Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
1 1 photo
Assortment
In demand
L’Oreal Paris True Match Concealer, Liquids, Medium Deep Warm, 0.17 fl oz
360 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,089
$3.03 / piece
49 % of retail
Sells in ~16 days on resale
You pay $3.03 a piece
Resells ~$8 median · new with tags
View lot
1 1 photo
Assortment
Trending
Abercrombie Hollister American Eagle Aeropostale Girls Tees 77 pcs
77 units · Ships parcel
Near you
$150
$1.94 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
The Creme Shop Sweethearts Press-On Nails Mix (270 Pcs Lot)
270 units · Ships parcel
Near you
$743
$2.75 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay $2.75 a piece
Resells ~$10 median · new with tags
View lot
Assortment
Trending
Wholesale Ralph Lauren Polo Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$242
$9.66 / piece
Sells in ~22 days on resale
You pay $9.66 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
Recycle Statement + Preppy Pullovers + Graphic Tees & Polos 62 pcs
62 units · Ships parcel
Near you
$39
$0.63 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Trending
Recycle Graphic + Cartoon T-Shirts 68 pcs
68 units · Ships parcel
Near you
$55
$0.80 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
186: Shoes PL000UJN
135 units · Ships parcel or freight from TN
Near you
$1,782
$13.20 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay $13.20 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Assortment
In demand
Joan & David The Lainey Sport Nylon Drop Bottom Duffel Bag — 619-GREEN GABLES
100 units · Ships parcel or freight from NY
Near you
$7,149
$71.49 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Sally Hansen Insta-Dri Nail Polish, Petal - 72 Pack
72 units · Ships parcel
Near you
$350
$4.85 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $4.85 a piece
Resells ~$10 median · any condition
View lot
Assortment
New
Sally Hansen Complete Salon Manicure You Glow Girl 353 Nail Polish - 72 Pack
72 units · Ships parcel
Near you
$286
$3.97 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $3.97 a piece
Resells ~$10 median · any condition
View lot
Assortment
New
Sally Hansen Vitamin E Nail & Cuticle Oil - 48 Pack
48 units · Ships parcel
Near you
$276
$5.75 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $5.75 a piece
Resells ~$10 median · any condition
View lot
Assortment
New
Sally Hansen Cuticle Massage Cream - 48 Pack
48 units · Ships parcel
Near you
$229
$4.76 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $4.76 a piece
Resells ~$10 median · any condition
View lot
Assortment
In demand
Beauty Creations Plush 4 Color Palette - Wholesale 36 Units + 6 Testers (PLP-PTD)
72 units · Ships parcel
Near you
$451
$6.27 / piece
Sells in ~21 days on resale
You pay $6.27 a piece
Resells ~$16 weighted median · any condition
View lot
Assortment
New
Sally Hansen Complete Treatment Nail Growth Miracle, 13.3 ml - 48 Pack
48 units · NWT · Ships parcel
Near you
$314
$6.53 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Sally Hansen Diamond Strength Nail Hardener Care - 12 ml - 48 Pack
48 units · NWT · Ships parcel
Near you
$260
$5.41 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
BH Cosmetics Mrs. Bella Lip Gleam High Shine Lip Gloss Shade Golden Peach (141 Pcs Lot)
141 units · Ships parcel
Near you
$310
$2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay $2.20 a piece
Resells ~$15 median · new with tags
View lot
Assortment
Tinsel Baton In Bulk- Assorted
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$108
$1.00 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Sally Hansen Complete Salon Manicure, Blush - 72 Pack
72 units · Ships parcel
Near you
$287
$3.98 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $3.98 a piece
Resells ~$10 median · any condition
View lot
Assortment
In demand
Recycle Hippie Skirts & Dresses 47 pcs
47 units · Ships parcel
Near you
$46
$0.97 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
218: Shoes PL000UJJ
146 units · Ships parcel or freight from TN
Near you
$1,925
$13.18 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay $13.18 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Assortment
One lot of Marc Jacobs silicon rubber made bracelets 600 p c s
600 units · Ships parcel
Near you
$1,980
$3.30 / piece
Sells in ~41 days on resale
You pay $3.30 a piece
Resells ~$23 median · any condition
View lot
Assortment
In demand
WHOLESALE R.E.M. BEAUTY ASSORTED COSMETICS PACKAGE #1 - 50 PIECE LOT
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$288
$5.75 / piece
Sells in ~26 days on resale
You pay $5.75 a piece
Resells ~$15 weighted median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
Mixed Costume Fashion Earrings Jewelry Lot of 40 Pairs Dangle Hoop Stud Styles
40 units · Ships parcel
Near you
$11
$0.27 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Sally Hansen Color Therapy Element Nail Polish - 72 Pack
72 units · Ships parcel
Near you
$305
$4.23 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $4.23 a piece
Resells ~$10 median · any condition
View lot
Assortment
In demand
Recycle North Face Fleece 23 pcs
23 units · Ships parcel
Near you
$150
$6.50 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
BIC - EasyRinse Anti-Clogging Men s Disposable Razors 4 Blades, 2 Count - 72 Pack
72 units · Ships parcel
Near you
$346
$4.80 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay $4.80 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Assortment
In demand
QVC/HSN Ohio Truck PF28 | 436 Units Handbags | 26 Pallets
436 units · Ships freight from CA
Near you
$7,104
$53,818 retail
87% off
Sells in ~39 days on resale
You pay $16.29 a piece
Resells ~$32 median · any condition
View lot
Assortment
New
Recycle Graphic + Long Sleeves + The Dead + Destination Tees 64 pcs
64 units · Ships parcel
Near you
$72
$1.12 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Recycle Destination Tees 61 pcs
61 units · Ships parcel
Near you
$39
$0.64 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Recycle Denim Corduroy Flannel & More Blouses 38 pcs
38 units · Ships parcel
Near you
$42
$1.09 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Recycle North Face Fleece 20 pcs
20 units · Ships parcel
Near you
$127
$6.37 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Recycle Lace + Bling Bling + Hippie + Transparent Blouses 83 pcs
83 units · Ships parcel
Near you
$38
$0.45 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Recycle Graphic + Sports T-Shirts 51 pcs
51 units · Ships parcel
Near you
$64
$1.25 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Sally Hansen Double Duty Base & Top Coat - 0.45 oz - 48 Pack
48 units · Ships parcel
Near you
$164
$3.42 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $3.42 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Assortment
In demand
Recycle Blank Tees 53 pcs
53 units · Ships parcel
Near you
$42
$0.78 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Trending
Recycle & Good Aerie Sweatshirts 18 pcs
18 units · Ships parcel
Near you
$47
$2.60 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Celine wholesale Women's sunglasses assortment 10pcs.
10 units · NWT · Ships parcel
Near you
$2,123
$212.30 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Recycle Tye Dye T-Shirts 55 pcs
55 units · Ships parcel
Near you
$44
$0.80 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
BH Cosmetics Liquid Eye Liner 0.4 Ounce Black (144 Pcs Lot)
144 units · Ships parcel
Near you
$317
$2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay $2.20 a piece
Resells ~$15 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
Y2K & More Transparent Blouses 61 pcs · SKU 16-092426-004885
61 units · Ships parcel
Near you
$59
$0.96 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $0.96 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
In demand
WHOLESALE NARS LIPSTICK 0.12 OZ - SHANGHAI EXPRESS - 50 PIECE LOT
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$690
$13.80 / piece
Sells in ~199 days on resale
You pay $13.80 a piece
Resells ~$21 median · new with tags
View lot
Assortment
New
Recycle Brand & Skate T-Shirts 58 pcs · SKU 13-092426-004917
58 units · Ships parcel
Near you
$38
$0.65 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Recycle Graphic T-Shirts 59 pcs
59 units · Ships parcel
Near you
$53
$0.90 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Recycle Girls Skater Tees 89 pcs
89 units · Ships parcel
Near you
$77
$0.86 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Beach Dresses 55 pcs
55 units · Ships parcel
Near you
$51
$0.92 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $0.92 a piece
Resells ~$24 median · used
View lot
Assortment
In demand
Vintage 80s 90s Dresses 46 pcs
46 units · Ships parcel
Near you
$135
$2.94 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $2.94 a piece
Resells ~$24 median · used
View lot
Assortment
New
Hippie Dresses 28 pcs
28 units · Ships parcel
Near you
$59
$2.09 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $2.09 a piece
Resells ~$24 median · used
View lot
Assortment
Trending
Recycle Over Size Graphic T-Shirts 51 pcs
51 units · Ships parcel
Near you
$43
$0.84 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About this format
About wholesale assortment lots on Closo
An assortment lot is described by the supplier's assortment notes rather than by a line-by-line manifest: the categories, the sizes or the mix you can expect, and how many units. It sits between a full manifest and a lot sold blind.
Read more Show less
The lot page shows those notes with the unit count, the declared retail value and the condition grade, plus Closo's resale comps for the brands inside. Freight is quoted to your ZIP and Closo buyer protection covers every order.
On every lot here
What is inside, line by line Manifest or assortment notes and unit count.
Resale comps for the brands What the pieces sell for now on resale.
Freight quoted to your ZIP Parcel or pallet, priced before you pay.
Closo buyer protection Every order here is covered.
FAQ
Assortment lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot in this format.
How is an assortment lot different from a manifested one? A manifest lists the contents line by line. Assortment notes describe the mix — what categories and sizes are in it and roughly in what proportion — without naming every piece.
What do the assortment notes actually cover? Whatever the supplier records for that lot: the departments, the size run, the condition, and the unit count. The lot page shows them as written.
Who is an assortment lot for? Buyers who resell across a category rather than piece by piece, and who would rather have a lower cost per unit than a full inventory up front.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free