Sets & Outfits case packs from New York

Manifested and assortment case packs of sets & outfits shipping from New York — $28 to $106 a case pack, freight quoted to your ZIP.

Cosmetics & Beauty General Merchandise Women's Clothing Mixed Apparel Shirts & Tops Men's Clothing
126
live case packs
sets & outfits on Closo right now
$27.50
median per unit
all-in, before shipping
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

CHH-16058 2 pc Women's Belly Dance Costume Set - (3 pcs per pack) — Royal Blue 8 photos
Manifested
CHH-16058 2 pc Women's Belly Dance Costume Set - (3 pcs per pack) — Royal Blue 3 units · NWT · Ships parcel
$40 $13.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
7706 -2 pcs Short Set - (3 pcs per pack) — Free Size / Print-559 4 photos
Manifested
7706 -2 pcs Short Set - (3 pcs per pack) — Free Size / Print-559 3 units · NWT · Ships parcel
$92 $30.80 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
9014 - 2 pc Smocked Skirt Set - (3 pcs per pack) 3 units · NWT · Ships parcel
$83 $27.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Manifested
7706 -2 pcs Short Set - (3 pcs per pack) — Plus Size / Print-557 3 units · NWT · Ships parcel
$92 $30.80 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
7895S Solid Color 2pc Pant Set (Long Bat Sleeves) - (3 pcs per pack) — Free Size / Print-1376C 3 units · NWT · Ships parcel
$99 $33.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Manifested
7706 -2 pcs Short Set - (3 pcs per pack) — Plus Size / Print-576 3 units · NWT · Ships parcel
$92 $30.80 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Manifested
7706 -2 pcs Short Set - (3 pcs per pack) — Free Size / Print-567 3 units · NWT · Ships parcel
$92 $30.80 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Manifested
7706 -2 pcs Short Set - (3 pcs per pack) — Free Size / Print-576 3 units · NWT · Ships parcel
$92 $30.80 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Manifested
7737 -Off Shoulder 2 pcs Set - (3 pcs per pack) — Free Size / Print-579 3 units · NWT · Ships parcel
$92 $30.80 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Manifested
7737 -Off Shoulder 2 pcs Set - (3 pcs per pack) — Free Size / Print-568 3 units · NWT · Ships parcel
$92 $30.80 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Manifested
7820 - 2 Pcs Long Sleeves V-Neck Top & & Bottom Set - (3 pcs per pack) — Free Size / Print-377 3 units · NWT · Ships parcel
$99 $33.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Manifested
7820 - 2 Pcs Long Sleeves V-Neck Top & & Bottom Set - (3 pcs per pack) — Free Size / Print-359 3 units · NWT · Ships parcel
$99 $33.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested
9009 - 2 pc Smocked Skirt Set - ON SALE!!! (3 pcs per pack) — Free Size / Print-319 3 units · NWT · Ships parcel
$50 $16.50 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$16.50a piece
Resells~$25median · new with tags

1.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
5 photos
Manifested
9009 - 2 pc Smocked Skirt Set - ON SALE!!! (3 pcs per pack) — Free Size / Print-486A 3 units · NWT · Ships parcel
$50 $16.50 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$16.50a piece
Resells~$25median · new with tags

1.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
5 photos
Manifested
9009 - 2 pc Smocked Skirt Set - ON SALE!!! (3 pcs per pack) — Free Size / Print-477 3 units · NWT · Ships parcel
$50 $16.50 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$16.50a piece
Resells~$25median · new with tags

1.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment
CHH-16058 2 pc Women's Belly Dance Costume Set - (3 pcs per pack) — 3pcs Assorted Colors 3 units · NWT · Ships parcel
$106 $35.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
NLM-FL02 - 2-Pcs "BLESSED" Collared button down Top & Pant Set - (3 pcs per pack) — Red 3 units · NWT · Ships parcel
$83 $27.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
CHH-16058 2 pc Women's Belly Dance Costume Set - (3 pcs per pack) — Purple 3 units · NWT · Ships parcel
$40 $13.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
CHH-16058 2 pc Women's Belly Dance Costume Set - (3 pcs per pack) — Yellow 3 units · NWT · Ships parcel
$40 $13.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
CHH-16058 2 pc Women's Belly Dance Costume Set - (3 pcs per pack) — Fuchsia 3 units · NWT · Ships parcel
$40 $13.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
CHH-16058 2 pc Women's Belly Dance Costume Set - (3 pcs per pack) — Black 3 units · NWT · Ships parcel
$40 $13.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
CHH-16058 2 pc Women's Belly Dance Costume Set - (3 pcs per pack) — Red 3 units · NWT · Ships parcel
$40 $13.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
7772L Linen Cotton 2pc Pant Set - NEW COLORS ADDED - (3 pcs per pack) — Free Size / Blue 3 units · NWT · Ships parcel
$99 $33.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
7772L Linen Cotton 2pc Pant Set - NEW COLORS ADDED - (3 pcs per pack) — Free Size / Pink 3 units · NWT · Ships parcel
$99 $33.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
7895S Solid Color 2pc Pant Set (Long Bat Sleeves) - (3 pcs per pack) — Free Size / Black 3 units · NWT · Ships parcel
$99 $33.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
7895S Solid Color 2pc Pant Set (Long Bat Sleeves) - (3 pcs per pack) — Free Size / Print-1303B 3 units · NWT · Ships parcel
$99 $33.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
7895S Solid Color 2pc Pant Set (Long Bat Sleeves) - (3 pcs per pack) — Free Size / Olive 3 units · NWT · Ships parcel
$99 $33.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
7895S Solid Color 2pc Pant Set (Long Bat Sleeves) - (3 pcs per pack) — Free Size / Print-Denim 3 units · NWT · Ships parcel
$99 $33.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
7895S Solid Color 2pc Pant Set (Long Bat Sleeves) - (3 pcs per pack) — Free Size / Orange 3 units · NWT · Ships parcel
$99 $33.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Manifested
7772D-LS Women's Denim Print Gorgeous 2pc Pant Set (Short Sleeves) - (3 pcs per pack) 3 units · NWT · Ships parcel
$99 $33.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Manifested
7915- Women's Button Down Collared Denim with Animal Print 2 Pc Skirt Set - (3 pcs per pack) 3 units · NWT · Ships parcel
$99 $33.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
7 photos
Manifested
7917 S - Beautiful Shoulder Design 2pc Top + Skirt Set - (3 pcs per pack) — Free Size / White 3 units · NWT · Ships parcel
$99 $33.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
7 photos
Manifested
7917 S - Beautiful Shoulder Design 2pc Top + Skirt Set - (3 pcs per pack) — Free Size / Black 3 units · NWT · Ships parcel
$99 $33.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
26009 - Elegant Rhinestones Button Down Shirt & Pant Set (2-Pcs Set) - (3-Pcs Pre Pack) — Black / (M-L-1X) 3-Pcs 3 units · NWT · Ships parcel
$83 $27.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
26009 - Elegant Rhinestones Button Down Shirt & Pant Set (2-Pcs Set) - (3-Pcs Pre Pack) — Blue / (M-L-1X) 3-Pcs 3 units · NWT · Ships parcel
$83 $27.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
26008 - Animal Print Top & Pant (2-Pcs Set) - (3-Pcs Pre Pack) — Brown / (M-L-1X) 3-Pcs 3 units · NWT · Ships parcel
$83 $27.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
26008 - Animal Print Top & Pant (2-Pcs Set) - (3-Pcs Pre Pack) — Blue / (M-L-1X) 3-Pcs 3 units · NWT · Ships parcel
$83 $27.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
26007 - Women's Top & Skirt 2-Pcs Set - (3-Pcs Pre Pack) — Black / (M-L-1X) 3-Pcs 3 units · NWT · Ships parcel
$83 $27.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
26006 - Women's Top & Pant 2-Pcs Set - (3-Pcs Pre Pack) — Olive / (M-L-1X) 3-Pcs 3 units · NWT · Ships parcel
$83 $27.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
26010 - Women's Shirt & Pant 2-Pcs Set - (3-Pcs Pre Pack) — Olive / (M-L-1X) 3-Pcs 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
26010 - Women's Shirt & Pant 2-Pcs Set - (3-Pcs Pre Pack) — Teal / (M-L-1X) 3-Pcs 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
26010 - Women's Shirt & Pant 2-Pcs Set - (3-Pcs Pre Pack) — Black / (M-L-1X) 3-Pcs 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
26029 - Women's Long Sleeves 3-Pcs Duster Set - (2-Pcs Pre Pack) — Black / (M/L) + (XL/XXL) 2-Pcs 2 units · NWT · Ships parcel
$66 $33.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
26029 - Women's Long Sleeves 3-Pcs Duster Set - (2-Pcs Pre Pack) — OLIVE / (M/L) + (XL/XXL) 2-Pcs 2 units · NWT · Ships parcel
$66 $33.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested
25044 - 2-Pcs Button Down Collared Top & Pant Set - (3 pcs per pack) — Black 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested
25044 - 2-Pcs Button Down Collared Top & Pant Set - (3 pcs per pack) — Army Green 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
25041 - 2-Pcs Button Down Collared Top & Pant Set - (3 pcs per pack) — Blue 3 units · NWT · Ships parcel
$99 $33.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested
NLM-FL05 - 2-Pcs "QUEEN" Top & Striped Pant Set - (3 pcs per pack) — Cream/Blue 3 units · NWT · Ships parcel
$99 $33.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot

Mixed Apparel suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Neelam Fashions Inc.
123 lots live
Shop all lots →
How it works

Buying a sets & outfits case pack on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Sets & Outfits case packs from New York — questions buyers ask

Closo Wholesale lists 126 live sets & outfits case packs shipping from New York. Prices run from $28 to $106 a case pack, all-in before shipping. Per unit that is $13.20 to $35.20 on the lots shown. Every order is paid into Closo escrow and released after the buyer accepts delivery. Across 126 live sets & outfits case packs shipping from New York, the median asking price is $27.50 per unit.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a sets & outfits case pack cost?
Live sets & outfits case packs on Closo run from $28 to $106 all-in; per unit that is $13.20 to $35.20 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list sets & outfits case packs?
Neelam Fashions Inc. carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
Both. A manifested case pack lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

4 photos
Manifested
7706 -2 pcs Short Set - (3 pcs per pack) — Plus Size / Print-557 3 units · NWT · Ships parcel
$92 $30.80 / piece
View lot