Wholesale cosmetics & makeup pallets

3,710 live cosmetics and beauty lots from vetted U.S. liquidators — manifests, freight quoted to your ZIP and real resale comps on every one. Updated .

Makeup Skincare Personal care Hair care Fragrance Nails Beauty tools Mystery Boxes Cosmetics Pallets

Also matching “it makeup”, “it beauty”, “it cosmetic”

Benefit Cosmetics Roller Lash Super Curling & Lifting Mascara in Black 0.3 oz 1 photo
Manifested
Benefit Cosmetics Roller Lash Super Curling & Lifting Mascara in Black 0.3 oz 100 units · NWT · Ships parcel
$1,320 $13.20 / piece
View lot
L’Oreal Paris True Match Concealer, Liquids, Medium Deep Warm, 0.17 fl oz 1 photo
Assortment In demand
L’Oreal Paris True Match Concealer, Liquids, Medium Deep Warm, 0.17 fl oz 360 units · NWT · Ships parcel
$1,089 $3.03 / piece 49 % of retail
Sells in ~16 days on resale
View lot
4 photos
Manifested In demand
Rhode Pocket Blush Buildable Hydrating Cream Blush – Tan Line (5.3 g / 18 oz) 50 units · NWT · Ships parcel
$1,485 $29.70 / piece
View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE R.E.M. BEAUTY ASSORTED COSMETICS PACKAGE #1 - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$288 $5.75 / piece
Sells in ~26 days on resale
View lot
3 photos
Assortment In demand
Sally Hansen Complete Salon Manicure, Blush - 72 Pack 72 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$287 $3.98 / piece
Sells in ~45 days on resale
View lot
3 photos
Assortment In demand
BH Cosmetics Mrs. Bella Lip Gleam High Shine Lip Gloss Shade Golden Peach (141 Pcs Lot) 141 units · Ships parcel
$310 $2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
View lot
5 photos
Assortment New
The Creme Shop Sweethearts Press-On Nails Mix (270 Pcs Lot) 270 units · Ships parcel
$743 $2.75 / piece
Sells in ~23 days on resale
View lot
1 photo
Assortment In demand
Beauty Creations Plush 4 Color Palette - Wholesale 36 Units + 6 Testers (PLP-PTD) 72 units · Ships parcel
$451 $6.27 / piece
Sells in ~21 days on resale
View lot
3 photos
Assortment New
Sally Hansen Cuticle Massage Cream - 48 Pack 48 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$229 $4.76 / piece
Sells in ~45 days on resale
View lot
3 photos
Assortment New
Sally Hansen Complete Salon Manicure You Glow Girl 353 Nail Polish - 72 Pack 72 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$286 $3.97 / piece
Sells in ~45 days on resale
View lot
2 photos
Assortment New
Sally Hansen Insta-Dri Nail Polish, Petal - 72 Pack 72 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$350 $4.85 / piece
Sells in ~45 days on resale
View lot
3 photos
Assortment New
Sally Hansen Vitamin E Nail & Cuticle Oil - 48 Pack 48 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$276 $5.75 / piece
Sells in ~45 days on resale
View lot
3 photos
Assortment New
Sally Hansen Diamond Strength Nail Hardener Care - 12 ml - 48 Pack 48 units · NWT · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$260 $5.41 / piece
View lot
3 photos
Assortment New
Sally Hansen Complete Treatment Nail Growth Miracle, 13.3 ml - 48 Pack 48 units · NWT · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$314 $6.53 / piece
View lot
1 photo
Manifested In demand
Rhode Pocket Blush, Piggy 50 units · NWT · Ships parcel
$1,155 $23.10 / piece
View lot
3 photos
Manifested In demand
Rhode Pocket Blush, Date Cake 80 units · NWT · Ships parcel
$2,024 $25.30 / piece
View lot
2 photos
Assortment New
Sally Hansen Color Therapy Element Nail Polish - 72 Pack 72 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$305 $4.23 / piece
Sells in ~45 days on resale
View lot
4 photos
Manifested In demand
Juice Box-Hot Pink Blush 50 units · NWT · Ships parcel
$770 $15.40 / piece 40 % of retail
View lot
3 photos
Assortment In demand
BH Cosmetics Liquid Eye Liner 0.4 Ounce Black (144 Pcs Lot) 144 units · Ships parcel
$317 $2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE NARS LIPSTICK 0.12 OZ - SHANGHAI EXPRESS - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$690 $13.80 / piece
Sells in ~199 days on resale
View lot
3 photos
Assortment New
Sally Hansen Double Duty Base & Top Coat - 0.45 oz - 48 Pack 48 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$164 $3.42 / piece
Sells in ~45 days on resale
View lot
1 photo
Assortment
Gen See Mixed Media Matte Liquid Eyeshadow – SHROOM 05 (Matte Taupe) 80 units · NWT · Ships parcel
$1,848 $23.10 / piece
View lot
3 photos
Assortment New
COVERGIRL Advanced Radiance Pressed Powder Natural Beige - 72 Pack 72 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$609 $8.46 / piece
View lot
3 photos
Assortment New
COVERGIRL Perfect Point Plus Eyeliner Black Onyx - 72 Pack 72 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$344 $4.78 / piece
Sells in ~41 days on resale
View lot
3 photos
Assortment New
COVERGIRL Professional Natural Lash Mascara Clear - 72 Pack 72 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$337 $4.68 / piece
Sells in ~41 days on resale
View lot
3 photos
Assortment New
Covergirl - Perfect Point PLUS Eyeliner Pencil, Espresso - .008 Oz (230 Mg) - 72 Pack 72 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$348 $4.84 / piece
Sells in ~41 days on resale
View lot
1 photo
Assortment New
WHOLESALE NARS TINTED SMUDGE PROOF EYESHADOW BASE 0.28 OZ - LIGHT - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$863 $17.25 / piece
View lot
3 photos
Assortment
Simply Bella Peel Off Lip Tint - Wholesale Display 24 Units (S101) 192 units · NWT · Ships parcel
$310 $1.61 / piece
View lot
2 photos
Assortment New
Simply Bella Lipluxe - Wholesale Display 36 Units (S127) 108 units · NWT · Ships parcel
$288 $2.66 / piece
View lot
1 photo
Assortment New
SCENT BEAUTY Early Morning Breeze by Dolly Parton – Eau De Toilette – Casual, Daytime Dolly Parton Perfume for Women with Notes of Jasmine Sambac, Orange Flower and Sandalwood – 1.7 Fl Oz 120 units · NWT · Ships parcel
$1,485 $12.38 / piece
Sells in ~76 days on resale
View lot
3 photos
Assortment
Kevin & Coco Bow Lip Scrub - Wholesale Display 24 Units (KC1443) 216 units · NWT · Ships parcel
$283 $1.31 / piece
View lot
1 photo
Assortment New
bareMinerals Prime Time Eyeshadow Extender, Eyeshadow Primer, 0.16 oz 192 units · NWT · Ships parcel
$1,468 $7.65 / piece
Sells in ~111 days on resale
View lot
2 photos
Manifested In demand
by Selena Gomez Soft Pinch Liquid Blush Grateful 100 units · NWT · Ships parcel
$1,430 $14.30 / piece
View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE TOO FACED LIP INJECTION MAXIMUM PLUMP DUO LIMITED EDITION PLUMPING LIP GLOSS SET - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$1,104 $23.00 / piece
View lot
1 photo
Assortment
JoJo Siwa Diamond Lip Keychain Gloss, Balm and Coin Purse – Item #9072 72 units · Ships parcel or freight from IL
$112 $1.55 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE GARNIER FRUCTIS HAIR FILLER + HYALURONIC MOISTURE REPAIR CONDITIONER 10.1 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $3.45 / piece 42 % of retail
View lot
3 photos
Manifested
Simply Bella Honey Lip Oil - Wholesale Display 24 Units (S115) 144 units · NWT · Ships parcel
$277 $1.93 / piece
Sells in ~111 days on resale
View lot
4 photos
Assortment
Totemica Musu Radiance Repair Serum - Wholesale 3 Units (TBR25-S10) 18 units · NWT · Ships parcel
$297 $16.50 / piece
Sells in ~48 days on resale
View lot
3 photos
Manifested
Rhode Peptide lip shape Lift 10ml/.3fl 50 units · NWT · Ships parcel
$990 $19.80 / piece
View lot
1 photo
Assortment
L’Oreal Paris Makeup Infallible Fresh Wear Foundation in a Powder, Up to 24H Wear, Waterproof, Radiant Sand, 0.31 oz. (Packaging May Vary) 398 units · NWT · Ships parcel
$2,167 $5.45 / piece 39 % of retail
View lot
3 photos
Assortment New
Maybelline - The Colossal Cat Eye, Mascara, 233 Noir Glam - 0.31 Oz - 72 Pack 72 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$412 $5.72 / piece
Sells in ~99 days on resale
View lot
3 photos
Assortment New
Maybelline SuperStay Vinyl Ink 20 Coy - 0.14 oz - 72 Pack 72 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$729 $10.12 / piece
View lot
3 photos
Assortment New
Maybelline Fit Me Matte + Poreless Liquid Foundation Nude Beige - 72 Pack 72 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$622 $8.64 / piece
View lot
1 photo
Assortment
Gen See Mixed Media Metallic Liquid Eyeshadow – First Light 100 units · NWT · Ships parcel
$2,310 $23.10 / piece
View lot
4 photos
Assortment New
Maybelline - Great Lash Mascara, # 101 Very Black by for Women - 0.43 oz - 72 Pack 72 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$477 $6.62 / piece
Sells in ~99 days on resale
View lot
3 photos
Assortment New
Maybelline - Lash Sensational Sky High Lengthening Mascara, Waterproof Very Black - 0.2 Oz - 72 Pack 72 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$696 $9.67 / piece
View lot
2 photos
Assortment New
Maybelline - The Colossal Volum Express Mascara, # 231 Classic Black by for Women - 0.31 Oz - 72 Pack 72 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$355 $4.92 / piece
Sells in ~99 days on resale
View lot
4 photos
Assortment New
Maybelline - Volum' Express The Colossal Waterproof Mascara, Clump-Free Make Up Formula, Classic Black - 0.27 Oz - 72 Pack 72 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$393 $5.45 / piece
Sells in ~99 days on resale
View lot
48 of 3,583 Load more
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale cosmetics & beauty on Closo

The cheapest cosmetics and beauty lot here is $4 and the largest deal is $34,265. It is held by 40 vetted U.S. suppliers, each with a profile you can read.

Read moreShow less

The mix is 48 pallet-and-truckload deals against 3,662 case packs and boxes. Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale cosmetics and beauty lots — makeup, skincare, fragrance, hair care and personal-care sets in boxes, case packs and pallets from vetted U.S. liquidators. Lots come from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps for the brands inside. Most beauty lots ship parcel, pallets are quoted freight to your ZIP on the lot page, and every order carries Closo buyer protection. Beauty is a fast-moving resale category with strong brand demand — see the live lots below.

FAQ

Cosmetics & Beauty lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

Are beauty products sealed and unexpired?

Overstock and shelf-pull lots are new and sealed; suppliers note expiry where relevant. Customer-returns lots may include opened items and say so in the condition grade.

Can cosmetics lots be shipped by parcel?

Most box and case lots ship parcel; some fragrances carry carrier restrictions, which the supplier states on the lot page.

Which beauty brands appear?

Drugstore, prestige and salon labels all appear; manifested lots name each brand line by line with resale comps.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.