Hats & Caps lots from New Jersey

Manifested and assortment lots of hats & caps shipping from New Jersey — $30 to $2,090 a lot, freight quoted to your ZIP.

Cosmetics & Beauty General Merchandise Women's Clothing Mixed Apparel Shirts & Tops Men's Clothing
52
live lots
hats & caps on Closo right now
$2.20
median per unit
all-in, before shipping
3
suppliers
shipping these lots
Oct 2, 2026
updated
when this set of lots last changed
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Solid Color Beanie Winter Hat – Black, 12 pieces 1 photo
Manifested
Solid Color Beanie Winter Hat – Black, 12 pieces 108 units · NWT · Ships parcel
$168 $1.56 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$1.56a piece
Resells~$18median · new with tags

11.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
Bucket Hat 1 photo
Manifested
Bucket Hat 100 units · Ships parcel
$1,100 $11.00 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay$11a piece
Resells~$18median · any condition

1.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Wool Look Baseball Hat with Adjustable Velcro Back 108 units · NWT · Ships parcel
$564 $5.23 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$5.23a piece
Resells~$18median · new with tags

3.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment
Goorin Bros Wholesale Trucker Hats assortment 50pcs. 50 units · NWT · Ships parcel
$1,540 $40 retail

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Stocking Cap – 2 Pieces – Light Blue, 24pcs – 12 Two Packs – Dozen 120 units · Ships parcel
$30 $0.25 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Fila wholesale mens hats assortment 48pcs. 48 units · NWT · Ships parcel
$502 $10.45 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Adult Knit Hats - Assorted Colors 96pcs. 96 units · NWT · Ships parcel
$317 $3.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment
Goorin Bros LEATHER Wholesale Trucker Hats 50pcs. 50 units · NWT · Ships parcel
$2,090 $41.80 / piece 105 % of retail

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Adult Camo Knit Hats - Assorted Colors 120pcs. 120 units · NWT · Ships parcel
$264 $2.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Superdry wholesale hats assortment 36pcs. 36 units · NWT · Ships parcel
$772 $3,240 retail 76% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Lacoste wholesale men's Hats assortment 18pcs. 18 units · NWT · Ships parcel
$693 $38.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Levi's wholesale hats assortment 36pcs. 36 units · NWT · Ships parcel
$465 $12.93 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
American Maltese Cross – Choppers Embroidered Black Beanie · SKU HT2014 144 units · NWT · Ships parcel
$154 $1.07 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$1.07a piece
Resells~$18median · new with tags

16.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Various Service Logo Ski Hats – Made in USA 108 units · NWT · Ships parcel
$950 $8.80 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$8.80a piece
Resells~$18median · new with tags

2.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Superstretch Full Face Ski Mask – Made in USA 144 units · NWT · Ships parcel
$453 $3.15 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$3.15a piece
Resells~$18median · new with tags

5.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Maltese Cross Choppers Embroidered Black Beanie · SKU HT2001 144 units · NWT · Ships parcel
$154 $1.07 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$1.07a piece
Resells~$18median · new with tags

16.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Stocking Cap – 2 Pieces – Light Blue, 288pcs 144 Two Packs – 12 Case 600 units · Ships parcel or freight from NJ
$58 $0.10 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Solid Color Beanie Winter Hat – Black, 1 piece 100 units · NWT · Ships parcel
$193 $1.93 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$1.93a piece
Resells~$18median · new with tags

9.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Solid Color Beanie Winter Hat – Brown, 1 piece 100 units · NWT · Ships parcel
$193 $1.93 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$1.93a piece
Resells~$18median · new with tags

9.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Solid Color Beanie Winter Hat – Royal Blue, 1 piece 100 units · NWT · Ships parcel
$193 $1.93 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$1.93a piece
Resells~$18median · new with tags

9.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Solid Color Beanie Winter Hat – Brown, 12 pieces 108 units · NWT · Ships parcel
$168 $1.56 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$1.56a piece
Resells~$18median · new with tags

11.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Burnt Orange Dual Weave Kufi – Dozen Packed 108 units · NWT · Ships parcel
$238 $2.20 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$18median · new with tags

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Maltese Cross Choppers Embroidered Black Beanie · SKU HT2001-V 144 units · NWT · Ships parcel
$154 $1.07 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$1.07a piece
Resells~$18median · new with tags

16.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Flaming Skull Embroidered Black Beanie · SKU HT2007-V 144 units · NWT · Ships parcel
$154 $1.07 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$1.07a piece
Resells~$18median · new with tags

16.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Flaming Maltese Cross Embroidered Black Beanie 144 units · NWT · Ships parcel
$154 $1.07 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$1.07a piece
Resells~$18median · new with tags

16.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Desert Digital Camo Beanie – Single Piece – Made in USA 100 units · Ships parcel
$743 $7.43 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay$7.43a piece
Resells~$18median · any condition

2.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Black Dual Weave Kufi – Dozen Packed 108 units · NWT · Ships parcel
$475 $4.40 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$4.40a piece
Resells~$18median · new with tags

4.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Ski Hat with Visor 108 units · NWT · Ships parcel
$238 $2.20 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$18median · new with tags

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Value Knit Ski Hat – Made in USA 144 units · NWT · Ships parcel
$506 $3.51 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$3.51a piece
Resells~$18median · new with tags

5.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Manifested
Solid Color Beanie Winter Hat – Light Pink, 1 piece 100 units · Ships parcel
$193 $1.93 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay$1.93a piece
Resells~$18median · any condition

9.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Biker Bitch Embroidered Black Beanie · SKU HT2015-V 144 units · Ships parcel
$110 $0.76 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay$0.76a piece
Resells~$18median · any condition

23.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Biker Bitch Embroidered Black Beanie · SKU HT2015 144 units · Ships parcel
$110 $0.76 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay$0.76a piece
Resells~$18median · any condition

23.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Value Knit Full Face Ski Mask – Made in USA 144 units · NWT · Ships parcel
$363 $2.52 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$2.52a piece
Resells~$18median · new with tags

7.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Cotton Cap with adjustable Clasp 108 units · NWT · Ships parcel
$663 $6.14 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$6.14a piece
Resells~$18median · new with tags

2.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Urban Digital Camo Beanie – Single Piece – Made in USA 100 units · NWT · Ships parcel
$743 $7.43 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$7.43a piece
Resells~$18median · new with tags

2.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Urban Digital Camo Beanie – Dozen Packed – Made in USA 108 units · Ships parcel
$535 $4.95 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay$4.95a piece
Resells~$18median · any condition

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Hunter Green Dual Weave Kufi – Dozen Packed 108 units · NWT · Ships parcel
$238 $2.20 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$18median · new with tags

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Classic Ski Hat 144 units · NWT · Ships parcel
$206 $1.43 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$1.43a piece
Resells~$18median · new with tags

12.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Solid Color Beanie Winter Hat – Royal Blue, 12 pieces 108 units · NWT · Ships parcel
$168 $1.56 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$1.56a piece
Resells~$18median · new with tags

11.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Solid Color Beanie Winter Hat – Light Pink, 12 pieces 108 units · NWT · Ships parcel
$168 $1.56 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$1.56a piece
Resells~$18median · new with tags

11.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Flat Brim Baseball Cap 108 units · NWT · Ships parcel
$545 $5.04 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$5.04a piece
Resells~$18median · new with tags

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Multi Color With Black Dual Weave Kufi – Dozen Packed 108 units · NWT · Ships parcel
$238 $2.20 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$18median · new with tags

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Rasta – Multi Color Dual Weave Kufi – Dozen Packed 108 units · NWT · Ships parcel
$475 $4.40 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$4.40a piece
Resells~$18median · new with tags

4.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Flaming Skull Embroidered Black Beanie · SKU HT2007 100 units · NWT · Ships parcel
$165 $1.65 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$1.65a piece
Resells~$18median · new with tags

10.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Levi's Winter Hats Assortment 36pcs. 36 units · NWT · Ships parcel
$455 $12.65 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Dual Weave Kufi 100 units · NWT · Ships parcel
$165 $1.65 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$1.65a piece
Resells~$18median · new with tags

10.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
American Maltese Cross – Choppers Embroidered Black Beanie · SKU HT2014-V 144 units · NWT · Ships parcel
$154 $1.07 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$1.07a piece
Resells~$18median · new with tags

16.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Tommy Bahama Fashion Hats assortment 18pcs. 18 units · NWT · Ships parcel
$374 $20.79 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot

Accessories suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Wholesale For Everyone
40 lots live
Shop all lots →
E-fashion wholesale
11 lots live ★ 5.0 (35)
Shop all lots →
How it works

Buying a hats & caps lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Hats & Caps lots from New Jersey — questions buyers ask

Closo Wholesale lists 52 live hats & caps lots shipping from New Jersey. Prices run from $30 to $2,090 a lot, all-in before shipping. Per unit that is $0.10 to $41.80 on the lots shown. Every order is paid into Closo escrow and released after the buyer accepts delivery. Across 52 live hats & caps lots shipping from New Jersey from 3 suppliers, the median asking price is $2.20 per unit. Updated Oct 2, 2026.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a hats & caps lot cost?
Live hats & caps lots on Closo run from $30 to $2,090 all-in; per unit that is $0.10 to $41.80 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list hats & caps lots?
Wholesale For Everyone, E-fashion wholesale carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
Both. A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

8 photos
Assortment
Goorin Bros Wholesale Trucker Hats assortment 50pcs. 50 units · NWT · Ships parcel
$1,540 $40 retail
View lot