Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
1 1 photo
Assortment
In demand
L’Oreal Paris True Match Concealer, Liquids, Medium Deep Warm, 0.17 fl oz
360 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,089
$3.03 / piece
49 % of retail
Sells in ~16 days on resale
You pay $3.03 a piece
Resells ~$8 median · new with tags
View lot
4 4 photos
Manifested
In demand
Rhode Pocket Blush Buildable Hydrating Cream Blush – Tan Line (5.3 g / 18 oz)
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,485
$29.70 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Trending
Wholesale Ralph Lauren Polo Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$242
$9.66 / piece
Sells in ~22 days on resale
You pay $9.66 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
In demand
The Creme Shop Sweethearts Press-On Nails Mix (270 Pcs Lot)
270 units · Ships parcel
Near you
$743
$2.75 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay $2.75 a piece
Resells ~$10 median · new with tags
View lot
Manifested
New
It's True Cowgirls Do Have More Fun! Graphic Tee — XL
5 units · NWT · Ships parcel
Near you
$93
$18.59 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Trending
Abercrombie Hollister American Eagle Aeropostale Girls Tees 77 pcs
77 units · Ships parcel
Near you
$150
$1.94 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Joan & David The Lainey Sport Nylon Drop Bottom Duffel Bag — 619-GREEN GABLES
100 units · Ships parcel or freight from NY
Near you
$7,149
$71.49 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
186: Shoes PL000UJN
135 units · Ships parcel or freight from TN
Near you
$1,782
$13.20 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay $13.20 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Assortment
Trending
Recycle Graphic + Cartoon T-Shirts 68 pcs
68 units · Ships parcel
Near you
$55
$0.80 / piece
You pay $0.80 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Beauty Creations Plush 4 Color Palette - Wholesale 36 Units + 6 Testers (PLP-PTD)
72 units · Ships parcel
Near you
$451
$6.27 / piece
Sells in ~21 days on resale
You pay $6.27 a piece
Resells ~$16 weighted median · any condition
View lot
Assortment
In demand
BH Cosmetics Mrs. Bella Lip Gleam High Shine Lip Gloss Shade Golden Peach (141 Pcs Lot)
141 units · Ships parcel
Near you
$310
$2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay $2.20 a piece
Resells ~$15 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
218: Shoes PL000UJJ
146 units · Ships parcel or freight from TN
Near you
$1,925
$13.18 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay $13.18 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Assortment
One lot of Marc Jacobs silicon rubber made bracelets 600 p c s
600 units · Ships parcel
Near you
$1,980
$3.30 / piece
Sells in ~41 days on resale
You pay $3.30 a piece
Resells ~$21 median · any condition
View lot
Assortment
In demand
Mixed Costume Fashion Earrings Jewelry Lot of 40 Pairs Dangle Hoop Stud Styles
40 units · Ships parcel
Near you
$11
$0.27 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
In demand
Rhode Pocket Blush, Piggy
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,155
$23.10 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
WHOLESALE R.E.M. BEAUTY ASSORTED COSMETICS PACKAGE #1 - 50 PIECE LOT
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$288
$5.75 / piece
Sells in ~26 days on resale
You pay $5.75 a piece
Resells ~$15 weighted median · new with tags
View lot
Manifested
8001X - African Print Wrap Dress PLUS SIZE (3/pk) Free Size — Free Size Plus / Print-340A
102 units · NWT · Ships parcel or freight from NY
Near you
$2,805
$27.50 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
In demand
Rhode Pocket Blush, Date Cake
80 units · NWT · Ships parcel
Near you
$2,024
$25.30 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Recycle Hippie Skirts & Dresses 47 pcs
47 units · Ships parcel
Near you
$46
$0.97 / piece
You pay $0.97 a piece
Resells ~$12 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle North Face Fleece 23 pcs
23 units · Ships parcel
Near you
$150
$6.50 / piece
You pay $6.50 a piece
Resells ~$10.50 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle Graphic + Long Sleeves + The Dead + Destination Tees 64 pcs
64 units · Ships parcel
Near you
$72
$1.12 / piece
You pay $1.12 a piece
Resells ~$8 weighted median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle Destination Tees 61 pcs
61 units · Ships parcel
Near you
$39
$0.64 / piece
You pay $0.64 a piece
Resells ~$8 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Denim Corduroy Flannel & More Blouses 38 pcs
38 units · Ships parcel
Near you
$42
$1.09 / piece
You pay $1.09 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Celine wholesale Women's sunglasses assortment 10pcs.
10 units · NWT · Ships parcel
Near you
$2,123
$212.30 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Recycle Graphic + Sports T-Shirts 51 pcs
51 units · Ships parcel
Near you
$64
$1.25 / piece
You pay $1.25 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Lace + Bling Bling + Hippie + Transparent Blouses 83 pcs
83 units · Ships parcel
Near you
$38
$0.45 / piece
You pay $0.45 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Blank Tees 53 pcs
53 units · Ships parcel
Near you
$42
$0.78 / piece
You pay $0.78 a piece
Resells ~$8 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
BH Cosmetics Liquid Eye Liner 0.4 Ounce Black (144 Pcs Lot)
144 units · Ships parcel
Near you
$317
$2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay $2.20 a piece
Resells ~$15 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
WHOLESALE NARS LIPSTICK 0.12 OZ - SHANGHAI EXPRESS - 50 PIECE LOT
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$690
$13.80 / piece
Sells in ~199 days on resale
You pay $13.80 a piece
Resells ~$21 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
Recycle North Face Fleece 20 pcs
20 units · Ships parcel
Near you
$127
$6.37 / piece
You pay $6.37 a piece
Resells ~$10.50 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle Tye Dye T-Shirts 55 pcs
55 units · Ships parcel
Near you
$44
$0.80 / piece
You pay $0.80 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
Trending
Recycle & Good Aerie Sweatshirts 18 pcs
18 units · Ships parcel
Near you
$47
$2.60 / piece
You pay $2.60 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
YOUTH TOYOTA SUPRA HOODIE CHARCOAL
102 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
Near you
$506
$4.96 / piece
Sells in ~51 days on resale
You pay $4.96 a piece
Resells ~$27 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
Recycle Girls Skater Tees 89 pcs
89 units · Ships parcel
Near you
$77
$0.86 / piece
You pay $0.86 a piece
Resells ~$8 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle Brand & Skate T-Shirts 58 pcs · SKU 13-092426-004917
58 units · Ships parcel
Near you
$38
$0.65 / piece
You pay $0.65 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle Graphic T-Shirts 59 pcs
59 units · Ships parcel
Near you
$53
$0.90 / piece
You pay $0.90 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Beach Dresses 55 pcs
55 units · Ships parcel
Near you
$51
$0.92 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $0.92 a piece
Resells ~$24 median · used
View lot
Assortment
Trending
Recycle Over Size Graphic T-Shirts 51 pcs
51 units · Ships parcel
Near you
$43
$0.84 / piece
You pay $0.84 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Y2K & More Transparent Blouses 61 pcs · SKU 16-092426-004885
61 units · Ships parcel
Near you
$59
$0.96 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $0.96 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
50/100 Pcs Treasure Trove of All Brand Name Jewelry — 50 Pcs
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$109
$2.19 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $2.19 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Assortment
New
Wholesale Workwear, Nature, & Camo Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$248
$9.91 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $9.91 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
New
Wholesale Mix T-Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$217
$8.67 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $8.67 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
New
Wholesale Surf / Skate T-Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$248
$9.91 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $9.91 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
New
Wholesale Hawaiian shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$186
$7.43 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Wholesale Music T-Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$260
$10.41 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $10.41 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
New
Wholesale Pro Sports T-Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$266
$10.66 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $10.66 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
In demand
Vintage 80s 90s Dresses 46 pcs
46 units · Ships parcel
Near you
$135
$2.94 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $2.94 a piece
Resells ~$24 median · used
View lot
Assortment
In demand
Recycle Vintage Office Blouses 54 pcs
54 units · Ships parcel
Near you
$26
$0.48 / piece
You pay $0.48 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free