Sorted by Best match
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
No exact match for “Altar'd State” — showing lots matching “state”
7 7 photos
Manifested
Women's Oversized Statement Square Sunglasses with Thick Frame and Triple Stud Detail SK10635
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$337
$3.12 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $3.12 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
1 1 photo
Assortment
In demand
Recycle Hippie Skirts & Dresses 47 pcs
47 units · Ships parcel
Near you
$46
$0.97 / piece
You pay $0.97 a piece
Resells ~$12 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle 80s 90s Dresses 41 pcs
41 units · Ships parcel
Near you
$51
$1.24 / piece
You pay $1.24 a piece
Resells ~$12 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Lace + Bling Bling + Hippie + Transparent Blouses 83 pcs
83 units · Ships parcel
Near you
$38
$0.45 / piece
You pay $0.45 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Vintage Skirts 47 pcs
47 units · Ships parcel
Near you
$40
$0.86 / piece
You pay $0.86 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Vintage Office Blouses 54 pcs
54 units · Ships parcel
Near you
$26
$0.48 / piece
You pay $0.48 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle 70s 80s Dresses 33 pcs
33 units · Ships parcel
Near you
$72
$2.17 / piece
You pay $2.17 a piece
Resells ~$12 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Y2K & More Fall Skirts 34 pcs
34 units · Ships parcel
Near you
$61
$1.80 / piece
You pay $1.80 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle 80s 90s Blouses 62 pcs
62 units · Ships parcel
Near you
$38
$0.61 / piece
You pay $0.61 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle 80s 90s Y2K Dresses 29 pcs
29 units · Ships parcel
Near you
$36
$1.26 / piece
You pay $1.26 a piece
Resells ~$12 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle 80s 90s Dresses 34 pcs
34 units · Ships parcel
Near you
$44
$1.30 / piece
You pay $1.30 a piece
Resells ~$12 median · used · estimate
View lot
Manifested
New
Adrianna Papell AP1D105207 Formal Buckle Waist Jumpsuit — Dark Navy / 16
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$256
$85.49 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Tara Boho Print Maxi Dress — Small
5 units · NWT · Ships parcel
Near you
$93
$18.59 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $18.59 a piece
Resells ~$32 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Tara Boho Print Maxi Dress — Medium
5 units · NWT · Ships parcel
Near you
$93
$18.59 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $18.59 a piece
Resells ~$32 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Tara Boho Print Maxi Dress — Large
5 units · NWT · Ships parcel
Near you
$93
$18.59 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $18.59 a piece
Resells ~$32 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Tara Boho Print Maxi Dress — XL
4 units · NWT · Ships parcel
Near you
$119
$29.74 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Blue Floral Print Dress — 6 Years
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
$95
$11.88 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Blue Floral Print Dress — 5 Years
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
$95
$11.88 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Blue Floral Print Dress — 4 Years
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
$95
$11.88 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Blue Floral Print Dress — 3 Years
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
$95
$11.88 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Blue Floral Print Dress — 2 Years
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
$95
$11.88 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Blue under the sea Embroidered Dress — 10 Years
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
$97
$13.93 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Green Ball Applique Dress — 5 Years
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
$95
$11.88 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Green Ball Applique Dress — 4 Years
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
$95
$11.88 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Green Ball Applique Dress — 3 Years
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
$95
$11.88 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Green Ball Applique Dress — 2 Years
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
$95
$11.88 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Green Ball Applique Dress — 18 Months
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
$95
$11.88 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Green Ball Applique Dress — 12 Months
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
$95
$11.88 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Mint Chicken Applique Ruffle Dress — 7 Years
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
$101
$14.48 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Mint Chicken Applique Ruffle Dress — 6 Years
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
$101
$14.48 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Mint Chicken Applique Ruffle Dress — 4 Years
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
$101
$14.48 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Mint Chicken Applique Ruffle Dress — 3 Years
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
$101
$14.48 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Mint Chicken Applique Ruffle Dress — 2 Years
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
$101
$14.48 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Mint Chicken Applique Ruffle Dress — 12 Months
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
$101
$14.48 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
White character ruffle dress — 6 Years
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$108
$35.92 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
White character ruffle dress — 5 Years
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$108
$35.92 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
White character ruffle dress — 4 Years
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$108
$35.92 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
White character ruffle dress — 3 Years
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$108
$35.92 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
White character ruffle dress — 2 Years
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$108
$35.92 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
White character ruffle dress — 12 Months
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$108
$35.92 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Oatmeal character french knot ruffle dress — 5 Years
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
$101
$14.48 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Oatmeal character french knot ruffle dress — 4 Years
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
$101
$14.48 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Oatmeal character french knot ruffle dress — 2 Years
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
$101
$14.48 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Red Georgia Embroidery Ruffle Dress — 5 Years
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
$97
$16.10 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Red Georgia Embroidery Ruffle Dress — 4 Years
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
$97
$16.10 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Red Georgia Embroidery Ruffle Dress — 3 Years
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
$97
$16.10 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Red Georgia Embroidery Ruffle Dress — 2 Years
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
$97
$16.10 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Pink Cowgirl Boots Embroidery Dress — 6 Years
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
$97
$16.10 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About this category
About wholesale women's clothing on Closo
Prices start at $2 and reach $75,456 for the biggest loads. Behind the grid are 49 vetted U.S. suppliers, not a single reseller flipping one pallet. 51 of them are pallets or truckloads; the other 6,475 ship as case packs or boxes.
Read more Show less
On each lot page you see what is inside, how many pieces, what it retailed for and what the pieces resell for today. Wholesale women's clothing lots from vetted U.S. liquidators: pallets and case packs of dresses, tops, denim, activewear and loungewear from department-store and brand overstock, shelf pulls and customer returns. Every lot lists the supplier's manifest or assortment notes, the declared unit count and retail value, and Closo's own resale comps so you can see the margin before you commit. Freight is quoted to your ZIP on the lot page, smaller boxes ship parcel, and every purchase is covered by Closo buyer protection. New women's apparel lots land most weeks — follow the category to hear about them first.
On every lot here
What is inside, line by line Manifest or assortment notes and unit count.
Resale comps for the brands What the pieces sell for now on resale.
Freight quoted to your ZIP Parcel or pallet, priced before you pay.
Closo buyer protection Every order here is covered.
FAQ
Women's Clothing lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot from this shelf.
What sizes come in a wholesale women's clothing lot? Most lots are mixed-size assortments across regular sizing (XS–XL or 0–16); some are plus-size or juniors only. The size range, when the supplier declares it, is shown on the lot page and in the manifest.
Are the garments new with tags? It depends on the deal type. Overstock and shelf-pull lots are typically new, often tagged; customer-returns lots mix new and gently worn pieces. The condition grade and the manifest mode (manifested, assortment or unmanifested) are stated on every lot.
How do I estimate resale value? Each manifested line carries Closo's live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari, and the lot page totals them against the asking price so the expected margin is visible before you buy.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free