Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
7 7 photos
Assortment
#173-D-N Youth Tees Assorted Colors $.75 each (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$59
$0.83 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.83 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
6 6 photos
Assortment
#171-DL Toddler Tees Assorted Colors $.75 each (27 Pieces) LAST CASE
27 units · Ships parcel
Near you
$22
$0.83 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.83 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
High Visibility Hoodie Mask For Men's
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$771
$7.14 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Short Sleeve T-Shirt In Bulk — 3XL
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,290
$11.95 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Short Sleeve T-Shirt In Bulk — 2XL
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,118
$10.35 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay $10.35 a piece
Resells ~$28 median · new with tags
View lot
Assortment
Short Sleeve T-Shirt In Bulk — Large
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,032
$9.56 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Short Sleeve T-Shirt In Bulk — Medium
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,032
$9.56 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Short Sleeve T-Shirt In Bulk — Small
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,187
$10.99 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Adult Print Hoodies lot · 24 · Seconds
24 units · Ships parcel
Near you
$33
$1.38 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
#7-27-NS-A Printed Hoodies No Size Tag (M-2X) – (27 Pieces)
27 units · Ships parcel
Near you
$59
$2.20 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
In demand
#7M-715-PC-X-WT ‘Port & Company’ Big Men’s Pullover Hoods(White 4x) – (12 Pieces)
715 units · Ships parcel or freight from NC
Near you
$66
$0.09 / piece
Sells in ~41 days on resale
You pay $0.09 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
#564-F-SM CLOSEOUT! Fruit of the Loom/Jerzees Men’s Tanks Tops (Small) – $.50 each (60 Pieces)
60 units · Ships parcel
Near you
$33
$0.55 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.55 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#564-B-A CLOSEOUT! Men’s Tanks Tops (S-2X) – $.25 each (60 Pieces)
60 units · Ships parcel
Near you
$17
$0.28 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.28 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Assortment
#173-G1 ‘Gildan’ Youth Tees Assorted Colors $.75 each (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$59
$0.83 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.83 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Assortment
#173-DL Youth Tees Assorted Colors $.75 each (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$59
$0.83 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.83 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#164-GW Garment Dyed Youth Tanks Tops – (71 Pieces)
71 units · Ships parcel
Near you
$94
$1.32 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.32 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Assortment
#7K-3326 RABBIT SKINS Toddler Pullover Fleece Hoodie – (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$154
$4.29 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $4.29 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
#235-FX Famous Maker Men’s Big & Tall Long Sleeve Tees (XL to 5X) – (48 Pieces)
48 units · Ships parcel
Near you
$66
$1.38 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.38 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#230-NS-A Tie Dye Long Sleeve No Size Tag (M-2X) – (48 Pieces)
48 units · Ships parcel
Near you
$132
$2.75 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $2.75 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#229-NS-A Tie Dye Tees No Size Tag (S-3X) – (48 Pieces)
48 units · Ships parcel
Near you
$79
$1.65 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#7M-380-PC-WX Men’s Crewneck White Sweatshirts (2x-3x-4x) – (18 Pieces)
380 units · Ships parcel or freight from NC
Near you
$30
$0.08 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $0.08 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#291-ASM Famous Maker Adult T-Shirts – (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$119
$1.65 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#291-SL Famous Maker Adult T-Shirts – (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$111
$1.54 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $1.54 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#277-CC48 Garment Dyed Unisex Heavyweight T-Shirt – (60 Pieces)
60 units · Ships parcel
Near you
$125
$2.09 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $2.09 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#277-V-GD Garment Dyed T-Shirts S to 4XL (60 Pieces)
60 units · Ships parcel
Near you
$99
$1.65 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#178-SS Youth “Simply Southern” Long Sleeve T-Shirt – $.75 each (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$59
$0.83 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $0.83 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#273-SMALL Adult T-Shirts (Small Only) – $.60 Each (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$48
$0.66 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $0.66 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Assortment
#7-714-PR-S Adult Print Hoodies(Small Only) – (30 Pieces)
30 units · Ships parcel
Near you
$53
$1.76 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
#240-QLT Men’s Yarn Dyed Quilted Flannel Shirts (24 pieces)
24 units · Ships parcel
Near you
$182
$7.59 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $7.59 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#287-TF-302 ThreadFast Raglan Sleeve Baseball T-Shirt – (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$99
$1.38 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $1.38 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#270-GNA-P ‘Gildan’ Utility Polyester Adult Color Tees – $.60 each (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$24
$0.66 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.66 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#200-TR-2024 ‘Take America Back!’ Trump 2024 Tees – (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$59
$1.65 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#174-YMT Youth Muscle Tees – $.50 each (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$20
$0.55 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.55 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#189-NS-A Youth Tie Dye Tees No Size Tag (XS & S) – $.75 each (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$30
$0.83 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.83 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#277-GD48 Garment Dyed Unisex Heavyweight Long Sleeve T-Shirt – (48 Pieces)
48 units · Ships parcel
Near you
$132
$2.75 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $2.75 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#199-V Virginia Kids Printed Tees – $.80 each (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$32
$0.88 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.88 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#173-839-A Youth Tees Seconds (XS-S) – $.75 each (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$30
$0.83 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.83 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#199-COR Corona Beer Men’s T-Shirt – $.75 each (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$30
$0.83 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $0.83 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#199-KV2 Virginia Kids Printed Tees – $.80 each (30 Pieces)
30 units · Ships parcel
Near you
$26
$0.88 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.88 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#220-NS-A Tie Dye Tank Top No Size Tag (M-2X) – (30 Pieces)
30 units · Ships parcel
Near you
$50
$1.65 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Assortment
#7-714-PR-F-ASST Adult Print Assorted FOOTBALL Hoodies – (24 Pieces)
24 units · Ships parcel
Near you
$119
$4.95 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
#7-714-PR-DB Adult Print FOOTBALL Hoodies – (24 Pieces)
24 units · Ships parcel
Near you
$145
$6.05 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
#229-52-A Tie Dye Tees Seconds (M-XL) – (27 Pieces)
27 units · Ships parcel
Near you
$37
$1.38 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.38 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#7W-380-TD Women/Juniors Cropped Tie Dye Sweatshirt – (30 Pieces)
30 units · Ships parcel
Near you
$83
$2.75 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $2.75 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Assortment
#7-380-GD30 Garment Dyed Unisex Crewneck Sweatshirt – (30 Pieces)
30 units · Ships parcel
Near you
$140
$4.68 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
#220-TD-24-A Tie Dye Tank Top Seconds (Small) – (24 Pieces)
24 units · Ships parcel
Near you
$20
$0.83 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.83 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#266-V-S Women’s Virginia White Printed T-Shirt – $.50 each (25 Pieces)
25 units · Ships parcel
Near you
$14
$17 retail
19% off
Sells in ~55 days on resale
You pay $0.55 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#7W-714-CN Women’s Printed Cowl Neck Sweatshirt – $.65 each (24 Pieces)
24 units · Ships parcel
Near you
$17
$0.72 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $0.72 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About this category
About wholesale shirts & tops on Closo
Prices start at $4 and reach $11,000 for the biggest loads. 42 vetted U.S. suppliers list on this shelf, and every lot names the one holding it. 8 come on a pallet or a trailer, while 7,388 fit in a box a courier carries. On each lot page you see what is inside, how many pieces, what it retailed for and what the pieces resell for today.
Read more Show less
Wholesale shirts and tops lots — tees, polos, button-downs, blouses and knit tops in case packs, boxes and pallets from vetted U.S. liquidators. Lots come from retailer overstock, shelf pulls and customer returns across men's, women's and kids' labels; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, alongside Closo's resale comps for the brands inside. Case packs ship parcel and pallets are quoted freight to your ZIP on the lot page, with Closo buyer protection on every order. Tops are the fastest-turning apparel category on resale marketplaces — browse the live lots below.
On every lot here
What is inside, line by line Manifest or assortment notes and unit count.
Resale comps for the brands What the pieces sell for now on resale.
Freight quoted to your ZIP Parcel or pallet, priced before you pay.
Closo buyer protection Every order here is covered.
FAQ
Shirts & Tops lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot from this shelf.
What counts as a shirts lot? Any top-half garment filed without a department: tees, polos, button-downs, blouses, sweatshirts and knit tops. Department lots (men's, women's, kids') stay on their own shelves even when they are mostly shirts.
Are sizes and brands mixed? Usually across a standard size run and several labels. Manifested lots list brand and size per line; assortment lots describe the range and the share of each.
How fast do shirts resell? Tops are the highest-volume apparel category on eBay, Poshmark and Mercari; each lot's resale comps show recent sold prices for the brands inside so you can price the box.
From the Closo blog Shirts & Tops — guides from the Closo blog What resellers pay, where the lots come from and how the resale side moves — written from Closo's own numbers.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free