Seasonal & Holiday lots from New Jersey

Manifested and assortment lots of seasonal & holiday shipping from New Jersey — $4 to $1,650 a lot, freight quoted to your ZIP.

Cosmetics & Beauty General Merchandise Women's Clothing Mixed Apparel Shirts & Tops Men's Clothing
124
live lots
seasonal & holiday on Closo right now
$1.82
median per unit
all-in, before shipping
3
suppliers
shipping these lots
Sep 29, 2026
updated
when this set of lots last changed
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

PLX3025RED – 25mm Plastic Ball Pick x3- Min 6 dozen – Case 120 Dozen 1 photo
Manifested
PLX3025RED – 25mm Plastic Ball Pick x3- Min 6 dozen – Case 120 Dozen 72 units · NWT · Ships parcel
$45 $0.62 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
Target Christmas Clothes (550-660 Pieces) 8 photos
Assortment
Target Christmas Clothes (550-660 Pieces) 660 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,650 $2.50 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Guatemala Flag – 22×22 Inch 108 units · NWT · Ships parcel
$148 $1.37 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Unmanifested
CEF04460 – 6 Asst. Nylon bag gourd asst- Min 6 bags, Case pk 36 NWT · Ships parcel
$45

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
GP4010RD – 10” x 5.25” opening Roman column vase (pk 6) 6 units · NWT · Ships parcel
$36 $6.05 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
SB1097PK – 21″ Pink Rosebud x10 – “each” (Min. 12) Case Pk 144 pcs 12 units · NWT · Ships parcel
$52 $4.35 / piece
Sells in ~105 days on resale
You pay$4.35a piece
Resells~$22median · new with tags

5.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
SB1097WT – 21″ White Rosebud x10 – “each” (Min. 12) Case pk 144pcs 12 units · NWT · Ships parcel
$52 $4.35 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Unmanifested
SBX2023 – Wrapped stem white gyp bush x14 (Min. 12) – Case Pk: 120 NWT · Ships parcel
$49

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
XMT3005-5 – 5.5 wide x 5.” deep ribbed WW tin-“each”-W/L – Min 12 Pcs – Case Pk 96 pcs 12 units · NWT · Ships parcel
$46 $3.80 / piece
Sells in ~95 days on resale
You pay$3.80a piece
Resells~$22median · new with tags

5.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
XMT3004-14 – 14””oval ribbed WW tin (fits 2-6” pots)-“each” -W/L-Min 12 pcs-Case pk 36 12 units · NWT · Ships parcel
$118 $9.85 / piece
Sells in ~95 days on resale
You pay$9.85a piece
Resells~$22median · new with tags

2.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
XMT3005-9 – 9″ wide x 8.” deep ribbed WW tin-“each” – W/L-min 12 pcs -Case Pk 24 pcs 12 units · NWT · Ships parcel
$92 $7.65 / piece
Sells in ~95 days on resale
You pay$7.65a piece
Resells~$22median · new with tags

2.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
SS2013G – 6” Natural touch Magnolia leaf on 6” pick-“dozen” (Min 2 Dz.) Case Pk 48 24 units · NWT · Ships parcel
$14 $0.60 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
XMT3004-10 – 9.5”oval ribbed WW tin (fits 2-4” pots)-“each” – W/L-Min 12 pcs-Case Pk 48 12 units · NWT · Ships parcel
$69 $5.78 / piece
Sells in ~95 days on resale
You pay$5.78a piece
Resells~$22median · new with tags

3.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
XMT3005-11 – 11. wide x 8.” deep ribbed WW tin-“each” – W/L -Min 12 pcs – Case pk 24 pcs 12 units · NWT · Ships parcel
$116 $9.63 / piece
Sells in ~105 days on resale
You pay$9.63a piece
Resells~$22median · new with tags

2.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
MTL4000ASST 5”x 5” pastel STRIP TIN POT-“each” – W/L-Min 12 -Case pk 96 12 units · NWT · Ships parcel
$34 $2.86 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
XMT2001RED – 7” wide x 6” deep red tin with gold accent W/L-Min 12 Pcs- Case Pk. 72 Pcs 864 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$63 $0.07 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
PLX50SIL – 50mm Plastic Ball _Min 6 Dozen – Case 60 Dozen 432 units · NWT · Ships parcel
$33 $0.08 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Honduras Flag – 22×22 Inch 108 units · NWT · Ships parcel
$148 $1.37 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Manifested
Ho Ho Ho Bandana – 22×22 Inch 108 units · NWT · Ships parcel
$376 $3.48 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Guatemala Flag – 22×22 Inch – 22″ x 22″, 12 pieces 108 units · Ships parcel
$81 $0.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Honduras Flag – 22×22 Inch – 22″ x 22″, 12 pieces 108 units · NWT · Ships parcel
$81 $0.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Jesus Christ – Christian Bandana – Light Pink – 22×22 Inch – 22″ x 22″, 1 piece 100 units · NWT · Ships parcel
$110 $1.10 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Jesus Christ – Christian Bandana – Light Pink – 22×22 Inch – 22″ x 22″, 600pcs/Case 600 units · NWT · Ships parcel
$303 $0.50 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Manifested
Santa & Elf – Green Bandana 108 units · Ships parcel
$267 $2.48 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
MSX1018 – 12” Wicker Sled with 8 “ opening metal runners W/L-Min 6 Pcs- Case Pk. 24 Pcs 144 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$44 $0.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
XMT4017RD – 15.5” Sled with 10.5” x 6” opening W/L- Min 4 Pcs – Case Pk. 12 Pcs 48 units · NWT · Ships parcel
$79 $1.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Tossed Easter Eggs Bandana – 22×22 Inch 108 units · NWT · Ships parcel
$376 $3.48 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
PLX3050SILVER – 50mm Plastic Ball Pick- Sold By 3 Dozen – Case 18 Dozen 36 units · NWT · Ships parcel
$16 $0.44 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
SB1097RD – 21″ Red Rosebud x10 – “each” (Min. 12) Case pk 144 pcs 12 units · NWT · Ships parcel
$52 $4.35 / piece
Sells in ~105 days on resale
You pay$4.35a piece
Resells~$22median · new with tags

5.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Manifested
Bunny Patch Bandana – 22×22 Inch 108 units · NWT · Ships parcel
$376 $3.48 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
XMT3005-7 – 7” wide x 8.” deep ribbed WW tin-“each”-W/L – Min 12 pcs – Case Pk 48 pcs 12 units · NWT · Ships parcel
$65 $5.45 / piece
Sells in ~95 days on resale
You pay$5.45a piece
Resells~$22median · new with tags

4.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Unmanifested
SBX04100ROYAL – Poinsettia bush x7- Min 24 Pcs- Case Pk 240 NWT · Ships parcel
$48

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
MSX1399 – 4” Dried Lotus pod w/ wire (dz)-min 1 dz – Case Pk 12 dz 12 units · NWT · Ships parcel
$7 $0.57 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
MSX3002WT – 5” White tip cone on 4” pick (24 pc box) 24 units · NWT · Ships parcel
$23 $0.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
MSX3005NAT – 16” Natural mini pine cone spray x18 (dz)-Min 1 DZ – Case Pk 12 DZ 12 units · NWT · Ships parcel
$32 $2.66 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
MSX3005WT – 16” White tip mini pine cone spray x18 (dz)-Min 1 DZ – Case Pk 12 DZ 12 units · NWT · Ships parcel
$37 $3.07 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
PLX3030BURG – 30mm Plastic Ball Pick x3- Min 3 Dozen – Case 90 Dozen 36 units · NWT · Ships parcel
$25 $0.69 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
PLX3030GOLD – 30mm Plastic Ball Pick x3-Min 3 Dozen – Case 90 Dozen 12 units · NWT · Ships parcel
$8 $0.69 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
PLX3030MULTI – 30mm Plastic Ball Pick x3- Min. 3 Dozen – Case 90 Dozen 36 units · NWT · Ships parcel
$8 $0.23 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
PLX40GLD – 40mm Plastic Ball – Min. 6 Dozen – Case 96 Dozen 432 units · NWT · Ships parcel
$29 $0.07 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
PLX40SIL – 40mm Plastic Ball – Min. 6 dozen – Case 96 Dozen 432 units · NWT · Ships parcel
$29 $0.07 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
PPX2017CRM – 14” Cream velvet Magnolia pick with glitter-Min 12 – Case Pk: 48 576 units · NWT · Ships parcel
$116 $0.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Unmanifested
SBF2039-Large Mix Fall Bush w/Clusters x14 Stems- each- Min 2 – Case Pk 72 NWT · Ships parcel
$13

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Unmanifested
PMX7080-6 -6″ Red Berry Cedar Pine Garland – Min 1 -Case Pk 72 NWT · Ships parcel
$10

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
PMX7058-24 24″ Fancy Snowberry Pine Cone Mix Wreath – “each” Min 1 – Case Pk 4 1 unit · NWT · Ships parcel
$23 $23.10 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
SBX04103WT – 5″ White Velvet Poinsettia x5- “each”- Min 24 Pcs – Case Pk 288 Pcs 24 units · NWT · Ships parcel
$66 $2.75 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
SBX04103RD – 5″ Red Velvet Poinsettia x5-“each”- Min 24 pcs – Case Pk 288 Pcs 24 units · NWT · Ships parcel
$66 $2.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Unmanifested
#WD1016 4” asst. wood scarecrow on 16”pick cs pk 12dz. Min 1doz NWT · Ships parcel
$76

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot

Seasonal & Holiday suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
NSENET
113 lots live
Shop all lots →
Wholesale For Everyone
10 lots live
Shop all lots →
Bargains & Bundles
1 lot live
Shop all lots →
How it works

Buying a seasonal & holiday lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Seasonal & Holiday lots from New Jersey — questions buyers ask

Seasonal and holiday stock shipping from New Jersey comes to 114 lots. NSENET is the only seller on the page. Asks are low, running from $3 to $162, while the dearest single item is $18. That gap tells you these are mostly small loads, suited to a display rather than a full seasonal reset. Nothing here carries a manifest. All 114 are assortments, so what the seller writes and photographs is the description you commit against, and it is worth checking which occasion the goods are meant for. With everything leaving one state, buyers in the Northeast will see a shorter haul than those further away. The freight quote is worked out from the ZIP you provide, shown on the lot page and repeated at the checkout stage. Payment terms are the same as everywhere on the marketplace: the amount is held in escrow, inspection lasts five business days from delivery, and disputes are handled per line.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a seasonal & holiday lot cost?
Live seasonal & holiday lots on Closo run from $4 to $1,650 all-in; per unit that is $0.07 to $23.10 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list seasonal & holiday lots?
NSENET, Wholesale For Everyone, Bargains & Bundles carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
Both. A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

1 photo
Unmanifested
CEF04460 – 6 Asst. Nylon bag gourd asst- Min 6 bags, Case pk 36 NWT · Ships parcel
$45
View lot