NYX cosmetics wholesale

Manifested and assortment lots with NYX on the manifest or in the listing — cosmetics & beauty from vetted U.S. liquidators — $40 to $9,350 a lot, freight quoted to your ZIP.

Cosmetics & Beauty General Merchandise Women's Clothing Mixed Apparel Shirts & Tops Men's Clothing
63
live lots
cosmetics & beauty on Closo right now
$3.45
median per unit
all-in, before shipping
8
suppliers
shipping these lots
Oct 2, 2026
updated
when this set of lots last changed
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

WHOLESALE ASSORTED NYX COSMETICS MAKEUP MIXED LOT - 100 PIECE LOT 2 photos
Assortment
WHOLESALE ASSORTED NYX COSMETICS MAKEUP MIXED LOT - 100 PIECE LOT 100 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$288 $2.88 / piece
Sells in ~65 days on resale
You pay$2.88a piece
Resells~$8median · new with tags

2.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
NYX Matte Blotting Paper · 72 units · Brand New 1 photo
Assortment New
NYX Matte Blotting Paper · 72 units · Brand New 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$166 $2.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
3C Plte – Concealer 72 units · NWT · Ships parcel
$589 $8.18 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
NYX Worth The Hype Mascara-Black 72 units · NWT · Ships parcel
$449 $6.23 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment
NYX Smooth Whip Lip Cream, Velvet Robe — Velvet Robe / 12 Pack 12 units · NWT · Ships parcel
$40 $3.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Ulti Shdw Pal – Warm Neutrals 72 units · NWT · Ships parcel
$883 $12.27 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Mkup Setting Spray – Dewy 72 units · NWT · Ships parcel
$417 $5.80 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
NYX Suede Matte Lip Lnr – Girl Bye 72 units · NWT · Ships parcel
$245 $3.41 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
NYX Epic Ink Lnr – Black 72 units · NWT · Ships parcel
$491 $6.81 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
NYX Can’t Stop Won’t Stop Concealer – Deep Espresso 72 units · NWT · Ships parcel
$467 $6.48 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay$6.48a piece
Resells~$20median · new with tags

3.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
NYX Micro Brow Pencil – Espresso 72 units · NWT · Ships parcel
$540 $7.50 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
NYX Ultimate Edit Petite Shadow Palette – Warm Neutrals 72 units · NWT · Ships parcel
$442 $6.13 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
NYX Vivid Rich Mech Lnr Pncl Emerald Empire 72 units · NWT · Ships parcel
$399 $5.54 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
NYX Vivid Matte Liquid Liners White 72 units · NWT · Ships parcel
$449 $6.23 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
NYX Vivid Bright Liq Lnr Had Me At Yellow 72 units · NWT · Ships parcel
$449 $6.23 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
NYX Ultimate Shdw N Liner Prmr Medium 72 units · NWT · Ships parcel
$549 $7.62 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Unmanifested
NYX PROFESSIONAL MAKEUP Slim Lip Pencil, Long-Lasting Creamy Lip Liner - Mauve NWT · Ships parcel
$44

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
NYX Worth The Hype Waterprf Mscra-Black 72 units · NWT · Ships parcel
$449 $6.23 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
NYX Wondr Stck Dual Face Lift Unvrsl Lt 72 units · NWT · Ships parcel
$697 $9.68 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
NYX Vivid Rich Mech Lnr Pncl Under The Moonstone 72 units · NWT · Ships parcel
$399 $5.54 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
NYX Vivid Rich Mech Lnr Pncl Spicy Pearl 72 units · NWT · Ships parcel
$399 $5.54 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
NYX Vivid Rich Mech Lnr Pncl Amber Stunner 72 units · NWT · Ships parcel
$399 $5.54 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
NYX Zero To Brow Gel Taupe 72 units · NWT · Ships parcel
$648 $9.00 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
NYX Ultimate Utopia Shadow Palette 01 36 units · NWT · Ships parcel
$871 $24.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Mkup Setting Spray – Matte 72 units · NWT · Ships parcel
$417 $5.80 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE NYX CAN'T STOP WON'T STOP FULL COVERAGE FOUNDATION 1 OZ - ASSORTED LIGHT TO MEDIUM SHADES - 100 PIECE LOT 100 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$403 $4.03 / piece
Sells in ~53 days on resale
You pay$4.03a piece
Resells~$20median · new with tags

5.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment
Cosmetics Mix lot · 200 pcs 200 units · Ships parcel
$358 $1.79 / piece
Sells in ~107 days on resale
You pay$1.79a piece
Resells~$18weighted median · new with tags

10.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment
Cosmetics Mix lot · 400 pcs 400 units · Ships parcel
$611 $1.53 / piece
Sells in ~92 days on resale
You pay$1.53a piece
Resells~$18median · any condition

11.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Assortment
NYX HD Photogenic Concealer - Mixed Dark Shades — 48 PCS 48 units · NWT · Ships parcel
$185 $3.85 / piece
Sells in ~65 days on resale
You pay$3.85a piece
Resells~$8median · new with tags

2.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Assorted Powder, Foundation & Concealer - Wholesale 49 Units (ASPFC) 49 units · NWT · Ships parcel
$156 $3.19 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Unmanifested
NYX PROFESSIONAL MAKEUP Vivid Brights Liquid Liner, Smear-Resistant Eyeliner with Precise Tip – Blue Thang NWT · Ships parcel
$634

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
7 photos
Assortment
Makeup lot · mixed brands 300 units · Ships parcel
$825 $2.75 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE NYX LIP LINGERIE XXL MATTE LIQUID LIPSTICK 0.13 OZ - XXTENDED 17 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$166 $2.30 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$8median · new with tags

3.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE NYX LIP LINGERIE XXL MATTE LIQUID LIPSTICK 0.13 OZ - STAYIN' JUICY 18 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$166 $2.30 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$8median · new with tags

3.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
NYX Smooth Whip Lip Cream, Parfait — Parfait / 24 Pack 24 units · NWT · Ships parcel
$77 $3.21 / piece
Sells in ~65 days on resale
You pay$3.21a piece
Resells~$8median · new with tags

2.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE NYX VIVID BRIGHTS MATTE LIQUID EYELINER 0.06 OZ - DON'T PINK TWICE - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$124 $1.73 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay$1.73a piece
Resells~$8median · new with tags

4.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE NYX DUCK PLUMP HIGH PIGMENT PLUMPING LIP GLOSS 0.23 OZ - PEACH OUT 13 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$166 $2.30 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$8median · new with tags

3.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE NYX COSMETICS JUMBO LASH! VEGAN FALSE LASHES - SPIKY FRINGE - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$124 $1.73 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay$1.73a piece
Resells~$8median · new with tags

4.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE NYX LINE LOUD LIP PENCIL 0.004 OZ - NO EQUIVALENT - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$166 $2.30 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$8median · new with tags

3.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE NYX JUMBO MULTI-USE FACE STICK HIGHLIGHTER 0.09 OZ - LEMON MERINGUE - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$166 $2.30 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$8median · new with tags

3.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE NYX SLICK CLICK FAT OIL SHINY LIP BALM 0.07 OZ - VERIFIED 16 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$207 $2.88 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay$2.88a piece
Resells~$8median · new with tags

2.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment
WHOLESALE ASSORTED BRAND NAME COSMETICS LOT - 100 PIECE LOT 100 units · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$230 $2.30 / piece
Sells in ~97 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$18median · any condition

7.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE NYX SMOOTH WHIP BLURRING MATTE LIP CREAM 0.13 OZ - ICING ON THE TOP - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$166 $2.30 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$20median · new with tags

8.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE NYX JUMBO LASH GLUE 0.09 OZ - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$166 $2.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE NYX SILICONE APPLICATOR - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$145 $2.01 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE NYX BARE WITH ME SUNSCREEN DAILY MOISTURIZING FACE PRIMER WITH CANNABIS SATIVA SEED OIL SPF 30, 2.5 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$166 $3.45 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE NYX CAN'T STOP WON'T STOP FULL COVERAGE FOUNDATION 1 OZ - ASSORTED MEDIUM TO DARK SHADES - 100 PIECE LOT 100 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$345 $3.45 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay$3.45a piece
Resells~$20median · new with tags

5.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Assortment
NYX HD Photogenic Concealer - Mixed Dark Shades — 24 PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$99 $4.13 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay$4.13a piece
Resells~$8median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
Resale value · last 12 months

What NYX makeup sells for

NYX makeup sells for a median $9: $6–$15, in about 56 days; 35 % of listings sell.

Based on 598 sales we tracked on Poshmark, last 12 months.

$9median sold price
56 daysmedian time to sell
A typical NYX makeup piece resale
Sold price$9
Days to sell56
New with tags vs used$8 / $20
Share of listings that sell35 %
598sales we tracked, last 12 months
$6–$1520–80 % band of sold prices
35 %sell-through: of listings from the last year, sold
1,094active listings; 73 % older than 90 days
Tracked sales per monthAug ’25 – Aug ’26
Aug ’25 · 0 tracked · median — · — daysSep ’25 · 11 tracked · median $10 · 365+ daysOct ’25 · 16 tracked · median $10 · 42 daysNov ’25 · 23 tracked · median $8 · 92 daysDec ’25 · 28 tracked · median $10 · 51 daysJan ’26 · 43 tracked · median $8 · 267 daysFeb ’26 · 82 tracked · median $12 · 9 daysMar ’26 · 84 tracked · median $8 · 47 daysApr ’26 · 74 tracked · median $10 · 41 daysMay ’26 · 97 tracked · median $7 · 161 daysJun ’26 · 69 tracked · median $9 · 85 daysJul ’26 · 44 tracked · median $10 · 159 daysAug ’26 · 28 tracked · median $10 · 54 days
vs prior 30 days: −33 % 26 sales we tracked in the last 30 days, 39 in the 30 before
Season

When NYX makeup move

NYX makeup sells in winter and spring: Feb, Mar and May carried 44 % of the year’s sales, with the peak of 97 tracked in May ’26.

The last 30 days ran 33 % below the 30 before them: 26 tracked against 39.

Compared with

Women › Makeup, same 12 months: the category as a whole, and the two brands whose sold prices overlap NYX’s band.

Category median · all brands

$18median sold price

Sells in 87 days, 40 % sell-through.

Holler & Glow makeup

$8median sold price

Sells in 4 days, 98 % sell-through.

flutterhabit makeup

$17median sold price

Sells in 28 days, 97 % sell-through.

Recently sold

8 newest NYX makeup sales. Titles as the sellers wrote them, trimmed.

  • NYX Pro Fix Stick Correcting Concealer - Fair, NEWNYX Pro Fix Stick Correcting Concealer - Fair, NEW$4OSUsedSep 22
  • New NYX Buttermelt Face PaletteNew NYX Buttermelt Face Palette$29OSUsedSep 21
  • NYX PROFESSIONAL MAKEUP HD Yellow Concealer Wand-Med CoverageNYX PROFESSIONAL MAKEUP HD Yellow Concealer Wand-Med Coverage$6OSUsedSep 21
  • 🌸5/$25🌸 NYX vivid matte liquid eyeliner in black🌸5/$25🌸 NYX vivid matte liquid eyeliner in black$10OSUsedSep 16
  • NYX PROFESSIONAL MAKEUP Can't Stop Won't Stop Foundation CaramelNYX PROFESSIONAL MAKEUP Can't Stop Won't Stop Foundation Caramel$10OSUsedSep 14
  • 🌸5/$25🌸 NYX epic ink liner waterproof in milk chocolate🌸5/$25🌸 NYX epic ink liner waterproof in milk chocolate$10OSUsedSep 12
  • NYX Professional Makeup Lip Lingerie XXL Matte Liquid Lipstick Strip…NYX Professional Makeup Lip Lingerie XXL Matte Liquid Lipstick Strip…$8OSUsedSep 9
  • NYX Smooth Whip Matte Lip Cream Liquid Lipstick - Latte Foam (Pinky M…NYX Smooth Whip Matte Lip Cream Liquid Lipstick - Latte Foam (Pinky M…$6OSUsedSep 9

Photos and titles belong to the sellers who listed them on Poshmark.

Buying NYX makeup in bulk?

63 wholesale lots carry NYX on the manifest.

Cosmetics & Beauty suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Lacaco
21 lots live
Shop all lots →
Cosmetix Club
18 lots live ★ 4.5 (65)
Shop all lots →
Chic Liquidation
10 lots live
Shop all lots →
How it works

Buying a cosmetics & beauty lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

NYX cosmetics wholesale — questions buyers ask

The NYX shelf on Closo is six lots deep at the moment, all of it inside cosmetics and beauty. Cheapest is $56, dearest $203, and once you divide down, items land at $4 to $7 each. That band suits a bin store working a fixed price point, or a reseller who lists colour cosmetics in small bundles. Chic Liquidation and Wholesale Makeup are the two suppliers behind the current listings. Not one of the six is manifested; every one is an assortment, so what you are buying is described in the listing copy and shown in the photos rather than itemised on a sheet. Treat the photographs as the specification, and price from the higher end of the unit range if you want a safety margin. Orders are protected the same way here as everywhere on the marketplace: escrow holds the funds, five business days to inspect after the goods arrive, and disputes filed per line. Shipping is quoted to your ZIP on the lot page and confirmed at checkout.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a cosmetics & beauty lot cost?
Live cosmetics & beauty lots on Closo run from $40 to $9,350 all-in; per unit that is $1.53 to $24.20 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list cosmetics & beauty lots?
Lacaco, Cosmetix Club, Chic Liquidation carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
Both. A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
From the Closo blog

NYX cosmetics wholesale — guides from the Closo blog

What resellers pay, where the lots come from and how the resale side moves — written from Closo's own numbers.

Inventory liquidation · 8 min read

Are NYX Cosmetics & Beauty Lots Legit? What to Check

Is buying NYX wholesale legit? Check supplier history, sealed-product ratio, and payment safety before buying a $40-$9,350 NYX lot on Closo Wholesale.

Inventory liquidation · 8 min read

Where to Buy NYX Cosmetics & Beauty Lots Wholesale

Where to buy NYX cosmetics & beauty wholesale: 41 live lots from $40 to $9,350 on Closo Wholesale, three verified suppliers, and how to vet each one.

Inventory liquidation · 9 min read

How Much Do NYX Cosmetics & Beauty Lots Cost Wholesale in 2026?

NYX cosmetics wholesale lots run $40-$9,350 across 38 live listings ($0.94-$6.69/unit) on Closo Wholesale. Cost breakdown, freight math, buying…

Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

1 photo
Manifested
NYX Worth The Hype Mascara-Black 72 units · NWT · Ships parcel
$449 $6.23 / piece
View lot