Women's Clothing lots from New Jersey

Manifested and assortment lots of women's clothing shipping from New Jersey — $39 to $8,183 a lot, freight quoted to your ZIP.

Women's Clothing Men's Clothing General Merchandise Footwear Cosmetics & Beauty Handbags & Wallets
216
live lots
women's clothing on Closo right now
$39–$8,183
a lot, all-in
before shipping
$0.83–$48.95
per unit
on the lots shown
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Macy's wholesale junior apparel pallet 200pcs. 1 photo
Assortment In demand
Macy's wholesale junior apparel pallet 200pcs. 200 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,540 $7.70 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
Birdsong wholesale Tankini Swimsuits 36pcs. 1 photo
Assortment In demand
Birdsong wholesale Tankini Swimsuits 36pcs. 36 units · NWT · Ships parcel
$267 $2,160 retail 88% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested In demand
SP206 White First Communion Dress Embroidered tulle with sequins 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$4,887 $48.87 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
SP188 White First Communion Dress Embroidered tulle with sequins 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$4,791 $47.91 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
Women's Thick Frame Square Anti-Reflective Blue Light Reading Glasses RJ11134-BLB — +1.75 108 units · NWT · Ships parcel
$391 $3.62 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
7 photos
Assortment In demand
Miss Me Jeans Wholesale JUNIOR assortment 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$752 $3,456 retail 78% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment In demand
Target Womens Winter Clothes (500-550 Pieces) 550 units · Ships parcel or freight from NJ
$2,475 $4.50 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment In demand
Lilly Pulitzer wholesale store stock mixed assortment 100pcs. 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$2,530 $25.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Ceros by Miss Me Jeans Wholesale Flare 30pcs. 30 units · NWT · Ships parcel
$875 $2,400 retail 64% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Stitches ladies denim jean assortment 30pcs. 30 units · NWT · Ships parcel
$660 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
D-ID Denim Jeans ladies assortment 120pcs. 120 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,584 $21,600 retail 93% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Ceros by Miss Me Jeans Wholesale SKINNY 30pcs. 30 units · NWT · Ships parcel
$875 $2,250 retail 61% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Earnest Sewn womens denim jean assortment 100pcs. 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$2,200 $190 retail

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment In demand
Target Swimsuits (800-1000 Pieces) 1,000 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,650 $1.65 / piece
Sells in ~67 days on resale
You pay$1.65a piece
Resells~$22weighted median · new with tags

13.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
7 photos
Assortment
Not Your Daughter’s jeans IRR assortment 30pcs. 30 units · NWT · Ships parcel
$908 $3,540 retail 74% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Nordstrom rack wholesale LADIES store stock overstock apparel 500pcs. 500 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$4,400 $8.80 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Ladies Floral Handkerchief – A – Light Pink – Yellow – Red – Single Piece – 12 x 12 100 units · NWT · Ships parcel
$83 $0.83 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
D-ID Denim Jeans ladies assortment 30pcs. 30 units · NWT · Ships parcel
$396 $5,400 retail 93% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment In demand
Macy's men apparel pallet 200pcs. 200 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$2,145 $10.73 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Charme (made by Grace in LA) assorted denim jeans 24pcs 24 units · NWT · Ships parcel
$700 $29.15 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Ladies Wholesale Dress assortment 100pcs. 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$2,750 $34,850 retail 92% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Rock Star Sushi Denim Ladies Jeans 30pcs 30 units · NWT · Ships parcel
$990 $5,505 retail 82% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
RAG and BONE/JEAN wholesale LAWSON LEGGING BLACK 30pcs. 30 units · NWT · Ships parcel
$990 $5,610 retail 82% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Tommy Bahama wholesale ladies assorted 300pcs. 300 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$3,218 $10.73 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Premium denim ladies cut off shorts 500pcs. 500 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$2,750 $5.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
7 photos
Assortment
Not Your Daughter’s jeans assortment 20pcs. 20 units · NWT · Ships parcel
$605 $2,360 retail 74% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Ceros by Miss Me Jeans Wholesale Capri 30pcs. 30 units · NWT · Ships parcel
$875 $2,250 retail 61% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
MCY wholesale pallet women's overstock lot 50pcs. 50 units · NWT · Ships parcel
$468 $9.35 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Nordstrom rack wholesale LADIES store stock overstock apparel 50pcs. 50 units · NWT · Ships parcel
$688 $13.75 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Stitches ladies denim jean assortment 30pcs. 30 units · NWT · Ships parcel
$660 $190 retail

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment In demand
Dreamfit Plus Size Bras (700 Pieces) 700 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,095 $1.56 / piece
Sells in ~76 days on resale
You pay$1.56a piece
Resells~$20median · new with tags

12.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment In demand
Sdeer wholesale women's dresses assortment 100pcs. 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$963 $9.63 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Nordstrom rack wholesale store stock overstock apparel 700pcs. 700 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$8,085 $11.55 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Miss Me wholesale skinny pants assortment 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$541 $22.55 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Blank NYC wholesale apparel mix 400pcs. 400 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$3,520 $39,996 retail 91% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Assortment In demand
Southern Tides Ladies Dresses 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$779 $3,552 retail 78% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Assortment
Hudson Jeans Wholesale Women's BOOTCUT assortment 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$1,175 $48.95 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Alternative apparel wholesale ladies pullover hoods 48pcs 48 units · NWT · Ships parcel
$449 $9.35 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Calvin Klein ladies underwear assortment mixed 270pcs. 270 units · NWT · Ships parcel
$1,114 $4.13 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Clique Women's mock neck fleece 30pcs. 30 units · NWT · Ships parcel
$495 $1,316 retail 62% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment In demand
SHEIN assorted apparel pallet 300pcs. 300 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,155 $3.85 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment In demand
American Eagle wholesale ladies denim jeans assortment 100pcs. 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,293 $12.93 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Levi's ladies wholesale Denim Jeans assortment IRR 30pcs 30 units · NWT · Ships parcel
$413 $1,800 retail 77% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment In demand
Macys wholesale ladies swim seperates 144pcs. 144 units · NWT · Ships parcel
$475 $3.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
J. Brand ladies twill pants assortment 30pcs. 30 units · NWT · Ships parcel
$825 $5,400 retail 85% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Southern Tides Ladies Knit Sweaters 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$700 $3,312 retail 79% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment In demand
William Rast wholesale Ladies Denim Jeans Assortment 30pcs 30 units · NWT · Ships parcel
$660 $7,305 retail 91% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment
Southern Tides Ladies Cardigan 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$620 $2,856 retail 78% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot

Women's Clothing suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
E-fashion wholesale
102 lots live ★ 5.0 (35)
Shop all lots →
Wholesale For Everyone
34 lots live
Shop all lots →
Bargains & Bundles
3 lots live
Shop all lots →
How it works

Buying a women's clothing lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Women's Clothing lots from New Jersey — questions buyers ask

Women's clothing dispatched from New Jersey accounts for 104 live lots. E-fashion wholesale and Helpsy Source are the sellers behind them. The asks start at $145 and go up to $8,894, and the per-garment cost lands between $6 and $48, which is a wide band and worth checking before anything else. Nothing on this page is manifested; the full 104 are assortments, so the seller description and the photographs are what you are buying against. For a reseller, the difference between a $6 garment and a $48 one usually comes down to condition, so look for what the listing says about it. Freight is quoted against your delivery ZIP and appears on the lot page, then again at the checkout stage, so the delivered figure is clear before you commit. Buying is covered by escrow on the payment, an inspection window of five business days from delivery, and the right to dispute a line on its own.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a women's clothing lot cost?
Live women's clothing lots on Closo run from $39 to $8,183 all-in; per unit that is $0.83 to $48.95 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list women's clothing lots?
E-fashion wholesale, Wholesale For Everyone, Bargains & Bundles carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
Both. A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

1 photo
Manifested
SP188 White First Communion Dress Embroidered tulle with sequins 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$4,791 $47.91 / piece
View lot