Sorted by Best match
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
Suppliers matching “Essentials”
Also matching “essential”
2 2 photos
Assortment
vH Essentials Probiotics for Women with Prebiotics, Cranberry & Vitamin C - 60 Ct (200 Pcs Lot)
200 units · Ships parcel
Near you
$550
$2.75 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
3 3 photos
Assortment
#1-1548235 Peds Women’s Peds Women’s Essential Cotton Leggings – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$26
$2.20 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Essential Oils Assorted lot · 200 units · 1 Fl. Oz.
200 units · Ships parcel or freight from NC
Near you
$440
$2.20 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
GuruNanda 100% Pure Lemongrass Essential Oil 0.5ml (215 Pcs Lot)
215 units · Ships parcel
Near you
$473
$2.20 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
BH Cosmetics Mrs. Bella Lip Gleam High Shine Lip Gloss Shade Golden Peach (141 Pcs Lot)
141 units · Ships parcel
Near you
$310
$2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay $2.20 a piece
Resells ~$15 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
BH Cosmetics Liquid Eye Liner 0.4 Ounce Black (144 Pcs Lot)
144 units · Ships parcel
Near you
$317
$2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay $2.20 a piece
Resells ~$15 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale 1 Oz Mouth Wash Bottles
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$8,249
$82.49 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Clear Tote Bag In Bulk
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$690
$6.90 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Girls Fluffy Bear Backpacks In Bulk- Assorted
102 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$1,065
$10.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Wholesale Refreshing Travel Body Wash for Men's
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$6,599
$65.99 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Casual Tote Bag In Bulk
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$800
$8.00 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $8 a piece
Resells ~$35 median · new with tags
View lot
Assortment
Clear Drawstring Backpack In Bulk
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$519
$5.19 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Small Clear Drawstring Backpack In Bulk- Assorted- Sold By Case Of 100 Pcs
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$373
$3.73 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Soft and Fluffy Axolotl Plush Mini Backpack for Kids in Bulk
102 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,514
$14.84 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $14.84 a piece
Resells ~$35 median · new with tags
View lot
Assortment
Bulk Transparent Backpack For Girls - Assorted
120 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$30,359
$252.99 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Women's Floral Straw Hats & Shoulder Bag Set Bulk - Assorted
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,104
$10.22 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
High Visibility Hoodie Mask For Men's
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$771
$7.14 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Beanie & Glove Bundle - 12 Assorted Colors (Bulk Set of 24)
120 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$830
$6.92 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Ribbed Knit Beanie In Bulk- Assorted
144 units · NWT · Ships parcel
Near you
$790
$5.49 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Double Pom Pom Beanie w/ Scarf Set In Bulk
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,365
$12.64 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Bulk Dinosaurs Beanie Hats For Kids - Assorted
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$771
$7.14 / piece
Sells in ~69 days on resale
You pay $7.14 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Assortment
Wholesale Fur Beanie Hats For Little Girls - Assorted
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$652
$6.04 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Wholesale Winter Beanies Hat For Ladies - Assorted
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$819
$7.58 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Winter Hats Gloves & Scarf Set For Girls Wholesale
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,127
$10.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Fur-Insulated Beanies Caps For Ladies Wholesale
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$830
$7.69 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Wholesale Little Girls Summer Swan Straw Hats - Assorted
102 units · NWT · Ships parcel
Near you
$582
$5.71 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Plastic Firefighter Chief Hat In Bulk
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$82
$0.76 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Santa Hat In Bulk
102 units · NWT · Ships parcel
Near you
$369
$3.62 / piece
Sells in ~69 days on resale
You pay $3.62 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Assortment
Foldable Childrens Sun Hats In Bulk- Assorted
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$866
$8.02 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Wholesale Fuzzy Panda Hat Set For Kids - Assorted
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$712
$6.59 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Bulk Waffle Leggings For Women's - Assorted
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$830
$7.69 / piece
Sells in ~61 days on resale
You pay $7.69 a piece
Resells ~$29 median · new with tags
View lot
Assortment
Santa Claus Hat In Bulk
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$236
$2.19 / piece
Sells in ~69 days on resale
You pay $2.19 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Assortment
New
NYX Brights Matte Liquid Eyeliners Different Shades (200 Pcs Lot)
200 units · Ships parcel
Near you
$330
$1.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Aquaphor Lip Repair Stick SPF 30 0.17 Oz set 2 (160 Pcs Lot)
160 units · Ships parcel
Near you
$352
$2.20 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Nivea Refreshing Wild Berries Hibiscus Body Wash 20 Oz. (120 Pcs Lot)
120 units · Ships parcel or freight from NC
Near you
$396
$3.30 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Revolution Brow Soap + Care Eyebrow Nourish Protection Rehab (144 Pcs Lot)
144 units · Ships parcel
Near you
$238
$1.65 / piece
Sells in ~38 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$10 median · new with tags
View lot
Assortment
Glow Necklaces Assorted In Bulk- Assorted
100 units · Ships parcel
Near you
$43
$0.43 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Halloween Themed Light Up Spinning Wand Necklace Kids Toy - Assorted
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$754
$6.99 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Light Up Jack O Lantern Spinning Wand Necklace Kids Toy - Assorted
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$743
$6.88 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
NIVEA All-Day Nourishing Moisture Lip Care Duo 0.17 OZ (120 Pcs Lot)
120 units · Ships parcel
Near you
$264
$2.20 / piece
Sells in ~108 days on resale
You pay $2.20 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Assortment
Glow In Dark Bracelet kids toys In Bulk- Assorted
100 units · Ships parcel
Near you
$17
$0.17 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
The Crème Shop What Acne? Daily Moisturizer 160ml 5.41 fl.oz (120 Pcs Lot)
120 units · Ships parcel or freight from NC
Near you
$396
$3.30 / piece
Sells in ~9 days on resale
You pay $3.30 a piece
Resells ~$11 median · new with tags
View lot
Assortment
Glow In The Dark Magic Coil Spring kids toys In Bulk
108 units · Ships parcel
Near you
$204
$1.89 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Aquaphor Healing Ointment 2.8 OZ (105 Pcs Lot)
105 units · Ships parcel
Near you
$341
$3.25 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
John Frieda Ultra Filler For Fine Hair Thickening Shampoo With Biotin 8.3 Fl Oz (160 Pcs Lot)
160 units · Ships parcel or freight from NC
Near you
$616
$3.85 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Covergirl Clean Fresh Skincare Color Correcting Serum Primer Moisturizer Mix (360 Pcs Lot)
360 units · Ships parcel or freight from NC
Near you
$990
$2.75 / piece
Sells in ~41 days on resale
You pay $2.75 a piece
Resells ~$10 median · any condition
View lot
Assortment
Revolution Renaissance Flick Liquid Eyeliner Black (70 Pcs Lot)
70 units · Ships parcel
Near you
$193
$2.75 / piece
Sells in ~38 days on resale
You pay $2.75 a piece
Resells ~$10 median · new with tags
View lot
Assortment
NIVEA Men Boost 3 in 1 Body Wash, Citrus Scent + Caffeine - 16.9 Oz (111 Pcs Lot)
111 units · Ships parcel or freight from NC
Near you
$366
$3.30 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free