Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
6 6 photos
Assortment
#171-DL Toddler Tees Assorted Colors $.75 each (27 Pieces) LAST CASE
27 units · Ships parcel
Near you
$22
$0.83 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.83 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
7 7 photos
Assortment
#173-D-N Youth Tees Assorted Colors $.75 each (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$59
$0.83 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.83 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Assortment
Short Sleeve T-Shirt In Bulk — 3XL
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,290
$11.95 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay $11.95 a piece
Resells ~$28 median · new with tags
View lot
Manifested
High Visibility Hoodie Mask For Men's
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$771
$7.14 / piece
Sells in ~51 days on resale
You pay $7.14 a piece
Resells ~$27 median · new with tags
View lot
Manifested
#532-NS-A Crop Top Long Sleeve No Size Tag (S-L-XL) – (19 Pieces)
19 units · Ships parcel
Near you
$31
$1.65 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Assortment
Short Sleeve T-Shirt In Bulk — 2XL
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,118
$10.35 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay $10.35 a piece
Resells ~$28 median · new with tags
View lot
Manifested
In demand
#7M-715-PC-X-WT ‘Port & Company’ Big Men’s Pullover Hoods(White 4x) – (12 Pieces)
715 units · Ships parcel or freight from NC
Near you
$66
$0.09 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $0.09 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
#532-MKTT ‘Famous Maker’ Sleeveless Crop Top/Tanks – (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$178
$2.48 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $2.48 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Assortment
Short Sleeve T-Shirt In Bulk — Large
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,032
$9.56 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay $9.56 a piece
Resells ~$28 median · new with tags
View lot
Manifested
#273-658-NS-A Adult Short Sleeve Tee No Size Tag (S-4XL) – (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$79
$1.10 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.10 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Assortment
Short Sleeve T-Shirt In Bulk — Medium
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,032
$9.56 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay $9.56 a piece
Resells ~$28 median · new with tags
View lot
Assortment
Short Sleeve T-Shirt In Bulk — Small
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,187
$10.99 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay $10.99 a piece
Resells ~$28 median · new with tags
View lot
Assortment
#7-27-NS-A Printed Hoodies No Size Tag (M-2X) – (27 Pieces)
27 units · Ships parcel
Near you
$59
$2.20 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
#240-QLT Men’s Yarn Dyed Quilted Flannel Shirts (24 pieces)
24 units · Ships parcel
Near you
$182
$7.59 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $7.59 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Assortment
#291-DL 1st Quality Adult T-Shirts – (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$119
$1.65 / piece
Sells in ~281 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$17 weighted median · any condition
View lot
Assortment
#173-G1 ‘Gildan’ Youth Tees Assorted Colors $.75 each (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$59
$0.83 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.83 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#173-GREY-A Youth Grey Tees Seconds (Small) – $.50 each (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$7
$0.55 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.55 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#7M-380-PC-WX Men’s Crewneck White Sweatshirts (2x-3x-4x) – (18 Pieces)
380 units · Ships parcel or freight from NC
Near you
$30
$0.08 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $0.08 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#270-GNA-P ‘Gildan’ Utility Polyester Adult Color Tees – $.60 each (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$24
$0.66 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.66 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#564-F-SM CLOSEOUT! Fruit of the Loom/Jerzees Men’s Tanks Tops (Small) – $.50 each (60 Pieces)
60 units · Ships parcel
Near you
$33
$0.55 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.55 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Assortment
#7K-3326 RABBIT SKINS Toddler Pullover Fleece Hoodie – (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$154
$4.29 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $4.29 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Assortment
#173-DL Youth Tees Assorted Colors $.75 each (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$59
$0.83 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.83 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#7M-715-A ‘Gildan’ Utility Pullover Hoodies- (24 Pieces)
24 units · Ships parcel
Near you
$73
$3.03 / piece
Sells in ~61 days on resale
You pay $3.03 a piece
Resells ~$15 median · any condition
View lot
Manifested
#564-B-A CLOSEOUT! Men’s Tanks Tops (S-2X) – $.25 each (60 Pieces)
60 units · Ships parcel
Near you
$17
$0.28 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.28 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#173-839-A Youth Tees Seconds (XS-S) – $.75 each (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$30
$0.83 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.83 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#164-GW Garment Dyed Youth Tanks Tops – (71 Pieces)
71 units · Ships parcel
Near you
$94
$1.32 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.32 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#235-FX Famous Maker Men’s Big & Tall Long Sleeve Tees (XL to 5X) – (48 Pieces)
48 units · Ships parcel
Near you
$66
$1.38 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.38 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#532-MC Balance Collection Mia Crop Tank – (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$99
$1.38 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.38 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#230-NS-A Tie Dye Long Sleeve No Size Tag (M-2X) – (48 Pieces)
48 units · Ships parcel
Near you
$132
$2.75 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $2.75 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Assortment
Assorted Sun Gear lot · 192 units · shirts, hats, caps
192 units · Ships parcel or freight from NC
Near you
$913
$4.76 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay $4.76 a piece
Resells ~$28 weighted median · new with tags
View lot
Manifested
#229-NS-A Tie Dye Tees No Size Tag (S-3X) – (48 Pieces)
48 units · Ships parcel
Near you
$79
$1.65 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#291-ASM Famous Maker Adult T-Shirts – (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$119
$1.65 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#291-SL Famous Maker Adult T-Shirts – (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$111
$1.54 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $1.54 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#7W-YU1039 Women’s Crop Hooded Sweatshirt – (24 Pieces)
24 units · Ships parcel
Near you
$92
$3.85 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $3.85 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#277-GD48 Garment Dyed Unisex Heavyweight Long Sleeve T-Shirt – (48 Pieces)
48 units · Ships parcel
Near you
$132
$2.75 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $2.75 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#287-TF-302 ThreadFast Raglan Sleeve Baseball T-Shirt – (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$99
$1.38 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $1.38 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#277-CC48 Garment Dyed Unisex Heavyweight T-Shirt – (60 Pieces)
60 units · Ships parcel
Near you
$125
$2.09 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $2.09 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#277-V-GD Garment Dyed T-Shirts S to 4XL (60 Pieces)
60 units · Ships parcel
Near you
$99
$1.65 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#178-SS Youth “Simply Southern” Long Sleeve T-Shirt – $.75 each (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$59
$0.83 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $0.83 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#273-SMALL Adult T-Shirts (Small Only) – $.60 Each (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$48
$0.66 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $0.66 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Assortment
#7-714-PR-S Adult Print Hoodies(Small Only) – (30 Pieces)
30 units · Ships parcel
Near you
$53
$1.76 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
#199-COR Corona Beer Men’s T-Shirt – $.75 each (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$30
$0.83 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $0.83 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#825-G26 Gildan Polo Shirt (S-3X) – (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$59
$1.65 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#825-GSM Gildan Polo Shirt (Small & Medium) – (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$40
$1.10 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $1.10 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#174-YMT Youth Muscle Tees – $.50 each (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$20
$0.55 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.55 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#199-V Virginia Kids Printed Tees – $.80 each (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$32
$0.88 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.88 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#200-TR-2024 ‘Take America Back!’ Trump 2024 Tees – (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$59
$1.65 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#189-NS-A Youth Tie Dye Tees No Size Tag (XS & S) – $.75 each (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$30
$0.83 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.83 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About this category
About wholesale shirts & tops on Closo
Prices start at $4 and reach $11,000 for the biggest loads. The lots come from 41 vetted U.S. suppliers, so the shelf refills from more than one warehouse. 6 come on a pallet or a trailer, while 4,018 fit in a box a courier carries.
Read more Show less
On each lot page you see what is inside, how many pieces, what it retailed for and what the pieces resell for today. Wholesale shirts and tops lots — tees, polos, button-downs, blouses and knit tops in case packs, boxes and pallets from vetted U.S. liquidators. Lots come from retailer overstock, shelf pulls and customer returns across men's, women's and kids' labels; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, alongside Closo's resale comps for the brands inside. Case packs ship parcel and pallets are quoted freight to your ZIP on the lot page, with Closo buyer protection on every order. Tops are the fastest-turning apparel category on resale marketplaces — browse the live lots below.
On every lot here
What is inside, line by line Manifest or assortment notes and unit count.
Resale comps for the brands What the pieces sell for now on resale.
Freight quoted to your ZIP Parcel or pallet, priced before you pay.
Closo buyer protection Every order here is covered.
FAQ
Shirts & Tops lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot from this shelf.
What counts as a shirts lot? Any top-half garment filed without a department: tees, polos, button-downs, blouses, sweatshirts and knit tops. Department lots (men's, women's, kids') stay on their own shelves even when they are mostly shirts.
Are sizes and brands mixed? Usually across a standard size run and several labels. Manifested lots list brand and size per line; assortment lots describe the range and the share of each.
How fast do shirts resell? Tops are the highest-volume apparel category on eBay, Poshmark and Mercari; each lot's resale comps show recent sold prices for the brands inside so you can price the box.
From the Closo blog Shirts & Tops — guides from the Closo blog What resellers pay, where the lots come from and how the resale side moves — written from Closo's own numbers.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free