Makeup lots from North Carolina

Manifested and assortment lots of makeup shipping from North Carolina — $9 to $10,450 a lot, freight quoted to your ZIP.

Cosmetics & Beauty General Merchandise Women's Clothing Mixed Apparel Shirts & Tops Men's Clothing
76
live lots
makeup on Closo right now
$2.20
median per unit
all-in, before shipping
Sep 30, 2026
updated
when this set of lots last changed
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Ardell Lashes Assorted lot · 200 pcs 2 photos
Assortment
Ardell Lashes Assorted lot · 200 pcs 200 units · Ships parcel
$330 $1.65 / piece
Sells in ~34 days on resale
You pay$1.65a piece
Resells~$8weighted median · new with tags

4.8× resale / costSteady seller

View lot
CVS Health Beauty Care cosmetics lot · 3,376 units 2 photos
Assortment
CVS Health Beauty Care cosmetics lot · 3,376 units 3,376 units · Ships parcel or freight from NC
$4,940 $1.46 / piece
Sells in ~107 days on resale
You pay$1.46a piece
Resells~$18median · new with tags

12.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment
Cosmetic mix lot · 10,000 units · Grade B and expired 10,000 units · Ships parcel or freight from NC
$9,350 $0.94 / piece
Sells in ~107 days on resale
You pay$0.94a piece
Resells~$18weighted median · new with tags

19.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
7 photos
Assortment
Assorted lashes extensions lot · 280 pcs 280 units · Ships parcel
$616 $2.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Nivea Assorted Lips Balm lot · 200 pcs · different sizes 200 units · Ships parcel
$330 $1.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
Revolution Cosmetics Mix Liquidation Pallet · 5,000 units · sold as is 5,000 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
$4,675 $0.94 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
No Gray On The Go Root Touch Up Permanent Hair Color Dark Brown · 63 pcs 63 units · Ships parcel
$139 $2.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Bondi Sands Self-Tanning Contour Kit lot · 152 units 152 units · Ships parcel
$334 $2.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Bondi Sands Gradual Tanning Lotion Tinted Skin Illuminator · 130 units · 5.07 130 units · Ships parcel
$429 $3.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
LA LA Classic Wisp Reusable Lashes 3 Pairs (144 Pcs Lot) 144 units · Ships parcel
$317 $2.20 / piece
Sells in ~107 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$18median · new with tags

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
Pacinos Beard Pencil Filler + Brush lot · 50 units · Dark Brown and Black 50 units · Ships parcel
$138 $2.75 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Nivea Lip Care Dewy Plus Hyaluronic Acid · 290 units · 0.18 oz 290 units · Ships parcel
$638 $2.20 / piece
Sells in ~107 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$18median · new with tags

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Assortment
Eyeliners, Eyebrow and More lot · 350 pcs · New 350 units · Ships parcel
$770 $2.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Assortment
Assorted Lip Balms lot · 170 pcs 170 units · Ships parcel
$374 $2.20 / piece
Sells in ~107 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$18median · new with tags

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
Daily Concepts, Makeup Remover Daily Reusable Rounds, 2 Pack (210 Pcs Lot) 210 units · Ships parcel
$462 $2.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
SOO'AE My Collagen Hydrogel Lip Patch · 500 units 500 units · Ships parcel
$550 $1.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment
The Crème Shop Eyebrow & Hair Razors lot · 288 · 2 per set 288 units · Ships parcel
$396 $1.38 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
CVS Cosmetic lot · 2,012 units · new 2,012 units · Ships parcel or freight from NC
$2,373 $1.18 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Assortment
Kiss Glam After Dark False Eyelashes Mix · 140 pcs · new 140 units · Ships parcel
$231 $1.65 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Revlon ColorStay Satin & Limitless Matte lot · 250 pcs 250 units · Ships parcel
$550 $2.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Revlon ColorStay Matte Lite Crayon lot · 250 pcs · assorted shades 250 units · Ships parcel
$550 $2.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Covergirl Clean Matte BB Cream For Oily Skin lot · 160 · assorted shades 160 units · Ships parcel
$264 $1.65 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment
Covergirl Clean Fresh Blurring Skin Tint SPF 30 · 150 units · mixed 150 units · Ships parcel
$330 $2.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment
Olive & June The Instant Mani Press-On Nails lot · 430 pcs · assorted sizes 430 units · Ships parcel
$946 $2.20 / piece
Sells in ~52 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$8median · new with tags

3.6× resale / costSteady seller

View lot
3 photos
Assortment
The Crème Shop Creme Blush Balm · 280 · Cranberry Crush 280 units · Ships parcel
$770 $2.75 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$10median · new with tags

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
The Crème Shop Epic Lash Glue Liner Black 2-In-1 · 432 pcs 432 units · Ships parcel
$713 $1.65 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay$1.65a piece
Resells~$10median · new with tags

6.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
The Crème Shop Crème Eyeshadow · 138 units · Croissant 0.11oz 138 units · Ships parcel
$380 $2.75 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$10median · new with tags

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
The Crème Shop Crème Eyeshadow lot · 144 · Fruit Tart 144 units · Ships parcel
$317 $2.20 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$10median · new with tags

4.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
Lip Smacker Blueberry Cobbler Lip Balm lot · 260 units 260 units · Ships parcel
$429 $1.65 / piece
You pay$1.65a piece
Resells~$8median · new with tags

4.8× resale / costSells now and then

View lot
1 photo
Assortment
Matte To Last Lip Creme in Assorted Shades - Long-Lasting and Luxurious (MOQ-36) 1 units · NWT · Ships parcel
$9 $8.79 / piece
Sells in ~107 days on resale
You pay$8.79a piece
Resells~$18median · new with tags

2.0× resale / cost100+ sold recently

View lot

Cosmetics & Beauty suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Discount Wholesalers Inc (DWI)
75 lots live ★ 4.2 (13)
Shop all lots →
JS Blue Ridge Wholesale
1 lot live ★ 3.3 (23)
Shop all lots →
How it works

Buying a makeup lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Makeup lots from North Carolina — questions buyers ask

The makeup lots shipping out of NC are volume buys: prices run from $2,611 to $11,495, and unit cost tops out at $2. That combination tells you what these are, namely large counts of low-cost items, the sort of thing that fills a bin rather than a display case. Discount Wholesalers Inc (DWI) lists all eight live lots. There are no manifests here; all eight are assortments, so the count is not warranted line by line and the description is what you underwrite. Buyers who take loads this size normally have a wholesale outlet as well as a retail one, because moving that many units through a single table takes time. Whatever the value, the process is the same: funds sit in escrow rather than going straight to the supplier, you have five business days from delivery to inspect, and disputes are raised per line. Freight is quoted to your ZIP on the lot page and at checkout.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a makeup lot cost?
Live makeup lots on Closo run from $9 to $10,450 all-in; per unit that is $0.94 to $8.79 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list makeup lots?
Discount Wholesalers Inc (DWI), JS Blue Ridge Wholesale carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

7 photos
Assortment
Assorted lashes extensions lot · 280 pcs 280 units · Ships parcel
$616 $2.20 / piece
View lot