Sorted by Best match
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
Also matching “dimension”
1 1 photo
Assortment
Women’s Crewneck Knit Top with Dimensional Floral Cord Embroidery (T4891, Min 12pcs, Assorted Colors and Sizes)
20 units · NWT · Ships parcel
Near you
$115
$5.75 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay $5.75 a piece
Resells ~$20 median · new with tags
View lot
5 5 photos
Assortment
New
The Creme Shop Sweethearts Press-On Nails Mix (270 Pcs Lot)
270 units · Ships parcel
Near you
$743
$2.75 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay $2.75 a piece
Resells ~$10 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
Joan & David The Lainey Sport Nylon Drop Bottom Duffel Bag — 619-GREEN GABLES
100 units · Ships parcel or freight from NY
Near you
$7,149
$71.49 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
BH Cosmetics Mrs. Bella Lip Gleam High Shine Lip Gloss Shade Golden Peach (141 Pcs Lot)
141 units · Ships parcel
Near you
$310
$2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay $2.20 a piece
Resells ~$15 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
BH Cosmetics Liquid Eye Liner 0.4 Ounce Black (144 Pcs Lot)
144 units · Ships parcel
Near you
$317
$2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay $2.20 a piece
Resells ~$15 median · new with tags
View lot
Manifested
In demand
Packable Backpack – Packs into The Top Pocket for Efficient Storage – Blue – Item#141038blue
40 units · Ships parcel
Near you
$198
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Le Miel Jaz Faux Suede Hobo Tote Bag — Black lot · 1 · New
4 units · NWT · Ships parcel
Near you
$84
$21.00 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Simply Bella Lipluxe - Wholesale Display 36 Units (S127)
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$288
$2.66 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Jasmine Blossom Studs (ES 2721)
20 units · NWT · Ships parcel
Near you
$188
$9.42 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Le Miel Handbags lot · 1 unit · New
2 units · NWT · Ships parcel
Near you
$120
$60.09 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Le Miel Suede Hobo Bag lot · 1 unit · New
2 units · NWT · Ships parcel
Near you
$120
$60.09 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
LMD036 Laser Cut Detail 2 in 1 Hobo Bag/Wristlet Set — Black
4 units · NWT · Ships parcel
Near you
$84
$21.00 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Joan & David The Lainey Sport Nylon Drop Bottom Duffel Bag — 038-BLUSH
100 units · Ships parcel or freight from NY
Near you
$7,149
$71.49 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Rhode Peptide lip shape Lift 10ml/.3fl
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$990
$19.80 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Cosmetic DWI Mix - Wholesale (250 Pcs Lot)
250 units · Ships parcel
Near you
$344
$1.38 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay $1.38 a piece
Resells ~$18 weighted median · new with tags
View lot
Manifested
Atchison Indispensable Everyday Tote – Royal – Item #16660royal
50 units · Ships parcel
Near you
$217
$4.34 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Joan & David The Lainey Sport Nylon Drop Bottom Duffel Bag — 020-TAUPE
100 units · Ships parcel or freight from NY
Near you
$7,149
$71.49 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Two-Tone Colorblock Computer Tote – Red – Item #128333red
50 units · Ships parcel
Near you
$248
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Hanging Roll Up Toiletry Bag – 2 Removable Snap-on Bags – BLUE – Item #7034
24 units · Ships parcel
Near you
$82
$3.41 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Boarding Pass The 18” Metro 1680 Denier Nylon Backpack — Navy
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NY
Near you
$37,400
$374.00 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Big Vented Drawstring Backpack – Gray – Item #151746gray
100 units · Ships parcel or freight from IL
Near you
$186
$1.86 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Casual Denim Caps For Men's Bulk
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$486
$4.50 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $4.50 a piece
Resells ~$30 median · new with tags
View lot
Manifested
Packable Backpack – Packs into The Top Pocket for Efficient Storage – Gray – Item#141039gray
40 units · Ships parcel
Near you
$198
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Adult Apron – Durable Polyester – 24.74″ W x 31.5″ H – White – Item #6847 AAPS1-WH
100 units · Ships parcel
Near you
$105
$1.05 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Buy 18 Pack Eraser Set - Bulk School Supplies Wholesale Case of 48
144 units · NWT · Ships parcel
Near you
$474
$3.29 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay $3.29 a piece
Resells ~$35 median · new with tags
View lot
Manifested
Buy 18 Pack Eraser Set - Bulk School Supplies Wholesale Case of 96 18 Packs of Erasers
192 units · NWT · Ships parcel
Near you
$631
$3.29 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay $3.29 a piece
Resells ~$35 median · new with tags
View lot
Assortment
Solid Color LED Top kids Toys In Bulk- Assorted
102 units · NWT · Ships parcel
Near you
$392
$3.84 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay $3.84 a piece
Resells ~$20 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Simply Bella Self Love First Babe Eyeshadow Palette - Wholesale Display 6 Units (S136)
54 units · NWT · Ships parcel
Near you
$297
$5.50 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay $5.50 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Assortment
Bulk Transparent Backpack For Girls - Assorted
120 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$30,359
$252.99 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Striped Diaper Tote Bag – Fully Zippered – with Changing Pad – Pink – Item #6320 79312
20 units · Ships parcel
Near you
$161
$8.05 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
The Creme Shop Accessories And Makeup Mix (260 Pcs Lot)
260 units · Ships parcel
Near you
$715
$2.75 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay $2.75 a piece
Resells ~$10 median · new with tags
View lot
Assortment
Max Studio The Elise Sport Nylon 18 Inch Workbook Backpack — 351-DARK TAUPE
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NY
Near you
$5,499
$54.99 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Nike Tote lot · 1 · New
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
$152
$25.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Buy Unisex Wholesale Beanies in Black
144 units · NWT · Ships parcel
Near you
$949
$6.59 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $6.59 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale Unisex Beanies in Black
192 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,687
$8.79 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $8.79 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Assortment
Wholesale Girls Unicorn Beanie Hats - Assorted
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$902
$8.35 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $8.35 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Christmas Tree New Arrival For Home Package Blue Encryption DIY Large White Flocking Tree 1.5 M PE Decorations — 180cm red Christmas hat gold
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,165
$51.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Christmas Tree New Arrival For Home Package Blue Encryption DIY Large White Flocking Tree 1.5 M PE Decorations — 150cm red Christmas hat gold
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$3,515
$35.15 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Wrangler Cow Print Concealed Carry Tote/Crossbody lot · 1 · New
4 units · NWT · Ships parcel
Near you
$312
$78.05 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Max Studio The Elise Sport Nylon 18 Inch Workbook Backpack — 444-LODEN GREEN
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NY
Near you
$5,499
$54.99 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Vintage Celebrity Photo Lot Hollywood Press Publicity Photos 11 Pieces 8x10
11 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.00 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Rainbow High Doll Lot Shadow High MGA Fashion Figures 4 Pieces Mixed
4 units · Ships parcel
Near you
$11
$2.75 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Wine Wholesale Pullover Two-Piece Set — Wine / S
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$108
$35.93 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Zodiac Horoscope Necklace — Sterling Silver / Aquarius
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
$193
$16.11 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Zodiac Horoscope Necklace — Sterling Silver / Capricorn
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
$193
$16.11 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Dagger Hoops (LA 9127)
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
$198
$24.78 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Mini Huggie Hoop Earrings (LA 2115/LA(G) 9115/LA(G) 2441/LA 2446) — 0.5" - LAG 2441
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
$208
$34.69 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Mini Huggie Hoop Earrings (LA 2115/LA(G) 9115/LA(G) 2441/LA 2446) — 0.5" - LA 2441
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
$195
$27.88 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free