Cosmetics & Beauty lots under $2,500

Manifested and assortment lots of cosmetics & beauty from vetted U.S. liquidators — $1 to $2,482 a lot, freight quoted to your ZIP.

Cosmetics & Beauty General Merchandise Women's Clothing Mixed Apparel Shirts & Tops Men's Clothing
10,890
live lots
cosmetics & beauty on Closo right now
$4.34
median per unit
all-in, before shipping
28%
of MSRP, median
asking price vs declared retail
40
suppliers
shipping these lots
Sep 30, 2026
updated
when this set of lots last changed
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

BEAUTY CREATIONS - BYE FILTER SETTING POWDER PINK CLOUD + PUFF SET 1 photo
Unmanifested
BEAUTY CREATIONS - BYE FILTER SETTING POWDER PINK CLOUD + PUFF SET Ships parcel
$7

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
BEAUTY CREATIONS - BYE FILTER SETTING POWDER + PUFF SET 1 photo
Unmanifested
BEAUTY CREATIONS - BYE FILTER SETTING POWDER + PUFF SET NWT · Ships parcel
$7

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Assortment In demand
The Creme Shop Sweethearts Press-On Nails Mix (270 Pcs Lot) 270 units · Ships parcel
$743 $2.75 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$10median · new with tags

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment New
NIVEA Smoothness Broad Spectrum SPF 15 Sunscreen Lip Care 0.17 Oz (160 Pcs Lot) 160 units · Ships parcel
$176 $1.10 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$1.10a piece
Resells~$18median · new with tags

16.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Manifested In demand
Rhode Pocket Blush, Date Cake 80 units · NWT · Ships parcel
$2,024 $25.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested In demand
Rhode Pocket Blush, Piggy 50 units · NWT · Ships parcel
$1,155 $23.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Beauty Creations Plush 4 Color Palette - Wholesale 36 Units + 6 Testers (PLP-PTD) 36 units · Ships parcel
$226 $6.27 / piece
Sells in ~21 days on resale
You pay$6.27a piece
Resells~$16weighted median · any condition

2.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment In demand
BH Cosmetics Mrs. Bella Lip Gleam High Shine Lip Gloss Shade Golden Peach (141 Pcs Lot) 141 units · Ships parcel
$310 $2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$15median · new with tags

6.8× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE GARNIER FRUCTIS HAIR FILLER + BONDING INNER FIBER REPAIR TREATMENT 10.1 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$193 $4.03 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
BEAUTY CREATIONS - FLORAL BLOOM BLUSH PALETTE - DISPLAY 12 PCS 12 units · NWT · Ships parcel
$60 $5.03 / piece
Sells in ~21 days on resale
You pay$5.03a piece
Resells~$16median · new with tags

3.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment New
WHOLESALE ELEMIS SUPERFOOD FACIAL OIL HYDRATING FACE OIL 0.5 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$1,380 $28.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
BEAUTY CREATIONS X TOKIDOKI- "EYE AMO"- STAMP AND EYELINER PEN 1PC 1 unit · NWT · Ships parcel
$3 $3.41 / piece
Sells in ~21 days on resale
You pay$3.41a piece
Resells~$16median · new with tags

4.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
Sally Hansen Complete Salon Manicure You Glow Girl 353 Nail Polish - 72 Pack 72 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$286 $3.97 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$3.97a piece
Resells~$10median · any condition

2.5× resale / costSteady seller

View lot
3 photos
Assortment New
Make Up Obsession Wersow Hello Brows Duo Brush Set (66 Pcs Lot) 66 units · Ships parcel
$145 $2.20 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$18median · new with tags

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
40oz Safety Gld Anitibac Liquid Hand Soap w/Pump C/P 6 1 unit · NWT · Ships parcel or freight from CA
$1 $0.78 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
THE CREME- MY MELODY- MELLOW MELO SHEET MASK ( 3PCS PACK) 3 units · NWT · Ships parcel
$7 $2.48 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Unmanifested In demand
L’Oreal Paris True Match Concealer, Liquids, Medium Deep Warm, 0.17 fl oz NWT · Ships parcel
$1,089

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
THE CREME- MACARON LIP BALM- RED VELVET- (1PC) 1 unit · NWT · Ships parcel
$6 $5.58 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay$5.58a piece
Resells~$10median · new with tags

1.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Manifested New
Oz Lab Concealer Full Coverage - Wholesale Display 72 Units (OFC7402) 72 units · Ships parcel
$87 $1.21 / piece
Sells in ~97 days on resale
You pay$1.21a piece
Resells~$18median · any condition

14.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment In demand
BH Cosmetics Liquid Eye Liner 0.4 Ounce Black (144 Pcs Lot) 144 units · Ships parcel
$317 $2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$15median · new with tags

6.8× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Manifested
Moira Signature Ombre Blush (001, Sweet Peach) 72 units · NWT · Ships parcel
$442 $6.15 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay$6.15a piece
Resells~$12median · new with tags

2.0× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Manifested
Moira Complete Wear Powder Foundation (475W) 72 units · NWT · Ships parcel
$934 $12.97 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Manifested
Charlotte Tilbury Beautiful Skin Foundation - 5 Neutral (1.0 oz) 1 unit · NWT · Ships parcel
$27 $26.64 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE NARS LIPSTICK 0.12 OZ - SHANGHAI EXPRESS - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$690 $13.80 / piece
Sells in ~215 days on resale
You pay$13.80a piece
Resells~$21median · new with tags

1.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
ROMANTIC BEAUTY - BUBBLE GUM (DISPLAY 24PC) 24 units · NWT · Ships parcel
$30 $1.24 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$1.24a piece
Resells~$18median · new with tags

14.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
ROMANTIC BEAUTY- BROW SCULPTOR- BROW DEFINING PENCIL 24PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$43 $1.81 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
ROMANTIC BEAUTY- FRUIT COCKTAIL- LIPBALM-24PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$43 $1.78 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$1.78a piece
Resells~$18median · new with tags

10.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
MISS ROYAL- LONGLASTING LIP TINT 24PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$15 $0.62 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$0.62a piece
Resells~$18median · new with tags

29.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
ROMANTIC BEAUTY- LUCKY GIRL POTION- SHIMMER LIP OIL 24PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$43 $1.81 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$1.81a piece
Resells~$18median · new with tags

9.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
ROMANTIC BEAUTY - PURR-FECT - LIP & CHEEK TINT - DISPLAY 24PC 24 units · NWT · Ships parcel
$43 $1.78 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$1.78a piece
Resells~$18median · new with tags

10.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
ROMANTIC BEAUTY- BOWTIQUE - DIP LINER 24PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$37 $1.55 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
ROMANTIC BEAUTY- LUV- LIP SCRUB AND MASK 12PCS 12 units · NWT · Ships parcel
$17 $1.45 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$1.45a piece
Resells~$18median · new with tags

12.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
MISS LARA- LIQUID HIGHLIGHTER- MULTI PURPOSE- (24PCS) 24 units · NWT · Ships parcel
$35 $1.45 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$1.45a piece
Resells~$18median · new with tags

12.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
ROMANTIC BEAUTY - STRAWBERRY MAGIC LIP GLOSS DISPLAY 24 PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$32 $1.32 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$1.32a piece
Resells~$18median · new with tags

13.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
ROMANTIC BEAUTY - FRESH MAGIC LIP OIL (24PCS DISP) 24 units · NWT · Ships parcel
$30 $1.24 / piece
Sells in ~107 days on resale
You pay$1.24a piece
Resells~$18median · new with tags

14.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
ROMANTIC BEAUTY- GOOF BALLS- LIP BALM 24PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$37 $1.55 / piece
Sells in ~107 days on resale
You pay$1.55a piece
Resells~$18median · new with tags

11.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
ROMANTIC BEAUTY - SWEET KISS - SOFT LIP CARE - DISPLAY 24PC 24 units · NWT · Ships parcel
$33 $1.39 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$1.39a piece
Resells~$18median · new with tags

12.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
ROMANTIC BEAUTY - PSYCHEDELIC KARAOKE MAGIC LIPSTICK - DISPLAY 24PC 24 units · NWT · Ships parcel
$30 $1.24 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$1.24a piece
Resells~$18median · new with tags

14.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
BLOOMSHELL - BEAUTY BLENDER MINI X3 (PACK X 12 SETS) 12 units · NWT · Ships parcel
$12 $1.03 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$1.03a piece
Resells~$18median · new with tags

17.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
ROMANTIC BEAUTY - ALOE VERA 99% MAGIC LIPSTICK - DISPLAY (24PCS) 24 units · NWT · Ships parcel
$29 $1.19 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
GULFLOWER- GLOW BLOOM- LIQUID HIGHLIGHTER 24 PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$45 $1.86 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
ROMANTIC BEAUTY- CLEOPATRA- DIP BLACK EYELINER 24PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$37 $1.55 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$1.55a piece
Resells~$18median · new with tags

11.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
ROMANTIC BEAUTY - BEAUTY BLUSH DISPLAY 24 PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$37 $1.55 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$1.55a piece
Resells~$18median · new with tags

11.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
ROMANTIC BEAUTY - ALOE VERA 99% - MAGIC LIP OIL - DISPLAY 24 PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$33 $1.39 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$1.39a piece
Resells~$18median · new with tags

12.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
ROMANTIC BEAUTY - GAME ON DEWY LIPSTICKS (36PC DISPLAY) 36 units · NWT · Ships parcel
$76 $2.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
ROMANTIC BEAUTY - SEXY LIP STICK MATTE - 12 COLORS - DISPLAY 36PC 36 units · NWT · Ships parcel
$59 $1.65 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$1.65a piece
Resells~$18median · new with tags

10.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
ROMANTIC BEAUTY - PINEAPPLE MAGIC LIP OIL - DISPLAY 24PC 24 units · NWT · Ships parcel
$29 $1.19 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$1.19a piece
Resells~$18median · new with tags

15.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
ROMANTIC BEAUTY -POP A BOTTLE- MATTE LIQUID LIPSTCK 24PC 24 units · NWT · Ships parcel
$36 $1.50 / piece
Sells in ~107 days on resale
You pay$1.50a piece
Resells~$18median · new with tags

12.0× resale / cost100+ sold recently

View lot

Cosmetics & Beauty suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Cosmetics and More
3,392 lots live
Shop all lots →
Discount Wholesalers Inc (DWI)
195 lots live ★ 4.2 (13)
Shop all lots →
Cosmetix Club
439 lots live ★ 4.5 (65)
Shop all lots →
How it works

Buying a cosmetics & beauty lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Cosmetics & Beauty lots under $2,500 — questions buyers ask

Current inventory on this page: 1,086 Cosmetics & Beauty listings under $2,500. Everything on this page dispatches from Delaware and North Carolina. You are buying from Wholesale Makeup, Wholesale Ninjas and Cosmetix Club. Assortment only at the moment, so read the description carefully before ordering. The cheapest listing is $5; the heaviest is $2,705. Unit pricing runs no higher than $36. Anyone testing this shelf can start near $5 rather than committing at $2,705. The inspection clock starts on delivery, so plan to open the load the week it lands. Get the landed number by entering your ZIP; the freight quote is on the lot page and is confirmed at checkout. Condition notes sit in the listing text, and they are worth reading twice. With 1,086 listings live, it is worth filtering before you start opening tabs. The gap between $5 and $2,705 is wide enough that filtering by budget saves time. On the money side, the amount is parked in escrow, claims are made per line rather than per order, and you get five business days to inspect.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a cosmetics & beauty lot cost?
Live cosmetics & beauty lots on Closo run from $1 to $2,482 all-in; per unit that is $0.62 to $28.75 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list cosmetics & beauty lots?
Cosmetics and More, Discount Wholesalers Inc (DWI), Cosmetix Club carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Where do they ship from?
California carry most cosmetics & beauty lots today; freight is quoted for your ZIP on every lot page.
Manifested or assortment?
Both. A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

3 photos
Assortment New
NIVEA Smoothness Broad Spectrum SPF 15 Sunscreen Lip Care 0.17 Oz (160 Pcs Lot) 160 units · Ships parcel
$176 $1.10 / piece
Sells in ~102 days on resale
View lot