Sorted by Best match
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
1 1 photo
Assortment
Trending
Recycle Graphic + Cartoon T-Shirts 68 pcs
68 units · Ships parcel
Near you
$55
$0.80 / piece
You pay $0.80 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
6 6 photos
Assortment
In demand
Mixed Costume Fashion Earrings Jewelry Lot of 40 Pairs Dangle Hoop Stud Styles
40 units · Ships parcel
Near you
$11
$0.27 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Recycle Hippie Skirts & Dresses 47 pcs
47 units · Ships parcel
Near you
$46
$0.97 / piece
You pay $0.97 a piece
Resells ~$12 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle North Face Fleece 23 pcs
23 units · Ships parcel
Near you
$150
$6.50 / piece
You pay $6.50 a piece
Resells ~$10.50 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle Graphic + Long Sleeves + The Dead + Destination Tees 64 pcs
64 units · Ships parcel
Near you
$72
$1.12 / piece
You pay $1.12 a piece
Resells ~$8 weighted median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle Destination Tees 61 pcs
61 units · Ships parcel
Near you
$39
$0.64 / piece
You pay $0.64 a piece
Resells ~$8 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Denim Corduroy Flannel & More Blouses 38 pcs
38 units · Ships parcel
Near you
$42
$1.09 / piece
You pay $1.09 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle Graphic + Sports T-Shirts 51 pcs
51 units · Ships parcel
Near you
$64
$1.25 / piece
You pay $1.25 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Lace + Bling Bling + Hippie + Transparent Blouses 83 pcs
83 units · Ships parcel
Near you
$38
$0.45 / piece
You pay $0.45 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Blank Tees 53 pcs
53 units · Ships parcel
Near you
$42
$0.78 / piece
You pay $0.78 a piece
Resells ~$8 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle North Face Fleece 20 pcs
20 units · Ships parcel
Near you
$127
$6.37 / piece
You pay $6.37 a piece
Resells ~$10.50 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle Tye Dye T-Shirts 55 pcs
55 units · Ships parcel
Near you
$44
$0.80 / piece
You pay $0.80 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Girls Skater Tees 89 pcs
89 units · Ships parcel
Near you
$77
$0.86 / piece
You pay $0.86 a piece
Resells ~$8 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle Brand & Skate T-Shirts 58 pcs · SKU 13-092426-004917
58 units · Ships parcel
Near you
$38
$0.65 / piece
You pay $0.65 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle Graphic T-Shirts 59 pcs
59 units · Ships parcel
Near you
$53
$0.90 / piece
You pay $0.90 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
Trending
Recycle Over Size Graphic T-Shirts 51 pcs
51 units · Ships parcel
Near you
$43
$0.84 / piece
You pay $0.84 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle 80s 90s Dresses 41 pcs
41 units · Ships parcel
Near you
$51
$1.24 / piece
You pay $1.24 a piece
Resells ~$12 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Vintage Office Blouses 54 pcs
54 units · Ships parcel
Near you
$26
$0.48 / piece
You pay $0.48 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle More Sports T-Shirts 61 pcs
61 units · Ships parcel
Near you
$39
$0.64 / piece
You pay $0.64 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Vintage Skirts 47 pcs
47 units · Ships parcel
Near you
$40
$0.86 / piece
You pay $0.86 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Y2K & More Fall Skirts 34 pcs
34 units · Ships parcel
Near you
$61
$1.80 / piece
You pay $1.80 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle More Sports T-Shirts 51 pcs
51 units · Ships parcel
Near you
$33
$0.64 / piece
You pay $0.64 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle More Sports T-Shirts 53 pcs
53 units · Ships parcel
Near you
$35
$0.66 / piece
You pay $0.66 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
JUNIORS MARVEL SPIDERMAN SHERPA HOODIE PINK
102 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
Near you
$948
$9.29 / piece
Sells in ~51 days on resale
You pay $9.29 a piece
Resells ~$27 median · new with tags
View lot
Assortment
MARVEL VENOM 2PC FLEECE T-SHIRT & SHORTS SET
100 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
Near you
$3,717
$37.17 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Recycle Brand & Skate T-Shirts 56 pcs
56 units · Ships parcel
Near you
$35
$0.63 / piece
You pay $0.63 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle 70s 80s Dresses 33 pcs
33 units · Ships parcel
Near you
$72
$2.17 / piece
You pay $2.17 a piece
Resells ~$12 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle 80s 90s Blouses 62 pcs
62 units · Ships parcel
Near you
$38
$0.61 / piece
You pay $0.61 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle Corduroy + Crops 35 pcs
35 units · Ships parcel
Near you
$35
$1.00 / piece
You pay $1 a piece
Resells ~$11 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle Denim + Flannel Blouses 25 pcs
25 units · Ships parcel
Near you
$26
$1.04 / piece
You pay $1.04 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
Recycle Skater Brand Mens Shirts + Shorts 40 pcs
40 units · Ships parcel
Near you
$49
$1.24 / piece
You pay $1.24 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Manifested
Butterfly Luxe Gift Bag – Durable – High Gloss – 4″ x 13″ x 18″ – Item #8927
144 units · Ships parcel
Near you
$134
$0.93 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $0.93 a piece
Resells ~$33 median · any condition
View lot
Assortment
New
Sally Hansen Vitamin E Nail & Cuticle Oil - 48 Pack
48 units · Ships parcel
Near you
$276
$5.75 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $5.75 a piece
Resells ~$10 median · any condition
View lot
Assortment
New
Sally Hansen Cuticle Massage Cream - 48 Pack
48 units · Ships parcel
Near you
$229
$4.76 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $4.76 a piece
Resells ~$10 median · any condition
View lot
Assortment
New
Sally Hansen Diamond Strength Nail Hardener Care - 12 ml - 48 Pack
48 units · NWT · Ships parcel
Near you
$260
$5.41 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Recycle Brand & Skate T-Shirts 57 pcs · SKU 12-092326-004779
57 units · Ships parcel
Near you
$35
$0.62 / piece
You pay $0.62 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
Trending
Recycle Abercrombie Hollister American Eagle Aeropostale Sweatshirts 18 pcs · SKU 20-092426-004873
18 units · Ships parcel
Near you
$57
$3.18 / piece
You pay $3.18 a piece
Resells ~$7.58 weighted median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Girls Export Flannels 44 pcs
44 units · Ships parcel
Near you
$33
$0.74 / piece
You pay $0.74 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Vintage to Modern Costume Jewelry Lot 10 Necklaces Pendants Beaded Tassel
10 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.10 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $1.10 a piece
Resells ~$33 median · any condition
View lot
Assortment
In demand
Recycle 80s 90s Y2K Dresses 29 pcs
29 units · Ships parcel
Near you
$36
$1.26 / piece
You pay $1.26 a piece
Resells ~$12 median · used · estimate
View lot
Assortment
50/100 Pcs Wholesale Liquidation Jewelry Lots — 50 Pcs
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$54
$1.09 / piece
Sells in ~122 days on resale
You pay $1.09 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Assortment
New
Vintage to Modern Costume Jewelry Necklace Lot of 10 Beaded Faux Pearl Statement
10 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.10 / piece
Sells in ~36 days on resale
You pay $1.10 a piece
Resells ~$30 median · used
View lot
Assortment
New
BIC - EasyRinse Anti-Clogging Men s Disposable Razors 4 Blades, 2 Count - 72 Pack
72 units · Ships parcel
Near you
$346
$4.80 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay $4.80 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Assortment
Recycle Brand & Skate T-Shirts 60 pcs
60 units · Ships parcel
Near you
$36
$0.61 / piece
You pay $0.61 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
Recycle Brand & Skate T-Shirts 58 pcs · SKU 13-092226-004726
58 units · Ships parcel
Near you
$33
$0.56 / piece
You pay $0.56 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
Recycle Brand & Skate T-Shirts 58 pcs · SKU 13-092226-004718
58 units · Ships parcel
Near you
$33
$0.56 / piece
You pay $0.56 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle Victoria Secret Pink Sweatshirts 25 pcs
25 units · Ships parcel
Near you
$98
$3.90 / piece
You pay $3.90 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
Recycle Brand & Skate T-Shirts 58 pcs · SKU 13-092326-004787
58 units · Ships parcel
Near you
$35
$0.61 / piece
You pay $0.61 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free