Wholesale home & kitchen pallets

2,349 live home and kitchen lots on the shelf today, each with its manifest notes, a freight quote to your ZIP and live resale comps. Updated .

Décor & Floral Bedding & Bath Kitchen & Dining Lighting Storage Furniture Mystery Boxes Home & Kitchen Pallets
Filters 2
Sort: Recommended

Sorted by Recommended

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

305: Commercial Mixer and Hotdog Steamer PL000UU6 3 photos
Assortment
305: Commercial Mixer and Hotdog Steamer PL000UU6 Ships parcel or freight from TN
$550

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
480: GM>Storage units PL000VFD 4 photos
Unmanifested
480: GM>Storage units PL000VFD Ships parcel or freight from TN
$275

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
600: Locker Cabinets PL000VE4 600 units · Ships parcel or freight from TN
$138 $0.23 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Unmanifested
288: Toilet and sink PL000W15 Ships parcel or freight from TN
$138

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Unmanifested
Assorted large vases lot · new NWT · Ships parcel or freight from CT
Wholesale101 2.0 (2)
$504

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Unmanifested
246: Overbed LED Lights PL000W43 Ships parcel or freight from TN
$220

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Unmanifested
244: Overbed LED Lights PL000W41 Ships parcel or freight from TN
$220

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Unmanifested
017: Storage Cabinet PL000UDN Ships parcel or freight from TN
$138

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Unmanifested
243: Vases PL000W11 Ships parcel or freight from TN
$220

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Unmanifested
227: GM> Furniture PL000VE9 Ships parcel or freight from TN
$385

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Unmanifested
127: Home Goods PL000QB1 Ships parcel or freight from TN
$440

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Unmanifested Trending
627: GM>Kitchen PL000IV1 Ships parcel or freight from TN
$385

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Pallet Deal of 5000 Pieces – Adjustable Measuring Spoon – Measures all in 1 Spoon 5,000 units · Ships parcel or freight from IL
$620 $0.12 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay$0.12a piece
Resells~$22median · any condition

183.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Unmanifested Trending
625: Kitchen PL000IUZ Ships parcel or freight from TN
$550

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Unmanifested
214: Home Goods>Bedding PL000VVY Ships parcel or freight from TN
$550

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Unmanifested
120: Kitchen Cleaning Chemicals PL000UQD Ships parcel or freight from TN
$440

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Unmanifested
Name-brand reed diffusers lot · new NWT · Ships parcel or freight from CT
Wholesale101 2.0 (2)
$436

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment Trending
Amazon General Merchandise | Assorted Men's, Women's & Kid's General Merchandise | Returns | 450 Pieces | Pallet #PA-806 450 units · Ships parcel or freight from CA
$743 $1.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Unmanifested
092: Roller Cart PL000VH0 Ships parcel or freight from TN
$138

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Amazon General Merchandise | Assorted Men's, Women's & Kid's General Merchandise | Returns | 500 Pieces | Pallet #PA-805 500 units · Ships parcel or freight from CA
$825 $1.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Unmanifested
121: Home Goods> Bedding PL000VGE Ships parcel or freight from TN
$550

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Unmanifested
093: Roller Cart PL000VH1 Ships parcel or freight from TN
$138

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Unmanifested
647: Kitchen and Fitness Pedal PL000IV8 Ships parcel or freight from TN
$550

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Unmanifested
649: Kitchen PL000IUY Ships parcel or freight from TN
$550

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Unmanifested
072: Lighting PL000UVG Ships parcel or freight from TN
$495

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Unmanifested
645: Patio Furniture PL000IUP Ships parcel or freight from TN
$275

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Amazon General Merchandise | Assorted Men's, Women's & Kid's General Merchandise | Returns | 500 Pieces | Pallet #PA-804 500 units · Ships parcel or freight from CA
$825 $1.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Unmanifested
644: Kitchen and Furniture PL000IVV Ships parcel or freight from TN
$550

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Unmanifested
077: GM>Home Goods PL000QAK Ships parcel or freight from TN
$330

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
7 photos
Assortment
Pallet Deal – Mindspace Desk Organizer Inclined File Sorter – 5 upright sections – Item #9624 120 units · Ships parcel or freight from IL
$1,784 $14.87 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
611: Swivel Lounge Chairs PL000GS8 Ships parcel or freight from TN
$523

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Unmanifested
003: Fans PL000VEX Ships parcel or freight from TN
$220

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Unmanifested
058: Plants/Trees PL000VPC Ships parcel or freight from TN
$77

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
PALLET DEAL – 5 Pack Henri Hangers – Eco-Friendly – Crafted from Wheat Straw and Recycled PP – Black – Item #8135 320 units · Ships parcel or freight from IL
$1,487 $4.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
PALLET DEAL – 5 Pack Henri Hangers – Eco-Friendly – Crafted from Wheat Straw and Recycled PP – Orange – Item #8136 320 units · Ships parcel or freight from IL
$1,487 $4.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
PALLET DEAL – 5 Pack Henri Hangers – Eco-Friendly – Crafted from Wheat Straw and Recycled PP – Purple – Item #8137 320 units · Ships parcel or freight from IL
$1,487 $4.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Unmanifested
079: Grass Paint PL000USW Ships parcel or freight from TN
$440

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Assortment
Branded Furniture load (Bison/Ubique) Ships parcel or freight from TX
$6,270

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Unmanifested
Bistro cups lot · new NWT · Ships parcel or freight from CT
Wholesale101 2.0 (2)
$320

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Unmanifested
Peace Sign Mugs lot · new NWT · Ships parcel or freight from CT
Wholesale101 2.0 (2)
$169

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Unmanifested
Name-brand fondue cooking pots lot · new NWT · Ships parcel or freight from CT
Wholesale101 2.0 (2)
$263

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Unmanifested
Target Bedding Pallet Customer returns · Ships parcel or freight from IN
$549

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Unmanifested
Assorted Light Bulbs 01 Gaylord Ships parcel or freight from IL
$72

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Assortment
Assorted Bedding lot · new NWT · Ships parcel or freight from CT
Wholesale101 2.0 (2)
$246

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Unmanifested
233: Kitchen PL000SSY Ships parcel or freight from TN
$495

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Unmanifested
136: Glass Bottles PL000MY9 Customer returns · Ships parcel or freight from TN
$28

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Assortment
Assorted Bedding lot · new NWT · Ships parcel or freight from CT
Wholesale101 2.0 (2)
$172

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Unmanifested
Assorted large vases lot · new NWT · Ships parcel or freight from CT
Wholesale101 2.0 (2)
$386

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
48 of 117 Load more
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale home & kitchen on Closo

The cheapest home and kitchen lot here is $1 and the largest deal is $101,529. Behind the grid are 48 vetted U.S. suppliers, not a single reseller flipping one pallet.

Read moreShow less

The mix is 189 pallet-and-truckload deals against 2,160 case packs and boxes. Every listing carries the supplier's manifest notes, the unit count, the declared retail value and Closo's own resale comps. Wholesale home and kitchen lots — bedding and towels, drinkware and tumblers, kitchenware, storage, décor, lighting and small furniture in case packs, boxes and pallets from vetted U.S. manufacturers and liquidators. Lots are factory stock, retailer overstock or store returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value where stated and condition grade. Smaller lots ship parcel, pallets and furniture are quoted freight to your ZIP on the lot page, and every order carries Closo buyer protection. Browse the live home lots below.

FAQ

Home & Kitchen lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

Are home goods lots new?

Factory and overstock lots are new; returns lots mix conditions and say so in the condition grade. Textiles from manufacturers are typically packed by set.

How is freight priced on bulky lots?

By your ZIP at checkout — Closo quotes the most economical parcel or freight option for the lot's weight and dimensions; there is no flat rate.

Can I buy one colour or size?

Where a supplier sells sets by colour or size, the lot page links the supplier's product; the lot itself is the set as listed.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.