Under $500 · Women's Clothing

Manifested and assortment lots from Under $500 — women's clothing from vetted U.S. liquidators — $3 to $495 a lot, freight quoted to your ZIP.

Women's Clothing Men's Clothing General Merchandise Footwear Cosmetics & Beauty Handbags & Wallets
4,796
live lots
women's clothing on Closo right now
$3–$495
a lot, all-in
before shipping
$0.41–$85.49
per unit
on the lots shown
CA
ship from
freight quoted to your ZIP
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Birdsong wholesale Tankini Swimsuits 36pcs. 1 photo
Assortment In demand
Birdsong wholesale Tankini Swimsuits 36pcs. 36 units · NWT · Ships parcel
$267 $2,160 retail 88% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
Dirty White Skater Dresses 41 pcs 1 photo
Assortment New
Dirty White Skater Dresses 41 pcs 41 units · Ships parcel
$38 $0.92 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$0.92a piece
Resells~$25median · any condition

27.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment New
Dirty White Party + Body Con Dresses 33 pcs 33 units · Ships parcel
$46 $1.38 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Assortment New
Quince women's swim lot · 50 units · Customer returns, mostly New With Tag 50 units · Ships parcel
$186 $3.72 / piece
Sells in ~6 days on resale
You pay$3.72a piece
Resells~$24weighted median · new with tags

6.5× resale / costSteady seller

View lot
6 photos
Manifested New
Khaki farm checkered ruffle dress — 12 Months 7 units · NWT · Ships parcel
$104 $14.86 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Hippie Skirts & Dresses 47 pcs 47 units · Ships parcel
$46 $0.97 / piece
You pay$0.97a piece
Resells~$12median · used · estimate

12.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Vintage 80s 90s Dresses 46 pcs 46 units · Ships parcel
$135 $2.94 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$2.94a piece
Resells~$24median · used

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment New
Recycle Cottage Core + Minimalist Crop Blouses 49 pcs 49 units · Ships parcel
$26 $0.53 / piece
You pay$0.53a piece
Resells~$10median · any condition · estimate

18.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle 80s 90s Dresses 41 pcs 41 units · Ships parcel
$51 $1.24 / piece
You pay$1.24a piece
Resells~$12median · used · estimate

9.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Vintage Office Blouses 54 pcs 54 units · Ships parcel
$26 $0.48 / piece
You pay$0.48a piece
Resells~$10median · used · estimate

20.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment New
Recycle Crop Blouses 47 pcs 47 units · Ships parcel
$20 $0.41 / piece
You pay$0.41a piece
Resells~$10median · any condition · estimate

24.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Beach Dresses 55 pcs 55 units · Ships parcel
$51 $0.92 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$0.92a piece
Resells~$24median · used

26.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Lace + Bling Bling + Hippie + Transparent Blouses 83 pcs 83 units · Ships parcel
$38 $0.45 / piece
You pay$0.45a piece
Resells~$10median · used · estimate

22.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle 70s 80s Dresses 33 pcs 33 units · Ships parcel
$72 $2.17 / piece
You pay$2.17a piece
Resells~$12median · used · estimate

5.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Y2K & More Fall Skirts 34 pcs 34 units · Ships parcel
$61 $1.80 / piece
You pay$1.80a piece
Resells~$10median · used · estimate

5.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Vintage Skirts 47 pcs 47 units · Ships parcel
$40 $0.86 / piece
You pay$0.86a piece
Resells~$10median · used · estimate

11.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
7 photos
Manifested New
Pink ghost pumpkin sequin ruffle dress — 8 Years 5 units · NWT · Ships parcel
$105 $21.05 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
Dahlia | Mock Wrap Jogger Scrubs Set — Raisin / XS 108 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
$416 $3.85 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$3.85a piece
Resells~$27median · new with tags

7.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle 80s 90s Blouses 62 pcs 62 units · Ships parcel
$38 $0.61 / piece
You pay$0.61a piece
Resells~$10median · used · estimate

16.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
5 photos
Assortment New
MDWLL + JCRW swimwear and swim coverups lot · 20 units · New & returns 20 units · Ships parcel
$248 $12.39 / piece
Sells in ~53 days on resale
You pay$12.39a piece
Resells~$20weighted median · any condition

1.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Dirty White Dresses 41 pcs 41 units · Ships parcel
$62 $1.52 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$1.52a piece
Resells~$24median · used

15.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Dirty White Mini Skirts + Bodycon Dresses 45 pcs 45 units · Ships parcel
$36 $0.81 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$0.81a piece
Resells~$24median · used

29.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Denim Mini Skirts 41 pcs 41 units · Ships parcel
$122 $2.98 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay$2.98a piece
Resells~$20median · used

6.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Plus Size Blouses 71 pcs 71 units · Ships parcel
$59 $0.82 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay$0.82a piece
Resells~$20median · used

24.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle 80s 90s Y2K Dresses 29 pcs 29 units · Ships parcel
$36 $1.26 / piece
You pay$1.26a piece
Resells~$12median · used · estimate

9.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Plus Size Blouses 70 pcs 70 units · Ships parcel
$59 $0.84 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay$0.84a piece
Resells~$20median · used

23.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle & Good Flannel Bin Odds & Ends 34 pcs 34 units · Ships parcel
$33 $0.96 / piece
You pay$0.96a piece
Resells~$10median · used · estimate

10.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment New
Women's swimwear lot · 100 units 100 units · Ships parcel
$124 $1.24 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
Target Women's Clothing lot · 50 units · mostly NWT 50 units · Ships parcel
$217 $4.34 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle 80s 90s Dresses 34 pcs 34 units · Ships parcel
$44 $1.30 / piece
You pay$1.30a piece
Resells~$12median · used · estimate

9.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Mini Skirts 60 pcs · SKU 15-092126-004598 60 units · Ships parcel
$65 $1.08 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$1.08a piece
Resells~$24median · used

22.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Mini Skirts 60 pcs · SKU 15-092126-004599 60 units · Ships parcel
$65 $1.08 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$1.08a piece
Resells~$24median · used

22.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Crop Blouses 40 pcs 40 units · Ships parcel
$55 $1.37 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay$1.37a piece
Resells~$20median · used

14.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Mini Skirts 58 pcs 58 units · Ships parcel
$64 $1.10 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$1.10a piece
Resells~$24median · used

21.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Plus Size Blouses 39 pcs 39 units · Ships parcel
$33 $0.83 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay$0.83a piece
Resells~$20median · used

24.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Modern Western Shirts 43 pcs 43 units · Ships parcel
$215 $4.99 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay$4.99a piece
Resells~$20median · used

4.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment In demand
Women's Denim Jackets Bale — 50LB 100 units · Ships parcel
$341 $3.41 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay$3.41a piece
Resells~$20median · used

5.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Dirty White Dresses 35 pcs 35 units · Ships parcel
$53 $1.52 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$1.52a piece
Resells~$24median · used

15.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Swimsuits One Piece 61 pcs 61 units · Ships parcel
$57 $0.94 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$0.94a piece
Resells~$18median · used

19.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Unmanifested New
Pendleton Women's Dress Lot Sz 6 6P Floral Cotton Silk Abstract Cotton Spandex Ships parcel
$20

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Plus Size Velvet Tops 29 pcs 29 units · Ships parcel
$36 $1.26 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$1.26a piece
Resells~$16median · used

12.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Manifested New
Adrianna Papell AP1D105207 Formal Buckle Waist Jumpsuit — Dark Navy / 16 3 units · NWT · Ships parcel
$256 $85.49 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Just Black Swimsuits One Piece 59 pcs 59 units · Ships parcel
$35 $0.59 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$0.59a piece
Resells~$18median · used

30.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Plus Size Summer Blazers 29 pcs 29 units · Ships parcel
$35 $1.21 / piece
Sells in ~57 days on resale
You pay$1.21a piece
Resells~$29median · used

24.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Corduroy Shirts 25 pcs · SKU 16-092326-004828 25 units · Ships parcel
$61 $2.44 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay$2.44a piece
Resells~$20median · used

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Manifested New
2 Piece Skort Set — Medium 8-10 4 units · NWT · Ships parcel
$109 $27.26 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
6645 - Metallic Iridescent Skirt — White / S/M 10 units · NWT · Ships parcel
$99 $9.85 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
6645 - Metallic Iridescent Skirt — White / L/XL 10 units · NWT · Ships parcel
$99 $9.85 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot

Women's Clothing suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Raghouse
280 lots live
Shop all lots →
Boutique by the Box
4 lots live
Shop all lots →
Honeydew USA
1,551 lots live
Shop all lots →
How it works

Buying a women's clothing lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Under $500 · Women's Clothing — questions buyers ask

Filtering women's clothing to a five-hundred-dollar budget leaves 156 lots in this collection. Two of them carry a manifest, so the contents are itemised in advance; the remaining 154 are assortments where the seller description does that work. The band runs $18 to $545, and per garment the figures land between $2 and $31. Stock is supplied by LA Vintage Wholesale, Thrift Vintage Fashion and North Pines Inc. A collection like this rewards patience more than speed, because two loads at a similar ask can hold very different quantities. Freight is not folded into the price you see. It is quoted against the ZIP you provide, displayed on the lot page and shown again on the checkout screen so the delivered total is settled before you commit. Payment terms apply site-wide: escrow holds the funds, the inspection window after delivery lasts five business days, and problems are raised against individual lines instead of the entire order.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a women's clothing lot cost?
Live women's clothing lots on Closo run from $3 to $495 all-in; per unit that is $0.41 to $85.49 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list women's clothing lots?
Raghouse, Boutique by the Box, Honeydew USA carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Where do they ship from?
California carry most women's clothing lots today; freight is quoted for your ZIP on every lot page.
Manifested or assortment?
Both. A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

6 photos
Assortment New
Quince women's swim lot · 50 units · Customer returns, mostly New With Tag 50 units · Ships parcel
$186 $3.72 / piece
Sells in ~6 days on resale
View lot