Hats & Caps lots from North Carolina

Manifested and assortment lots of hats & caps shipping from North Carolina — $2 to $27,499 a lot, freight quoted to your ZIP.

Cosmetics & Beauty General Merchandise Women's Clothing Mixed Apparel Shirts & Tops Men's Clothing
353
live lots
hats & caps on Closo right now
$8.79
median per unit
all-in, before shipping
3
suppliers
shipping these lots
Sep 28, 2026
updated
when this set of lots last changed
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

2307GG Airpodspro Earplugs Ear Cap Silicone Case Suitable for Apple 3 3 Generation Original Headset AirPods Pro2 Earmuffs Generation 2 Generation Earbud Cap Accessories — Apple Airpods Pro / Applicable to Airpods Pro1/2 earplug L code [2 pairs]] 8 photos
Manifested
2307GG Airpodspro Earplugs Ear Cap Silicone Case Suitable for Apple 3 3 Generation Original Headset AirPods Pro2 Earmuffs Generation 2 Generation Earbud Cap Accessories — Apple Airpods Pro / Applicable to Airpods Pro1/2 earplug L code [2 pairs]] 1 units · NWT · Ships parcel
$15 $15.35 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
Buy Unisex Wholesale Beanies in Black 1 photo
Manifested
Buy Unisex Wholesale Beanies in Black 48 units · NWT · Ships parcel
$316 $6.59 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Unisex Winter Beanie in 5 Assorted Colors- Wholesale 48 units · NWT · Ships parcel
$158 $3.29 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Wholesale Unisex Beanies in Black 96 units · NWT · Ships parcel
$844 $8.79 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Kids Toboggan Beanie Hats - Assorted Bulk 12 units · NWT · Ships parcel
$72 $6.04 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment
Halloween Themed Popping Ear Light Up Hat For Kids - Assorted 6 units · NWT · Ships parcel
$99 $16.49 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Ribbed Knit Beanie In Bulk- Assorted 144 units · NWT · Ships parcel
$790 $5.49 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment
Northwoods Pom Beanie With Cuff Blank In Bulk- Assorted 144 units · NWT · Ships parcel
$1,091 $7.58 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
White Sailor Hat In Bulk 12 units · NWT · Ships parcel
$26 $2.19 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
2307GG Airpodspro Earplugs Ear Cap Silicone Case Suitable for Apple 3 3 Generation Original Headset AirPods Pro2 Earmuffs Generation 2 Generation Earbud Cap Accessories — Apple Airpods Pro / Apply Airpods Pro1/2 earplug S code [2 pairs]] 1 units · NWT · Ships parcel
$15 $15.35 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
2307GG Airpodspro Earplugs Ear Cap Silicone Case Suitable for Apple 3 3 Generation Original Headset AirPods Pro2 Earmuffs Generation 2 Generation Earbud Cap Accessories — Apple Airpods Pro / Applicable Airpods Pro1/2 earplug M code [2 pairs]] 1 units · NWT · Ships parcel
$15 $15.35 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested In demand
2307GG Airpodspro Earplugs Ear Cap Silicone Case Suitable for Apple 3 3 Generation Original Headset AirPods Pro2 Earmuffs Generation 2 Generation Earbud Cap Accessories — Apple Airpods Pro / Applicable to Airpods Pro1/2 earplug M code [1 pair]] 1 units · NWT · Ships parcel
$14 $14.25 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
2307GG Airpodspro Earplugs Ear Cap Silicone Case Suitable for Apple 3 3 Generation Original Headset AirPods Pro2 Earmuffs Generation 2 Generation Earbud Cap Accessories — Apple Airpods Pro / For Airpods Pro1/2 earplugs M + L code [1 pair each]] 1 units · NWT · Ships parcel
$15 $15.35 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
2307GG Airpodspro Earplugs Ear Cap Silicone Case Suitable for Apple 3 3 Generation Original Headset AirPods Pro2 Earmuffs Generation 2 Generation Earbud Cap Accessories — Apple Airpods Pro / Applicable Airpods Pro1/2 earplug S + M code [1 pair each]] 1 units · NWT · Ships parcel
$15 $15.35 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
2307GG Airpodspro Earplugs Ear Cap Silicone Case Suitable for Apple 3 3 Generation Original Headset AirPods Pro2 Earmuffs Generation 2 Generation Earbud Cap Accessories — Apple Airpods Pro / Applicable to Airpods Pro1/2 earplug L code [1 pair]] 1 units · NWT · Ships parcel
$14 $14.25 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
2307GG Airpodspro Earplugs Ear Cap Silicone Case Suitable for Apple 3 3 Generation Original Headset AirPods Pro2 Earmuffs Generation 2 Generation Earbud Cap Accessories — Apple Airpods Pro / Applicable to Airpods Pro1/2 earplug S code [1 pair]] 1 units · NWT · Ships parcel
$14 $14.25 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
7 photos
Manifested
Skull Breathable Quick Dry Motorcycle Helmet Cap — 1 1 units · NWT · Ships parcel
$13 $13.19 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested
#9H-BA524 ‘Big Accessories’ Ribbed Marled Beanie – $.90 each (72 Pieces) 72 units · Ships parcel
$71 $0.99 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Manifested
#9H-BA524-BG ‘Big Accessories’ Ribbed Marled Beanie(Black/Grey Only) – $.90 each (60 Pieces) 60 units · Ships parcel
$59 $0.99 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$0.99a piece
Resells~$18median · any condition

18.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Manifested
#9H-BX026 ‘Big Accessories’ Knit Beanie – (72 Pieces) 72 units · Ships parcel
$95 $1.32 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
#9H-70017 Winter Hat W/ Fur Lining – (36 Pieces) 36 units · Ships parcel
$77 $2.15 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$2.15a piece
Resells~$18median · any condition

8.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
#9H-70200 Boy’s Stripe Knit Hat – (36 Pieces) 36 units · Ships parcel
$67 $1.87 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$1.87a piece
Resells~$18median · any condition

9.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
#9G-70274 Girl’s Magic Glove – (36 Pair) 36 units · Ships parcel
$42 $1.16 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$1.16a piece
Resells~$18median · any condition

15.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Wholesale Hawaiian Beach Bucket Halloween Comber Hats (Sold by the dozen) 12 units · Ships parcel
$20 $1.65 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay$1.65a piece
Resells~$18median · used

10.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
Wholesale Casual Baseball Caps - Assorted 12 units · NWT · Ships parcel
$53 $4.39 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Native Pride Casual Caps For Men's Bulk - Assorted 12 units · NWT · Ships parcel
$59 $4.94 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Wholesale Casual Baseball Caps For Men & Women's 12 units · NWT · Ships parcel
$53 $4.39 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Texas Casual Caps For Adults Unisex Bulk - Assorted 6 units · NWT · Ships parcel
$26 $4.39 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Casual Baseball Caps For Men's Wholesale 6 units · NWT · Ships parcel
$26 $4.39 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Bulk Casual Baseball Caps For Adults Unisex - Assorted 12 units · NWT · Ships parcel
$46 $3.84 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
USA Flag Trendy Snap Back Caps For Men's Bulk - Assorted 12 units · NWT · Ships parcel
$72 $6.04 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Wholesale Fashion Spider Caps For Men's - Assorted 12 units · NWT · Ships parcel
$59 $4.94 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Wool Newsboy Caps For Men's - Assorted Bulk 12 units · NWT · Ships parcel
$66 $5.49 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Adults Casual Caps Wholesale - Assorted 12 units · NWT · Ships parcel
$53 $4.39 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Wholesale Casual Baseball Caps For Men's 12 units · NWT · Ships parcel
$53 $4.39 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Bulk Adults Casual Baseball Caps - "Texas" Design 6 units · NWT · Ships parcel
$26 $4.39 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
Cotton ASTROWORLD Baseball Caps — Jack coffee 1 units · NWT · Ships parcel
$14 $14.29 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
Cotton ASTROWORLD Baseball Caps — Jack navy 1 units · NWT · Ships parcel
$14 $14.29 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
Cotton ASTROWORLD Baseball Caps — Jack black 1 units · NWT · Ships parcel
$14 $14.29 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
Cotton ASTROWORLD Baseball Caps — Smiley face Black 1 units · NWT · Ships parcel
$14 $14.29 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
7 photos
Manifested
Cotton ASTROWORLD Baseball Caps — ASTROWORLD white 1 units · NWT · Ships parcel
$14 $14.29 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
7 photos
Manifested
Cotton ASTROWORLD Baseball Caps — ASTROWORLD black 1 units · NWT · Ships parcel
$14 $14.29 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
6 photos
Manifested
Baseball cap holder — Transparent 1 units · Ships parcel
$15 $15.39 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
6 photos
Manifested
Baseball cap holder — Black 1 units · Ships parcel
$15 $15.39 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Wholesale Casual Camouflage Caps For Men's - Assorted 12 units · NWT · Ships parcel
$72 $6.04 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
#9H-10130 ‘Thermaxxx’ Women’s Cable Knit Hat with Fur Lining – (24 Pieces) 24 units · Ships parcel
$103 $4.29 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$4.29a piece
Resells~$18median · any condition

4.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
7 photos
Assortment
Puma Knit Cuffed Hats Mix Unisex (150 Pcs Lot) 150 units · Ships parcel
$825 $5.50 / piece
Sells in ~61 days on resale
You pay$5.50a piece
Resells~$22median · new with tags

4.0× resale / costSteady seller

View lot
3 photos
Assortment
Flip Sequin Santa Kids Hat In Bulk 12 units · NWT · Ships parcel
$86 $7.14 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot

Accessories suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
JS Blue Ridge Wholesale
345 lots live ★ 3.3 (23)
Shop all lots →
North Pines Inc.
7 lots live
Shop all lots →
Discount Wholesalers Inc (DWI)
1 lot live ★ 4.2 (13)
Shop all lots →
How it works

Buying a hats & caps lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Hats & Caps lots from North Carolina — questions buyers ask

Closo Wholesale lists 353 live hats & caps lots shipping from North Carolina. Prices run from $2 to $27,499 a lot, all-in before shipping. Per unit that is $0.99 to $16.49 on the lots shown. Every order is paid into Closo escrow and released after the buyer accepts delivery. Across 353 live hats & caps lots shipping from North Carolina from 3 suppliers, the median asking price is $8.79 per unit. Updated Sep 28, 2026.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a hats & caps lot cost?
Live hats & caps lots on Closo run from $2 to $27,499 all-in; per unit that is $0.99 to $16.49 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list hats & caps lots?
JS Blue Ridge Wholesale, North Pines Inc., Discount Wholesalers Inc (DWI) carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
Both. A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

1 photo
Manifested
Wholesale Unisex Beanies in Black 96 units · NWT · Ships parcel
$844 $8.79 / piece
View lot