Sorted by Best match
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
1 1 photo
Assortment
In demand
Recycle Denim Corduroy Flannel & More Blouses 38 pcs
38 units · Ships parcel
Near you
$42
$1.09 / piece
You pay $1.09 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
5 5 photos
Assortment
New
Vintage Modern Mixed Costume Jewelry lot · 35 units · Very good pre-owned
35 units · Ships parcel
Near you
$11
$0.31 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $0.31 a piece
Resells ~$33 weighted median · any condition
View lot
Assortment
New
Vintage to Modern Costume Jewelry lot · 30 · Good pre-owned
30 units · Ships parcel
Near you
$27
$0.92 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $0.92 a piece
Resells ~$33 weighted median · any condition
View lot
Assortment
New
Warehouz Boutique mixed fashion earrings lot · 27 units · Very good pre-owned
27 units · Ships parcel
Near you
$27
$1.02 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Mixed Costume Jewelry Necklace Lot · 30 · Mixed wearable condition
30 units · Ships parcel or freight from NE
Near you
$11
$0.37 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $0.37 a piece
Resells ~$33 median · any condition
View lot
Assortment
New
MOIRA eyeliners & gel liners lot · 30 units
30 units · Ships parcel
Near you
$93
$3.10 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay $3.10 a piece
Resells ~$12 median · any condition
View lot
Assortment
New
Women sandal lot · 1 unit
48 units · Ships parcel
Near you
$297
$6.20 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay $6.20 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Assortment
New
Cycling Shorts 62 pcs
62 units · Ships parcel
Near you
$36
$0.59 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Dirty White Skater Dresses 41 pcs
41 units · Ships parcel
Near you
$38
$0.92 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
REASON joggers lot · 6 units
54 units · Ships parcel
Near you
$669
$12.39 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay $12.39 a piece
Resells ~$24 median · any condition
View lot
Assortment
In demand
Recycle Graphic + Cartoon T-Shirts 68 pcs
68 units · Ships parcel
Near you
$55
$0.80 / piece
You pay $0.80 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
CROOKS & CASTLES shorts lot · 6 units
84 units · Ships parcel
Near you
$624
$7.43 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $7.43 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Assortment
New
CROOKS & CASTLES shorts lot · 6 units
84 units · Ships parcel
Near you
$624
$7.43 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $7.43 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Assortment
Recycle Graphic + Sports T-Shirts 51 pcs
51 units · Ships parcel
Near you
$64
$1.25 / piece
You pay $1.25 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Manifested
New
MARC ECKO jackets lot · 6 units
36 units · Ships parcel
Near you
$669
$18.59 / piece
Sells in ~59 days on resale
You pay $18.59 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Manifested
New
ECKO UNLTD shorts lot · 8 units
88 units · Ships parcel
Near you
$654
$7.43 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Recycle Kids Tees For Girls 67 pcs
67 units · Ships parcel
Near you
$31
$0.47 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Recycle Kids Tees For Girls 69 pcs
69 units · Ships parcel
Near you
$33
$0.47 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Recycle Statement Tees 66 pcs
66 units · Ships parcel
Near you
$43
$0.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Vintage to Modern Costume Jewelry Lot 10 Necklaces Pendants Beaded Tassel
10 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.10 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $1.10 a piece
Resells ~$33 median · any condition
View lot
Assortment
New
MOIRA Luminizer Lip Gloss 010, Flashy lot · 3
24 units · Ships parcel
Near you
$104
$4.34 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
MOIRA lip gloss lot · 24 units
24 units · Ships parcel
Near you
$104
$4.34 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay $4.34 a piece
Resells ~$12 median · any condition
View lot
Assortment
New
MOIRA lip gloss lot · 24 units
24 units · Ships parcel
Near you
$104
$4.34 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay $4.34 a piece
Resells ~$12 median · any condition
View lot
Assortment
New
MOIRA lip gloss lot · 24 units
24 units · Ships parcel
Near you
$104
$4.34 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay $4.34 a piece
Resells ~$12 median · any condition
View lot
Assortment
New
MOIRA lip gloss lot · 24 units
24 units · Ships parcel
Near you
$104
$4.34 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
MOIRA lip gloss lot · 24 units
24 units · Ships parcel
Near you
$104
$4.34 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
MOIRA lip gloss lot · 24 units
24 units · Ships parcel
Near you
$104
$4.34 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
MOIRA lip gloss lot · 24 units
24 units · Ships parcel
Near you
$104
$4.34 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay $4.34 a piece
Resells ~$12 median · any condition
View lot
Assortment
New
MOIRA lip gloss lot · 24 units
24 units · Ships parcel
Near you
$104
$4.34 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
MOIRA Luminizer Lip Gloss lot · 3
24 units · Ships parcel
Near you
$104
$4.34 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay $4.34 a piece
Resells ~$12 median · any condition
View lot
Assortment
New
MOIRA lip gloss lot · 24 units
24 units · Ships parcel
Near you
$104
$4.34 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay $4.34 a piece
Resells ~$12 median · any condition
View lot
Assortment
New
MOIRA lip gloss lot · 24 units
24 units · Ships parcel
Near you
$104
$4.34 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
MOIRA lip gloss lot · 24 units
24 units · Ships parcel
Near you
$104
$4.34 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
MOIRA Luminizer Lip Gloss lot · 24 units
24 units · Ships parcel
Near you
$104
$4.34 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
MOIRA Luminizer Lip Gloss 011, HEY GIRL lot · 24 units
24 units · Ships parcel
Near you
$104
$4.34 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay $4.34 a piece
Resells ~$12 median · any condition
View lot
Assortment
New
MOIRA lip gloss lot · 24 units
24 units · Ships parcel
Near you
$104
$4.34 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay $4.34 a piece
Resells ~$12 median · any condition
View lot
Assortment
New
MOIRA lip gloss lot · 24 units
24 units · Ships parcel
Near you
$104
$4.34 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay $4.34 a piece
Resells ~$12 median · any condition
View lot
Assortment
New
MOIRA Luminizer Lip Gloss lot · 24 units
24 units · Ships parcel
Near you
$104
$4.34 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Recycle Girls Skater Tees 89 pcs
89 units · Ships parcel
Near you
$77
$0.86 / piece
You pay $0.86 a piece
Resells ~$8 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Hippie Skirts & Dresses 47 pcs
47 units · Ships parcel
Near you
$46
$0.97 / piece
You pay $0.97 a piece
Resells ~$12 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle More Sports T-Shirts 53 pcs
53 units · Ships parcel
Near you
$35
$0.66 / piece
You pay $0.66 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Vintage to Modern Costume Jewelry Earrings Lot · 35 pairs · Very good
35 units · Ships parcel or freight from NE
Near you
$11
$0.31 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay $0.31 a piece
Resells ~$22 weighted median · any condition
View lot
Manifested
New
MARC ECKO jackets lot · 6 units
36 units · Ships parcel
Near you
$669
$18.59 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Vintage Baby & Kids 65 pcs
65 units · Ships parcel
Near you
$127
$1.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Recycle More Sports T-Shirts 51 pcs
51 units · Ships parcel
Near you
$33
$0.64 / piece
You pay $0.64 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle 80s 90s Dresses 41 pcs
41 units · Ships parcel
Near you
$51
$1.24 / piece
You pay $1.24 a piece
Resells ~$12 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Over Size Graphic T-Shirts 51 pcs
51 units · Ships parcel
Near you
$43
$0.84 / piece
You pay $0.84 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Vintage Office Blouses 54 pcs
54 units · Ships parcel
Near you
$26
$0.48 / piece
You pay $0.48 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free