Liquidation lots from Lakewood, NJ

Manifested and assortment lots shipping from Lakewood, NJ — $47 to $13,200 a lot, freight quoted to your ZIP.

Cosmetics & Beauty General Merchandise Women's Clothing Mixed Apparel Shirts & Tops Men's Clothing
467
live lots
liquidation on Closo right now
$24.75
median per unit
all-in, before shipping
35%
of MSRP, median
asking price vs declared retail
Sep 30, 2026
updated
when this set of lots last changed
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Macy's wholesale junior apparel pallet 200pcs. 1 photo
Assortment In demand
Macy's wholesale junior apparel pallet 200pcs. 200 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,540 $7.70 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
Birdsong wholesale Tankini Swimsuits 36pcs. 1 photo
Assortment In demand
Birdsong wholesale Tankini Swimsuits 36pcs. 36 units · NWT · Ships parcel
$267 $2,160 retail 88% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
7 photos
Assortment In demand
Celine wholesale Women's sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$2,123 $212.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Longchamp Wholesale Designer Handbags assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$1,870 $187.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Tod's sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$1,210 $121.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
COACH Wholesale Designer Handbags assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$1,397 $139.70 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Assortment In demand
ON Cloud Wholesale sneakers assortment 20pairs. 20 units · NWT · Ships parcel
$2,178 $108.90 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Tommy Bahama wallets wholesale Mens assortment 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$581 $1,272 retail 54% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Quiksilver wholesale men tees assortment 48pcs. 48 units · NWT · Ships parcel
$502 $10.45 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Quay Sunglasses Mixed assortment 50pcs. 50 units · NWT · Ships parcel
$1,320 $26.40 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment In demand
Yves Saint Laurent sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$1,738 $173.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
7 photos
Assortment In demand
Miss Me Jeans Wholesale JUNIOR assortment 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$752 $3,456 retail 78% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Longchamp wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$440 $44.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment In demand
Nordstrom rack wholesale store stock overstock apparel 50 pcs. 50 units · NWT · Ships parcel
$660 $13.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment In demand
Karl Lagerfeld wholesale handbags 24pcs 24 units · NWT · Ships parcel
$3,168 $132.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Tory Burch Wholesale Designer Handbags assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$2,178 $217.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
7 photos
Assortment
TJmaxx mixed pallet assortment 50pcs. 50 units · NWT · Ships parcel
$330 $6.60 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Miu Miu wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$1,353 $135.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment In demand
JanSport wholesale Backpack assortment 30pcs. 30 units · NWT · Ships parcel
$1,089 $30 retail

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Quay wholesale Sunglasses Mixed assortment 25pcs. 25 units · NWT · Ships parcel
$688 $27.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment In demand
American Eagle Wholesale store stock apparel 300pcs. 300 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$2,937 $9.79 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment In demand
Cider wholesale mixed apparel 100pcs. 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$963 $9.63 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment In demand
5.11 Tactical Wholesale Lot Hoodies, Tees & Shirts 100 PCS 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,650 $16.50 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay$16.50a piece
Resells~$27weighted median · new with tags

1.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment In demand
Polo Ralph Lauren wholesale mixed-assortments 100pcs. 100 units · NWT · Ships parcel
$1,925 $19.25 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Salty Crew Wholesale Men's assortment 100pcs. 100 units · NWT · Ships parcel
$1,458 $14.58 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment In demand
Lilly Pulitzer wholesale store stock mixed assortment 100pcs. 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$2,530 $25.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Psycho Bunny mens s/s Polo assortment 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$1,848 $77.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment In demand
Nordstrom rack wholesale MENS store stock overstock apparel 50 pcs. 50 units · NWT · Ships parcel
$660 $13.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment In demand
Levi's wholesale pallet 200pcs 200 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$5,500 $27.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Ceros by Miss Me Jeans Wholesale Flare 30pcs. 30 units · NWT · Ships parcel
$875 $2,400 retail 64% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Stitches ladies denim jean assortment 30pcs. 30 units · NWT · Ships parcel
$660 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment In demand
Prada wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$2,893 $289.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment In demand
Crocs and Chaco wholesale footwear mixed lot 100pairs. 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$2,420 $24.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
MCY wholesale pallet women's overstock lot 50pcs. 50 units · NWT · Ships parcel
$468 $9.35 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment In demand
Vans wholesale mens s/s graphic tees 48pcs. 48 units · NWT · Ships parcel
$449 $9.35 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Prada SPORT wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$3,850 $385.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Assortment In demand
Clothing Wholesale pallet mixed store retailer lot 50pcs 50 units · NWT · Ships parcel
$440 $50 retail

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
D-ID Denim Jeans ladies assortment 120pcs. 120 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,584 $21,600 retail 93% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment In demand
Calvin Klein Wholesale women's underwear assortment 100pcs. 100 units · NWT · Ships parcel
$853 $8.53 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment In demand
Reef Wholesale Men's hoodies assortment 36pcs. 36 units · NWT · Ships parcel
$931 $25.85 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment In demand
Macy's men apparel pallet 200pcs. 200 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$2,145 $10.73 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Ceros by Miss Me Jeans Wholesale SKINNY 30pcs. 30 units · NWT · Ships parcel
$875 $2,250 retail 61% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Earnest Sewn womens denim jean assortment 100pcs. 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$2,200 $190 retail

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Nordstrom rack wholesale LADIES store stock overstock apparel 500pcs. 500 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$4,400 $8.80 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
7 photos
Assortment
Not Your Daughter’s jeans IRR assortment 30pcs. 30 units · NWT · Ships parcel
$908 $3,540 retail 74% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment In demand
Sneaker Wholesale MIXED Pallets 100pairs 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$3,630 $36.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Tommy Bahama wholesale ladies assorted 300pcs. 300 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$3,218 $10.73 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
Rock Star Sushi Denim Ladies Jeans 30pcs 30 units · NWT · Ships parcel
$990 $5,505 retail 82% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot

Suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
E-fashion wholesale
467 lots live ★ 5.0 (35)
Shop all lots →
How it works

Buying a lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Liquidation lots from Lakewood, NJ — questions buyers ask

467 lots ship from Lakewood, NJ. Prices run from $47 to $13,200 a lot, all-in before shipping. Per unit that is $6.60 to $385.00 on the lots shown. Every order is paid into Closo escrow and released after the buyer accepts delivery. Across 467 live lots shipping from New Jersey, the median asking price is $24.75 per unit, 35% of declared retail (MSRP). Updated Sep 30, 2026.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a liquidation lot cost?
Live liquidation lots on Closo run from $47 to $13,200 all-in; per unit that is $6.60 to $385.00 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list liquidation lots?
E-fashion wholesale carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

1 photo
Assortment In demand
Longchamp Wholesale Designer Handbags assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$1,870 $187.00 / piece
View lot