Sunglasses lots from New Jersey

Manifested and assortment lots of sunglasses shipping from New Jersey — $9 to $3,300 a lot, freight quoted to your ZIP.

Cosmetics & Beauty General Merchandise Women's Clothing Mixed Apparel Shirts & Tops Men's Clothing
396
live lots
sunglasses on Closo right now
$3.30
median per unit
all-in, before shipping
Sep 26, 2026
updated
when this set of lots last changed
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Polarized Fit Over Sunglasses with Side Window Protection and Matte Finish PL10550 8 photos
Assortment
Polarized Fit Over Sunglasses with Side Window Protection and Matte Finish PL10550 12 units · NWT · Ships parcel
$40 $3.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
Protective Fit Over Polarized Sunglasses with Side Shield Windows PL10053 8 photos
Assortment
Protective Fit Over Polarized Sunglasses with Side Shield Windows PL10053 12 units · NWT · Ships parcel
$37 $3.12 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$3.12a piece
Resells~$18median · new with tags

5.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment
Moschino wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$528 $52.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Nautica wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$352 $35.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
Stylish Aviator Sunglasses with Mosaic Pattern Temples & UV Protection HJ1004 12 units · NWT · Ships parcel
$40 $3.30 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$3.30a piece
Resells~$18median · new with tags

5.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment
Nine West Wholesale Sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$286 $28.60 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Carrera wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$473 $47.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
Luxury Rimless Rectangle Sunglasses with Leopard Side Detail and Wood Grain Side Temples J11029 12 units · NWT · Ships parcel
$46 $3.85 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$3.85a piece
Resells~$18median · new with tags

4.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
7 photos
Manifested
Classic Metal Aviator Sunglasses with Textured Brow Bar and Temples SS8091 12 units · NWT · Ships parcel
$40 $3.30 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$3.30a piece
Resells~$18median · new with tags

5.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Manifested
Unisex Double-Bridge Aviators with Pastel Ocean Tint Lenses with Slim Temples J0894-Ocean 12 units · NWT · Ships parcel
$26 $2.20 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$18median · new with tags

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Manifested
Classic Rectangle Reading Glasses with Slim Tapered Temples RJ11103 — +1.00 12 units · NWT · Ships parcel
$31 $2.57 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
Luxury Aviator Sunglasses with Oversized Shield Silhouette and Metal Arms SK11144 12 units · NWT · Ships parcel
$48 $4.03 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$4.03a piece
Resells~$18median · new with tags

4.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Manifested
Retro Rounded Square Reading Glasses with Lightweight Two-Tone Frames RJ11070 — +1.00 12 units · NWT · Ships parcel
$31 $2.57 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$2.57a piece
Resells~$18median · new with tags

7.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Manifested
Oversized Thick-Rimmed Square Reading Glasses in 10+ Custom Reading Powers RJ11093 — +4.00 12 units · NWT · Ships parcel
$31 $2.57 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$2.57a piece
Resells~$18median · new with tags

7.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Manifested
Coolook Shield Wrap Around Sunglasses Wholesale CL10971 12 units · NWT · Ships parcel
$46 $3.85 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested
Butterfly Designer Sunglasses with Cut-out Metal Temples with Patterns SK10582 12 units · NWT · Ships parcel
$48 $4.03 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Bulk Fitover Sunglasses featuring Curved Wrap Around Temples and Side Lenses PL10548 12 units · NWT · Ships parcel
$40 $3.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Porsche sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$1,650 $165.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Manifested
Classic Glossy Black Wholesale Sunglasses P1543-Black 12 units · NWT · Ships parcel
$26 $2.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Manifested
Gradient Lens Oversized Shield Sunglasses in Black P10353-Black 12 units · NWT · Ships parcel
$33 $2.75 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
Fashion Metal Rimless Square Sunglasses with Gradient Lenses J10708 12 units · NWT · Ships parcel
$46 $3.85 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested
Cool Kid Classics: Vibrant Mirror-Lens Sunglasses for Boys & Girls K074 12 units · NWT · Ships parcel
$26 $2.20 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$18median · new with tags

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
7 photos
Manifested
Classic Metal Aviator Sunglasses with Mirrored Teardrop Lenses and Inner Rim Detail SS10121 12 units · NWT · Ships parcel
$46 $3.85 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$3.85a piece
Resells~$18median · new with tags

4.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Manifested
Classic Aviator Silhouette Sunglasses with Wire Wrap Detail SS10126 12 units · NWT · Ships parcel
$46 $3.85 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$3.85a piece
Resells~$18median · new with tags

4.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
7 photos
Manifested
Retro Round Steampunk Sunglasses with Side Shields with UV400 Protection SS10533 12 units · NWT · Ships parcel
$33 $2.75 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested
Premium Double-Bridge Aviators with Gradient & Solid Color Tints SS8009 12 units · NWT · Ships parcel
$40 $3.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
Classic Metal Aviator Sunglasses with Gradient Lenses and Unique Detailed Temples SS8054 12 units · NWT · Ships parcel
$44 $3.67 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested
Sleek Polarized Sport Aviators with Lightweight Metal Frame and Rectangular Lenses SS8070-PL 12 units · NWT · Ships parcel
$55 $4.58 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
Coolook Shield Wrap Around Mirrored Sunglasses CL10998-2 12 units · NWT · Ships parcel
$46 $3.85 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
Hex-Oval Rimless Tinted Sunglasses with Gold MetalTemples SK10470 12 units · NWT · Ships parcel
$48 $4.03 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$4.03a piece
Resells~$18median · new with tags

4.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Manifested
Classic Aviator Sunglasses with Textured Double Bridge SK10473 12 units · NWT · Ships parcel
$51 $4.22 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested
Glitter Accent Cat-Eye Sunglasses with Translucent Frames and UV400 SK10475 12 units · NWT · Ships parcel
$48 $4.03 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested
Urban Square Mirrored Sunglasses with Lightweight Metal Temples SK10477 12 units · NWT · Ships parcel
$46 $3.85 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
7 photos
Manifested
Modern Cat-Eye Sunglasses with Gold Bridge Accent SK10480 12 units · NWT · Ships parcel
$46 $3.85 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested
Oversized Rimless Shield Sunglasses for Women with Glitter Side Accents SK10594 12 units · NWT · Ships parcel
$62 $5.13 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested
Hev-Oval Statement Sunglasses with Triple-Tone Gradient Lenses SK10596 12 units · NWT · Ships parcel
$46 $3.85 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
7 photos
Manifested
Oversized Square Flat Top Sunglasses with Gold Stud Accents SK10631 12 units · NWT · Ships parcel
$35 $2.93 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$2.93a piece
Resells~$18median · new with tags

6.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Manifested
Modern Retro Square Shield Sunglasses with Flat Top Oversized Frames SK10632 12 units · NWT · Ships parcel
$35 $2.93 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$2.93a piece
Resells~$18median · new with tags

6.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
7 photos
Manifested
Thick Frame Square Flat-Top Sunglasses with Triple Dot Detail SK10633 12 units · NWT · Ships parcel
$33 $2.75 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$18median · new with tags

6.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Manifested
Classic Black Wayfarer Clear Lens Glasses P1543C 12 units · NWT · Ships parcel
$24 $2.02 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Manifested
Classic Black Wholesale Sunglasses with Matte Finish P1543-S 12 units · NWT · Ships parcel
$26 $2.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
Vintage-Inspired Cat Eye Sunglasses with Triple Stud Detail P10902 12 units · NWT · Ships parcel
$33 $2.75 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$18median · new with tags

6.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Manifested
Oversized Round Metal Frame Sunglasses - Multiple Colors J10191 12 units · NWT · Ships parcel
$33 $2.75 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
Retro Round Metal Sunglasses with Lightweight Frames J10508-Light 12 units · NWT · Ships parcel
$33 $2.75 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
Premuim Square Frame Wayfarer Sunglasses with Gold Accents P11033 12 units · NWT · Ships parcel
$33 $2.75 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Manifested
Vintage Round Sunglasses with Ocean Gradient Lenses J10191-Ocean 12 units · NWT · Ships parcel
$33 $2.75 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$18median · new with tags

6.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
7 photos
Manifested
Matte-Finish Navigator Aviator Sunglasses with Gradient Lenses SS10495 12 units · NWT · Ships parcel
$40 $3.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
Oversized Square Navigator Sunglasses with Striped Bridge P10897 12 units · NWT · Ships parcel
$37 $3.12 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$3.12a piece
Resells~$18median · new with tags

5.8× resale / cost100+ sold recently

View lot

Sunglasses suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
1st LH Sunglasses wholesale Inc
346 lots live
Shop all lots →
E-fashion wholesale
50 lots live ★ 5.0 (35)
Shop all lots →
How it works

Buying a sunglasses lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Sunglasses lots from New Jersey — questions buyers ask

Fifty sunglasses lots are listed under New Jersey, with E-fashion wholesale as the only seller. Ticket prices run from $248 to $3,630 and the per-piece band is $29 to $318, so it is worth checking that figure against your own selling prices lot by lot. No manifests come with these lots. Each of the 50 is an assortment, described in words and photographs by the seller rather than counted, which is the usual arrangement on pages like this. Delivery is charged separately and quoted from the ZIP you provide, shown on the lot page and again while you check out, so the landed figure is visible before you commit. The marketplace escrows the payment rather than sending it straight to the seller, allows five business days after delivery for inspection, and takes disputes against the specific line concerned.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a sunglasses lot cost?
Live sunglasses lots on Closo run from $9 to $3,300 all-in; per unit that is $2.02 to $165.00 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list sunglasses lots?
1st LH Sunglasses wholesale Inc, E-fashion wholesale carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
Both. A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

8 photos
Assortment
Nautica wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$352 $35.20 / piece
View lot