Wholesale cosmetics & makeup pallets

11,182 live cosmetics and beauty lots priced against real resale data, with freight quoted to your ZIP and buyer protection on every order. Updated .

Makeup Skincare Hair care Personal care Nails Fragrance Beauty tools Mystery Boxes Cosmetics Pallets
Filters 3
Sort: Best match

Sorted by Best match

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Also matching “dimension”

The Creme Shop Sweethearts Press-On Nails Mix (270 Pcs Lot) 5 photos
Assortment In demand
The Creme Shop Sweethearts Press-On Nails Mix (270 Pcs Lot) 270 units · Ships parcel
$743 $2.75 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$10median · new with tags

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
BH Cosmetics Mrs. Bella Lip Gleam High Shine Lip Gloss Shade Golden Peach (141 Pcs Lot) 3 photos
Assortment In demand
BH Cosmetics Mrs. Bella Lip Gleam High Shine Lip Gloss Shade Golden Peach (141 Pcs Lot) 141 units · Ships parcel
$310 $2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$15median · new with tags

6.8× resale / costSteady seller

View lot
3 photos
Assortment In demand
BH Cosmetics Liquid Eye Liner 0.4 Ounce Black (144 Pcs Lot) 144 units · Ships parcel
$317 $2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$15median · new with tags

6.8× resale / costSteady seller

View lot
3 photos
Assortment In demand
Cosmetic DWI Mix - Wholesale (250 Pcs Lot) 250 units · Ships parcel
$344 $1.38 / piece
Sells in ~108 days on resale
You pay$1.38a piece
Resells~$18weighted median · new with tags

13.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Assortment In demand
The Creme Shop Accessories And Makeup Mix (260 Pcs Lot) 260 units · Ships parcel
$715 $2.75 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$10median · new with tags

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment In demand
Olive & June Press-On Nails Halloween Mix (600 Pcs Lot) 600 units · Ships parcel
$1,320 $2.20 / piece
Sells in ~52 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$8median · new with tags

3.6× resale / costSteady seller

View lot
2 photos
Assortment New
NYX Brights Matte Liquid Eyeliners Different Shades (200 Pcs Lot) 200 units · Ships parcel
$330 $1.65 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Aquaphor Lip Repair Stick SPF 30 0.17 Oz set 2 (160 Pcs Lot) 160 units · Ships parcel
$352 $2.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment New
Nivea Refreshing Wild Berries Hibiscus Body Wash 20 Oz. (120 Pcs Lot) 120 units · Ships parcel or freight from NC
$396 $3.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment In demand
Revolution Brow Soap + Care Eyebrow Nourish Protection Rehab (144 Pcs Lot) 144 units · Ships parcel
$238 $1.65 / piece
Sells in ~38 days on resale
You pay$1.65a piece
Resells~$10median · new with tags

6.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
NIVEA All-Day Nourishing Moisture Lip Care Duo 0.17 OZ (120 Pcs Lot) 120 units · Ships parcel
$264 $2.20 / piece
Sells in ~108 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$18median · new with tags

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
The Crème Shop What Acne? Daily Moisturizer 160ml 5.41 fl.oz (120 Pcs Lot) 120 units · Ships parcel or freight from NC
$396 $3.30 / piece
Sells in ~9 days on resale
You pay$3.30a piece
Resells~$11median · new with tags

3.3× resale / costSteady seller

View lot
3 photos
Assortment
BH Cosmetics Brunch Bunch Makeup Brush Set · 144 · complete 144 units · Ships parcel or freight from NC
$792 $5.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment In demand
Covergirl Outlast Ultimate Liquid Lipstick Mix Different Shades (125 Pcs Lot) 125 units · Ships parcel
$275 $2.20 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$8median · new with tags

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Assortment New
Aquaphor Healing Ointment 2.8 OZ (105 Pcs Lot) 105 units · Ships parcel
$341 $3.25 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
John Frieda Ultra Filler For Fine Hair Thickening Shampoo With Biotin 8.3 Fl Oz (160 Pcs Lot) 160 units · Ships parcel or freight from NC
$616 $3.85 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment New
Peach Slices Assorted Different Sizes (75 Pcs Lot) 75 units · Ships parcel
$248 $3.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment New
Sky Organics Organic Lip Balms w/ Beeswax (145 Pcs Lot) 145 units · Ships parcel
$319 $2.20 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$18median · any condition

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment New
Ordo Sonic Kids Battery Toothbrush Squishmallows Assorted Different Colors (58 Pcs Lot) 58 units · Ships parcel
$255 $4.40 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment New
NIVEA Refreshing Basil and White Tea Body Wash, 20 FL OZ (70 Pcs Lot) 70 units · Ships parcel or freight from NC
$231 $3.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment New
Jergens Lavender Hand & Body Lotion For Dry Skin, 7 fl oz (60 Pcs Lot) 60 units · Ships parcel
$198 $3.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment New
Skintimate Spark Smooth on Skin,Sharp On Hair 4 Blades 2x Cartridges- (500 Pcs Lot) 500 units · Ships parcel or freight from NC
$1,100 $2.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
Ardell Press On And Seamless Under Lash Extensions Mix Different Sizes (300 Pcs Lot) 300 units · Ships parcel
$660 $2.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
CoverGirl Simply Ageless Lip Flip Liner Long Lasting Mix Different Shades (154 Pcs Lot) 154 units · Ships parcel
$339 $2.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment New
Covergirl Clean Fresh Skincare Color Correcting Serum Primer Moisturizer Mix (360 Pcs Lot) 360 units · Ships parcel or freight from NC
$990 $2.75 / piece
Sells in ~41 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$10median · any condition

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment In demand
Revolution, Brow Stamp & Stencil Kit, Brow Shaping Tool, Dark Brown (140 Pcs Lot) 140 units · Ships parcel
$385 $2.75 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$10median · new with tags

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
Shea Moisture Baby Deep Conditioner Manuka Honey & Lavender 12 oz (95 Pcs Lot) 95 units · Ships parcel or freight from NC
$418 $4.40 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
Assorted Brush, Sponges And More Different Sizes (200 Pcs Lot) 200 units · Ships parcel or freight from NC
$550 $2.75 / piece
Sells in ~108 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$18median · new with tags

6.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
Revolution Renaissance Flick Liquid Eyeliner Black (70 Pcs Lot) 70 units · Ships parcel
$193 $2.75 / piece
Sells in ~38 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$10median · new with tags

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
NIVEA Men Boost 3 in 1 Body Wash, Citrus Scent + Caffeine - 16.9 Oz (111 Pcs Lot) 111 units · Ships parcel or freight from NC
$366 $3.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment In demand
Gimme Accessories Mix Different Sizes (250 Pcs Lot) 250 units · Ships parcel
$413 $1.65 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment
Ordo Sonic Kids Toothbrush Squishmallows Mix Different Styles (63 Pcs Lot) 63 units · Ships parcel
$277 $4.40 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Nivea Men Natural Charcoal 3 in 1 Body Wash - 30 oz (60 Pcs Lot) 60 units · Ships parcel or freight from NC
$264 $4.40 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Sport, Sunscreen Lotion, 4-In-1 Performance, SPF 50, 7 Fl Oz (106 Pcs Lot) 106 units · Ships parcel or freight from NC
$350 $3.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Rimmel Assorted Pencils For Brow And Eyes · 200 pcs 200 units · Ships parcel
$330 $1.65 / piece
Sells in ~107 days on resale
You pay$1.65a piece
Resells~$18weighted median · new with tags

10.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
7 photos
Assortment
Revolution Assorted Skin Care Different Sizes And Styles (100 Pcs Lot) 100 units · Ships parcel
$330 $3.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Assortment
Raw Sugar Conditioners And Shampoo Mix 18 fl (200 Pcs Lot) 200 units · Ships parcel or freight from NC
$660 $3.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Assortment
Joah Assorted Brush, Blending Sponge And More (250 Pcs Lot) 250 units · Ships parcel
$550 $2.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
LXLM Accessories Mix (200 Pcs Lot) 200 units · Ships parcel
$330 $1.65 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay$1.65a piece
Resells~$18median · new with tags

10.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
Coppertone Sport 4-in-1 Sunscreen Spray SPF 30 5.5 OZ (140 Pcs Lot) 140 units · Ships parcel or freight from NC
$385 $2.75 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Assortment
Dreamery Assorted For Lips, Eyes, Mask And Blemish Patches (430 Pcs lot) 430 units · Ships parcel
$473 $1.10 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Olive & June Nails Polish Mix (200 Pcs Lot) 200 units · Ships parcel
$330 $1.65 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Duke Cannon Superior Grade Scalp Care Conditioner for Men, 14 Oz (60 Pcs Lot) 60 units · Ships parcel or freight from NC
$198 $3.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Sally Hansen Treatment Mix (270 Pcs Lot) 270 units · Ships parcel
$594 $2.20 / piece
Sells in ~46 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$8median · new with tags

3.6× resale / costSteady seller

View lot
3 photos
Assortment
Happy Hippo Soap Minis Bunny Buddies (100 Pcs Lot) 100 units · Ships parcel
$220 $2.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Duke Cannon Soap Bars Mix (82 Pcs Lot) 82 units · Ships parcel or freight from NC
$316 $3.85 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment
Face Gems Assorted Different Brands And Styles (300 Pcs Lot) 300 units · Ships parcel
$330 $1.10 / piece
Sells in ~108 days on resale
You pay$1.10a piece
Resells~$18median · new with tags

16.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
Revolution Superfruit Extract Serum & Primer 1.01 fl oz (72 Pcs Lot) 72 units · Ships parcel
$238 $3.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
48 of 195 Load more
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale cosmetics & beauty on Closo

You can start at $1 or go up to $34,265 on a single cosmetics and beauty order. The lots come from 45 vetted U.S. suppliers, so the shelf refills from more than one warehouse.

Read moreShow less

You can buy 11,131 of them by the case or the box, or go up to one of the 51 pallet and truckload loads. Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale cosmetics and beauty lots — makeup, skincare, fragrance, hair care and personal-care sets in boxes, case packs and pallets from vetted U.S. liquidators. Lots come from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps for the brands inside. Most beauty lots ship parcel, pallets are quoted freight to your ZIP on the lot page, and every order carries Closo buyer protection. Beauty is a fast-moving resale category with strong brand demand — see the live lots below.

FAQ

Cosmetics & Beauty lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

Are beauty products sealed and unexpired?

Overstock and shelf-pull lots are new and sealed; suppliers note expiry where relevant. Customer-returns lots may include opened items and say so in the condition grade.

Can cosmetics lots be shipped by parcel?

Most box and case lots ship parcel; some fragrances carry carrier restrictions, which the supplier states on the lot page.

Which beauty brands appear?

Drugstore, prestige and salon labels all appear; manifested lots name each brand line by line with resale comps.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.