $0.81 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$0.81a piece
Resells~$24median · used

29.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Manifested New
Womens Raglan Baby Tee — Navy / White / 2X-Large 5 units · NWT · Ships parcel
$93 $18.59 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Dirty White Dresses 41 pcs 41 units · Ships parcel
$62 $1.52 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$1.52a piece
Resells~$24median · used

15.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Denim Mini Skirts 41 pcs 41 units · Ships parcel
$122 $2.98 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay$2.98a piece
Resells~$20median · used

6.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Plus Size Blouses 71 pcs 71 units · Ships parcel
$59 $0.82 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay$0.82a piece
Resells~$20median · used

24.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle 80s 90s Y2K Dresses 29 pcs 29 units · Ships parcel
$36 $1.26 / piece
You pay$1.26a piece
Resells~$12median · used · estimate

9.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
5 photos
Assortment New
MDWLL + JCRW Dresses Women's New/Returns Bulk Clothing 25 units · Ships parcel
$681 $27.26 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle & Good Flannel Bin Odds & Ends 34 pcs 34 units · Ships parcel
$33 $0.96 / piece
You pay$0.96a piece
Resells~$10median · used · estimate

10.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Plus Size Blouses 70 pcs 70 units · Ships parcel
$59 $0.84 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay$0.84a piece
Resells~$20median · used

23.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle 80s 90s Dresses 34 pcs 34 units · Ships parcel
$44 $1.30 / piece
You pay$1.30a piece
Resells~$12median · used · estimate

9.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment New
Wholesale Women's Y2K Mix — 10 10 units · Ships parcel
$124 $12.39 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Mini Skirts 60 pcs · SKU 15-092126-004598 60 units · Ships parcel
$65 $1.08 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$1.08a piece
Resells~$24median · used

22.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Mini Skirts 60 pcs · SKU 15-092126-004599 60 units · Ships parcel
$65 $1.08 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$1.08a piece
Resells~$24median · used

22.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Mini Skirts 58 pcs 58 units · Ships parcel
$64 $1.10 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$1.10a piece
Resells~$24median · used

21.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Crop Blouses 40 pcs 40 units · Ships parcel
$55 $1.37 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay$1.37a piece
Resells~$20median · used

14.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Plus Size Blouses 39 pcs 39 units · Ships parcel
$33 $0.83 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay$0.83a piece
Resells~$20median · used

24.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Modern Western Shirts 43 pcs 43 units · Ships parcel
$215 $4.99 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay$4.99a piece
Resells~$20median · used

4.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment In demand
Women's Denim Jackets Bale — 50LB 100 units · Ships parcel
$341 $3.41 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay$3.41a piece
Resells~$20median · used

5.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Swimsuits One Piece 61 pcs 61 units · Ships parcel
$57 $0.94 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$0.94a piece
Resells~$18median · used

19.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Dirty White Dresses 35 pcs 35 units · Ships parcel
$53 $1.52 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$1.52a piece
Resells~$24median · used

15.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Manifested In demand
Ladies Thermal Top #01 — Navy / One Size 192 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
$686 $3.58 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay$3.58a piece
Resells~$20median · new with tags

5.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
5 photos
Assortment New
MDWLL + JCRW swimwear and swim coverups lot · 20 units · New & returns 20 units · Ships parcel
$248 $12.39 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Plus Size Velvet Tops 29 pcs 29 units · Ships parcel
$36 $1.26 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$1.26a piece
Resells~$16median · used

12.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Manifested New
Amazon Influencer Favorites Swimwear Women’s New Wholesale · SKU AMAZON-100 100 units · Ships parcel
$124 $1.24 / piece
Sells in ~53 days on resale
You pay$1.24a piece
Resells~$20median · any condition

16.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Assortment New
Quince Women's Swim Bulk Returns 50 units · Ships parcel
$186 $3.72 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
Target Women’s Clothing New Wholesale 50 units · Ships parcel
$217 $4.34 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Just Black Swimsuits One Piece 59 pcs 59 units · Ships parcel
$35 $0.59 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$0.59a piece
Resells~$18median · used

30.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Plus Size Summer Blazers 29 pcs 29 units · Ships parcel
$35 $1.21 / piece
Sells in ~57 days on resale
You pay$1.21a piece
Resells~$29median · used

24.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Corduroy Shirts 25 pcs · SKU 16-092326-004828 25 units · Ships parcel
$61 $2.44 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay$2.44a piece
Resells~$20median · used

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Modern Shirts 55 pcs 55 units · Ships parcel
$98 $1.77 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay$1.77a piece
Resells~$20median · used

11.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested New
Aerosmith juniors hoodies lot · 1 unit · New 3 units · NWT · Ships parcel
$97 $32.21 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Modern Hawaiian Shirts 50 pcs 50 units · Ships parcel
$98 $1.95 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay$1.95a piece
Resells~$20median · used

10.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Unmanifested New
Pendleton Women's Dress Lot Sz 6 6P Floral Cotton Silk Abstract Cotton Spandex Ships parcel
$20

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot

Women's Clothing suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Raghouse
283 lots live
Shop all lots →
Boutique by the Box
5 lots live
Shop all lots →
Wholesale For Everyone
34 lots live
Shop all lots →
How it works

Buying a women's clothing case pack on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Women's Clothing case packs for resale — questions buyers ask

260 women's clothing case packs make up the current list. The smallest listing is $18; the biggest is $8,894. The per-item figure lands somewhere between $2 and $31. Case-pack quantities are the whole of this page. three suppliers post to this shelf: LA Vintage Wholesale, Thrift Vintage Fashion and North Pines Inc.. At $31 a unit at worst, the resale maths is straightforward to run. Manifests are attached to 2 of the 260; the other 258 are assortment loads. Sorting by price is the quickest way to cut 260 listings down to a shortlist. Condition notes sit in the listing text, and they are worth reading twice. The delivered cost depends on where you are: enter your ZIP and Closo prices the haul on the lot page and at checkout. Reading the listing photos properly is the cheapest research you can do here. Nothing here is sold blind on price alone; the listing has to describe what you get. The buying terms are the same here as elsewhere on Closo: checking time is five business days, problems are handled per line, and Closo holds the money in escrow.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a women's clothing case pack cost?
Live women's clothing case packs on Closo run from $3 to $14,610 all-in; per unit that is $0.45 to $48.87 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list women's clothing case packs?
Raghouse, Boutique by the Box, Wholesale For Everyone carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Where do they ship from?
New Jersey, New York, California carry most women's clothing case packs today; freight is quoted for your ZIP on every lot page.
Manifested or assortment?
Both. A manifested case pack lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

1 photo
Assortment In demand
Vintage 80s 90s Dresses 46 pcs 46 units · Ships parcel
$135 $2.94 / piece
Sells in ~42 days on resale
View lot