Pants, Shorts & Skirts case packs from New York

Manifested and assortment case packs of pants, shorts & skirts shipping from New York — $26 to $66 a case pack, freight quoted to your ZIP.

Cosmetics & Beauty General Merchandise Women's Clothing Mixed Apparel Shirts & Tops Men's Clothing
44
live case packs
pants, shorts & skirts on Closo right now
$22.00
median per unit
all-in, before shipping
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

26057 - Women's Maxi Pocket Skirt - (3 pcs per pack) — Free Size / Black 8 photos
Manifested
26057 - Women's Maxi Pocket Skirt - (3 pcs per pack) — Free Size / Black 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
19015 - Elastic Waist Sequin Skirt (3/pk) - Free Size and Plus Size — Plus Size / Black-Multi 5 photos
Manifested
19015 - Elastic Waist Sequin Skirt (3/pk) - Free Size and Plus Size — Plus Size / Black-Multi 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
PNA-585 - Rasta Wrap around Rayon TD Skirt (3/pk) - Free Size 3 units · NWT · Ships parcel
$33 $11.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
19014 - Aqua Blue Flower Print Sequin Skirt (3/pk) - Free Size and Plus Size — Plus Size / Aqua Blue 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
19014 - Aqua Blue Flower Print Sequin Skirt (3/pk) - Free Size and Plus Size — Free Size / Aqua Blue 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested
19015 - Elastic Waist Sequin Skirt (3/pk) - Free Size and Plus Size — One Size PLUS / Black Silver 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested
19015 - Elastic Waist Sequin Skirt (3/pk) - Free Size and Plus Size — One Size / Black Silver 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested
19015 - Elastic Waist Sequin Skirt (3/pk) - Free Size and Plus Size — One Size / Black Gold 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested
19015 - Elastic Waist Sequin Skirt (3/pk) - Free Size and Plus Size — Free Size / Black-Multi 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
AT-73637 - Rasta Tye Dye Skirt (3/pk) - Free Size 3 units · NWT · Ships parcel
$26 $8.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
AT-73635 - Rasta Tye Dye Skirt (3/pk) - Free Size 3 units · NWT · Ships parcel
$26 $8.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
418 - 2 PCS MULTI FUNCTIONAL SKIRT (3-PCS PRE-PACK) -ON SALE — PLUS SIZE / Print-346 / 3-Pcs Per Pack 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
418 - 2 PCS MULTI FUNCTIONAL SKIRT (3-PCS PRE-PACK) -ON SALE — PLUS SIZE / Print-261 / 3-Pcs Per Pack 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
418 - 2 PCS MULTI FUNCTIONAL SKIRT (3-PCS PRE-PACK) -ON SALE — PLUS SIZE / Print-070 / 3-Pcs Per Pack 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
418 - 2 PCS MULTI FUNCTIONAL SKIRT (3-PCS PRE-PACK) -ON SALE — FREE SIZE / Print-412 / 3-Pcs Per Pack 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
418 - 2 PCS MULTI FUNCTIONAL SKIRT (3-PCS PRE-PACK) -ON SALE — FREE SIZE / Print-420 / 3-Pcs Per Pack 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
418 - 2 PCS MULTI FUNCTIONAL SKIRT (3-PCS PRE-PACK) -ON SALE — FREE SIZE / Print-254 / 3-Pcs Per Pack 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested
7815 - Palazzo Pants With Pockets (3 PCS PRE-PACK) — One Size (4 - 24) / Print-630A 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested
7815 - Palazzo Pants With Pockets (3 PCS PRE-PACK) — One Size (4 - 24) / Print-630 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
7012S - Mid Length Skirt 28" (3/pk_ Free Size) — FREE SIZE / R. BLUE 3 units · NWT · Ships parcel
$41 $13.75 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$13.75a piece
Resells~$25median · new with tags

1.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Manifested
7012S - Mid Length Skirt 28" (3/pk_ Free Size) — FREE SIZE / WHITE 3 units · NWT · Ships parcel
$41 $13.75 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
7012S - Mid Length Skirt 28" (3/pk_ Free Size) — FREE SIZE / YELLOW 3 units · NWT · Ships parcel
$41 $13.75 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
7012S - Mid Length Skirt 28" (3/pk_ Free Size) — PLUS SIZE / R. BLUE 3 units · NWT · Ships parcel
$41 $13.75 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
7012S - Mid Length Skirt 28" (3/pk_ Free Size) — PLUS SIZE / WHITE 3 units · NWT · Ships parcel
$41 $13.75 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$13.75a piece
Resells~$25median · new with tags

1.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Manifested
7012S - Mid Length Skirt 28" (3/pk_ Free Size) — PLUS SIZE / RED 3 units · NWT · Ships parcel
$41 $13.75 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
7012S - Mid Length Skirt 28" (3/pk_ Free Size) — PLUS SIZE / YELLOW 3 units · NWT · Ships parcel
$41 $13.75 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
PNA-1349 - Tye Dye Pants(3 pc prepack) 3 units · NWT · Ships parcel
$33 $11.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
PNA-1348 - Tye Dye Pants (3 pc prepack) 3 units · NWT · Ships parcel
$33 $11.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
26057 - Women's Maxi Pocket Skirt - (3 pcs per pack) — Free Size / Royal Blue 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
26057 - Women's Maxi Pocket Skirt - (3 pcs per pack) — Free Size / RED 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Manifested
24015 - ON SALE!!! Long Skirt with Ruching - Free Size 4 units · NWT · Ships parcel
$44 $11.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested
19015 - Elastic Waist Sequin Skirt (3/pk) - Free Size and Plus Size — One Size PLUS / Black Gold 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
418 - 2 PCS MULTI FUNCTIONAL SKIRT (3-PCS PRE-PACK) -ON SALE — PLUS SIZE / Print-301 / 3-Pcs Per Pack 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
418 - 2 PCS MULTI FUNCTIONAL SKIRT (3-PCS PRE-PACK) -ON SALE — FREE SIZE / Print-258 / 3-Pcs Per Pack 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested
19015 - Elastic Waist Sequin Skirt (3/pk) - Free Size and Plus Size — One Size / Black Navy 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested
19015 - Elastic Waist Sequin Skirt (3/pk) - Free Size and Plus Size — One Size PLUS / Black Navy 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
240S - Solid Color Palazzo Pants With Huge Side Pockets (3 PCS PRE-PACK) - NEW COLORS JUST IN!! — One Size (4 - 24) / White 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
240S - Solid Color Palazzo Pants With Huge Side Pockets (3 PCS PRE-PACK) - NEW COLORS JUST IN!! — One Size (4 - 24) / Green 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
240S - Solid Color Palazzo Pants With Huge Side Pockets (3 PCS PRE-PACK) - NEW COLORS JUST IN!! — One Size (4 - 24) / Black 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
240S - Solid Color Palazzo Pants With Huge Side Pockets (3 PCS PRE-PACK) - NEW COLORS JUST IN!! — One Size (4 - 24) / Yellow 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
240S - Solid Color Palazzo Pants With Huge Side Pockets (3 PCS PRE-PACK) - NEW COLORS JUST IN!! — One Size (4 - 24) / Pink 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
240S - Solid Color Palazzo Pants With Huge Side Pockets (3 PCS PRE-PACK) - NEW COLORS JUST IN!! — One Size (4 - 24) / Olive 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
240S - Solid Color Palazzo Pants With Huge Side Pockets (3 PCS PRE-PACK) - NEW COLORS JUST IN!! — One Size (4 - 24) / Red 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
240S - Solid Color Palazzo Pants With Huge Side Pockets (3 PCS PRE-PACK) - NEW COLORS JUST IN!! — One Size (4 - 24) / Royal Blue 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot

Mixed Apparel suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Neelam Fashions Inc.
44 lots live
Shop all lots →
How it works

Buying a pants, shorts & skirts case pack on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Pants, Shorts & Skirts case packs from New York — questions buyers ask

Closo Wholesale lists 44 live pants, shorts & skirts case packs shipping from New York. Prices run from $26 to $66 a case pack, all-in before shipping. Per unit that is $8.80 to $22.00 on the lots shown. Every order is paid into Closo escrow and released after the buyer accepts delivery. Across 44 live pants, shorts & skirts case packs shipping from New York, the median asking price is $22.00 per unit.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a pants, shorts & skirts case pack cost?
Live pants, shorts & skirts case packs on Closo run from $26 to $66 all-in; per unit that is $8.80 to $22.00 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list pants, shorts & skirts case packs?
Neelam Fashions Inc. carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
Both. A manifested case pack lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

1 photo
Manifested
19014 - Aqua Blue Flower Print Sequin Skirt (3/pk) - Free Size and Plus Size — Plus Size / Aqua Blue 3 units · NWT · Ships parcel
$66 $22.00 / piece
View lot