Wholesale women's clothing for boutiques

6,779 live women's clothing lots listed right now — unit counts, declared retail, freight to your ZIP and the resale comps, on every lot. Updated .

Dresses Tops & Blouses Swimwear Sets & Jumpsuits Hoodies & Sweatshirts Shorts & Skirts Sweaters & Knits Jackets & Coats T-Shirts Vintage Clothing Plus Size Brand-Name Clothing Clothing Bales Mystery Boxes Women's Clothing Pallets
Filters 3
Sort: Best match

Sorted by Best match

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Suppliers matching “Style”

Bulk Waffle Leggings For Women's - Assorted 1 photo
Assortment In demand
Bulk Waffle Leggings For Women's - Assorted 108 units · NWT · Ships parcel
$830 $7.69 / piece
Sells in ~61 days on resale
You pay$7.69a piece
Resells~$29median · new with tags

3.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
#7W-H-04638 Hanes EcoSmart Women’s Fleece Quarter-Zip Pullover- (25 Pieces) 4 photos
Manifested
#7W-H-04638 Hanes EcoSmart Women’s Fleece Quarter-Zip Pullover- (25 Pieces) 25 units · Ships parcel
$151 $6.05 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$6.05a piece
Resells~$22median · any condition

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Manifested
#7W-H-OJ105 Hanes Women’s Full Zipper Hoodie – (24 Pieces) 24 units · Ships parcel
$145 $6.05 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
#575-3533XX-3956 Floral Maxi Dress – 1X-2X-3X – (11 Pieces) 11 units · Ships parcel
$66 $6.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
#575-6693 Short Viscose Sundress – S-M-L-XL – (12 Pieces) 12 units · Ships parcel
$59 $4.95 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
#575-6605 Short Assorted Colors Solid Dress – M-XL – (12 Pieces) 12 units · Ships parcel
$66 $5.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
#575-3613 Short Flared Dress with Lace – S-XL – (12 Pieces) 12 units · Ships parcel
$66 $5.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
#575-3935-46 Palm Leaf Maxi Dress – S-XL – (8 Pieces) 8 units · Ships parcel
$62 $7.70 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale women's clothing on Closo

Prices start at $2 and reach $75,456 for the biggest loads. Behind the grid are 49 vetted U.S. suppliers, not a single reseller flipping one pallet.

Read moreShow less

You can buy 6,728 of them by the case or the box, or go up to one of the 51 pallet and truckload loads. On each lot page you see what is inside, how many pieces, what it retailed for and what the pieces resell for today. Wholesale women's clothing lots from vetted U.S. liquidators: pallets and case packs of dresses, tops, denim, activewear and loungewear from department-store and brand overstock, shelf pulls and customer returns. Every lot lists the supplier's manifest or assortment notes, the declared unit count and retail value, and Closo's own resale comps so you can see the margin before you commit. Freight is quoted to your ZIP on the lot page, smaller boxes ship parcel, and every purchase is covered by Closo buyer protection. New women's apparel lots land most weeks — follow the category to hear about them first.

FAQ

Women's Clothing lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

What sizes come in a wholesale women's clothing lot?

Most lots are mixed-size assortments across regular sizing (XS–XL or 0–16); some are plus-size or juniors only. The size range, when the supplier declares it, is shown on the lot page and in the manifest.

Are the garments new with tags?

It depends on the deal type. Overstock and shelf-pull lots are typically new, often tagged; customer-returns lots mix new and gently worn pieces. The condition grade and the manifest mode (manifested, assortment or unmanifested) are stated on every lot.

How do I estimate resale value?

Each manifested line carries Closo's live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari, and the lot page totals them against the asking price so the expected margin is visible before you buy.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.