Sorted by Best match
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
No “kancan” lots right now — showing Women's clothing
1 1 photo
Assortment
In demand
Birdsong wholesale Tankini Swimsuits 36pcs.
36 units · NWT · Ships parcel
Near you
$267
$2,160 retail
88% off
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
1 1 photo
Assortment
In demand
Macy's wholesale junior apparel pallet 200pcs.
200 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$1,540
$7.70 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
In demand
SP206 White First Communion Dress Embroidered tulle with sequins
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$4,887
$48.87 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
SP188 White First Communion Dress Embroidered tulle with sequins
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$4,791
$47.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Miss Me Jeans Wholesale JUNIOR assortment 24pcs.
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$752
$3,456 retail
78% off
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Target Womens Winter Clothes (500-550 Pieces)
550 units · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$2,475
$4.50 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Target Swimsuits (800-1000 Pieces)
1,000 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$1,650
$1.65 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$22 weighted median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
Lilly Pulitzer wholesale store stock mixed assortment 100pcs.
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$2,530
$25.30 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Ceros by Miss Me Jeans Wholesale Flare 30pcs.
30 units · NWT · Ships parcel
Near you
$875
$2,400 retail
64% off
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Stitches ladies denim jean assortment 30pcs.
30 units · NWT · Ships parcel
Near you
$660
$22.00 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
D-ID Denim Jeans ladies assortment 120pcs.
120 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$1,584
$21,600 retail
93% off
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Ceros by Miss Me Jeans Wholesale SKINNY 30pcs.
30 units · NWT · Ships parcel
Near you
$875
$2,250 retail
61% off
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Earnest Sewn womens denim jean assortment 100pcs.
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$2,200
$190 retail
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Not Your Daughter’s jeans IRR assortment 30pcs.
30 units · NWT · Ships parcel
Near you
$908
$3,540 retail
74% off
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Nordstrom rack wholesale LADIES store stock overstock apparel 500pcs.
500 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$4,400
$8.80 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
D-ID Denim Jeans ladies assortment 30pcs.
30 units · NWT · Ships parcel
Near you
$396
$5,400 retail
93% off
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Macy's men apparel pallet 200pcs.
200 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$2,145
$10.73 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Charme (made by Grace in LA) assorted denim jeans 24pcs
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$700
$29.15 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Ladies Wholesale Dress assortment 100pcs.
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$2,750
$34,850 retail
92% off
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Rock Star Sushi Denim Ladies Jeans 30pcs
30 units · NWT · Ships parcel
Near you
$990
$5,505 retail
82% off
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
RAG and BONE/JEAN wholesale LAWSON LEGGING BLACK 30pcs.
30 units · NWT · Ships parcel
Near you
$990
$5,610 retail
82% off
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Tommy Bahama wholesale ladies assorted 300pcs.
300 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$3,218
$10.73 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Premium denim ladies cut off shorts 500pcs.
500 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$2,750
$5.50 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Dreamfit Plus Size Bras (700 Pieces)
700 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$1,095
$1.56 / piece
Sells in ~76 days on resale
You pay $1.56 a piece
Resells ~$20 median · new with tags
View lot
Assortment
Not Your Daughter’s jeans assortment 20pcs.
20 units · NWT · Ships parcel
Near you
$605
$2,360 retail
74% off
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Ceros by Miss Me Jeans Wholesale Capri 30pcs.
30 units · NWT · Ships parcel
Near you
$875
$2,250 retail
61% off
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
MCY wholesale pallet women's overstock lot 50pcs.
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$468
$9.35 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Nordstrom rack wholesale LADIES store stock overstock apparel 50pcs.
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$688
$13.75 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Stitches ladies denim jean assortment 30pcs.
30 units · NWT · Ships parcel
Near you
$660
$190 retail
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Sdeer wholesale women's dresses assortment 100pcs.
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$963
$9.63 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Nordstrom rack wholesale store stock overstock apparel 700pcs.
700 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$8,085
$11.55 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Miss Me wholesale skinny pants assortment 24pcs.
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$541
$22.55 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Blank NYC wholesale apparel mix 400pcs.
400 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$3,520
$39,996 retail
91% off
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Southern Tides Ladies Dresses 24pcs.
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$779
$3,552 retail
78% off
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Hudson Jeans Wholesale Women's BOOTCUT assortment 24pcs.
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,175
$48.95 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Alternative apparel wholesale ladies pullover hoods 48pcs
48 units · NWT · Ships parcel
Near you
$449
$9.35 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Calvin Klein ladies underwear assortment mixed 270pcs.
270 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,114
$4.13 / piece
Sells in ~40 days on resale
You pay $4.13 a piece
Resells ~$25 weighted median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
Clique Women's mock neck fleece 30pcs.
30 units · NWT · Ships parcel
Near you
$495
$1,316 retail
62% off
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
SHEIN assorted apparel pallet 300pcs.
300 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$1,155
$3.85 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Levi's ladies wholesale Denim Jeans assortment IRR 30pcs
30 units · NWT · Ships parcel
Near you
$413
$1,800 retail
77% off
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
American Eagle wholesale ladies denim jeans assortment 100pcs.
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$1,293
$12.93 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Macys wholesale ladies swim seperates 144pcs.
144 units · NWT · Ships parcel
Near you
$475
$3.30 / piece
Sells in ~67 days on resale
You pay $3.30 a piece
Resells ~$22 weighted median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
J. Brand ladies twill pants assortment 30pcs.
30 units · NWT · Ships parcel
Near you
$825
$5,400 retail
85% off
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Southern Tides Ladies Knit Sweaters 24pcs.
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$700
$3,312 retail
79% off
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
William Rast wholesale Ladies Denim Jeans Assortment 30pcs
30 units · NWT · Ships parcel
Near you
$660
$7,305 retail
91% off
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Southern Tides Ladies Cardigan 24pcs.
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$620
$2,856 retail
78% off
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Hudson Jeans Wholesale Women's SHORTS assortment 24pcs.
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$752
$31.35 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Diesel Wholesale Ladies denim jeans assortment 30pcs.
30 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,815
$60.50 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free