Surratt cosmetics & beauty lots

Manifested and assortment lots with Surratt on the manifest or in the listing — cosmetics & beauty from vetted U.S. liquidators — $460 to $690 a lot, freight quoted to your ZIP.

Cosmetics & Beauty General Merchandise Women's Clothing Mixed Apparel Shirts & Tops Men's Clothing
9
live lots
cosmetics & beauty on Closo right now
$9.20
median per unit
all-in, before shipping
Oct 3, 2026
updated
when this set of lots last changed
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

WHOLESALE SURRATT PERFECTIONNISTE CONCEALER PALETTE - ASSORTED SHADES - 50 PIECE LOT 3 photos
Assortment New
WHOLESALE SURRATT PERFECTIONNISTE CONCEALER PALETTE - ASSORTED SHADES - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$690 $13.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
WHOLESALE SURRATT LIPSLIQUE LIPSTICK 0.05 OZ - ASSORTED SHADES - 50 PIECE LOT 1 photo
Assortment New
WHOLESALE SURRATT LIPSLIQUE LIPSTICK 0.05 OZ - ASSORTED SHADES - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$460 $9.20 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay$9.20a piece
Resells~$15median · new with tags

1.6× resale / costSteady seller

View lot
4 photos
Assortment New
WHOLESALE SURRATT ARTISTIQUE BLUSH 0.14 OZ - ASSORTED SHADES - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$460 $9.20 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay$9.20a piece
Resells~$15median · new with tags

1.6× resale / costSteady seller

View lot
2 photos
Assortment New
WHOLESALE SURRATT SURREAL SKIN CONCEALER 0.06 OZ - ASSORTED SHADES - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$460 $9.20 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay$9.20a piece
Resells~$15median · new with tags

1.6× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE SURRATT COSMETICS ASSORTED LOT - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$575 $11.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE SURRATT DEW DROP FOUNDATION 0.64 OZ - ASSORTED SHADES - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$690 $13.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment New
WHOLESALE SURRATT LID LACQUER 0.11 OZ - ASSORTED SHADES - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$460 $9.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment New
WHOLESALE SURRATT LIP LUSTRE 0.2 OZ - ASSORTED SHADES - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$460 $9.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
WHOLESALE SURRATT AUTOMATIC LIP CRAYON 0.04 OZ - ASSORTED SHADES - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$460 $9.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
Resale value · last 12 months

What Surratt makeup sells for

Surratt makeup sells for a median $16: $13–$26, in about 53 days; 33 % of listings sell.

Based on 79 sales we tracked across resale marketplaces: Poshmark, eBay. Last 12 months.

$16median sold price
53 daysmedian time to sell
A typical Surratt makeup piece resale
Sold price$16
Days to sell53
New with tags vs used$15 / —
Share of listings that sell33 %
29sales we tracked, last 12 months
$13–$2620–80 % band of sold prices
33 %sell-through: of listings from the last year, sold
60active listings; 75 % older than 90 days
Tracked sales per monthSep ’25 – Sep ’26
Sep ’25 · 0 tracked · median — · — daysOct ’25 · 0 tracked · median — · — daysNov ’25 · 0 tracked · median — · — daysDec ’25 · 0 tracked · median — · — daysJan ’26 · 0 tracked · median — · — daysFeb ’26 · 0 tracked · median — · — daysMar ’26 · 0 tracked · median — · — daysApr ’26 · 0 tracked · median — · — daysMay ’26 · 0 tracked · median — · — daysJun ’26 · 0 tracked · median — · — daysJul ’26 · 0 tracked · median — · — daysAug ’26 · 0 tracked · median — · — daysSep ’26 · 0 tracked · median — · — days
vs prior 30 days: +0 % 2 sales we tracked in the last 30 days, 2 in the 30 before
Season

When Surratt makeup move

The last 30 days ran level with the 30 before them: 2 tracked against 2.

Compared with

Women › Makeup, same 12 months: the category as a whole, and the two brands whose sold prices overlap Surratt’s band.

Category median · all brands

$18median sold price

Sells in 86 days, 40 % sell-through.

Lavaa Beauty makeup

$25median sold price

Sells in 0 days, 97 % sell-through.

flutterhabit makeup

$17median sold price

Sells in 28 days, 97 % sell-through.

Recently sold

8 newest Surratt makeup sales. Titles as the sellers wrote them, trimmed.

  • SURRATT DEW DROP FOUNDATION shade 13SURRATT DEW DROP FOUNDATION shade 13$8OSUsedSep 16
  • SURRATT DEW DROP FOUNDATIONSURRATT DEW DROP FOUNDATION$7VariousUsedSep 16
  • SURRATT LID LAQUERSURRATT LID LAQUER$14OSUsedSep 16
  • SURRATT DEW DROP FOUNDATIONSURRATT DEW DROP FOUNDATION$24OSUsedSep 16
  • Surratt Lid Lacquer Eye Gloss Cream Eyeshadow Shikkoku (Black Lacquer…Surratt Lid Lacquer Eye Gloss Cream Eyeshadow Shikkoku (Black Lacquer…$13OSUsedAug 8
  • Surratt Lid Lacquer Eye Gloss Cream Eyeshadow Shikkoku (Black Lacquer…Surratt Lid Lacquer Eye Gloss Cream Eyeshadow Shikkoku (Black Lacquer…$13OSUsedAug 8
  • Surratt Lid Lacquer Eye Gloss Cream Eyeshadow Shikkoku (Black Lacquer…Surratt Lid Lacquer Eye Gloss Cream Eyeshadow Shikkoku (Black Lacquer…$13OSUsedAug 5
  • Surratt Lid Lacquer Eye Gloss Cream Eyeshadow Shikkoku (Black Lacquer…Surratt Lid Lacquer Eye Gloss Cream Eyeshadow Shikkoku (Black Lacquer…$13OSUsedJul 15

Photos and titles belong to the sellers who listed them on Poshmark.

Buying Surratt makeup in bulk?

9 wholesale lots carry Surratt on the manifest.

Cosmetics & Beauty suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Cosmetix Club
9 lots live ★ 4.5 (65)
Shop all lots →
How it works

Buying a cosmetics & beauty lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Surratt cosmetics & beauty lots — questions buyers ask

Closo Wholesale lists 9 live Surratt cosmetics & beauty lots from vetted U.S. liquidators. Prices run from $460 to $690 a lot, all-in before shipping. Per unit that is $9.20 to $13.80 on the lots shown. Every order is paid into Closo escrow and released after the buyer accepts delivery. Across 9 live Surratt cosmetics & beauty lots, the median asking price is $9.20 per unit. Updated Oct 3, 2026.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a cosmetics & beauty lot cost?
Live cosmetics & beauty lots on Closo run from $460 to $690 all-in; per unit that is $9.20 to $13.80 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list cosmetics & beauty lots?
Cosmetix Club carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

2 photos
Assortment New
WHOLESALE SURRATT SURREAL SKIN CONCEALER 0.06 OZ - ASSORTED SHADES - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$460 $9.20 / piece
Sells in ~55 days on resale
View lot