Sorted by Best match
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
No “cartier” lots right now — showing Jewelry
3 3 photos
Assortment
50/100 Pcs Treasure Trove of All Brand Name Jewelry — 50 Pcs
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$109
$2.19 / piece
Sells in ~122 days on resale
You pay $2.19 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
1 1 photo
Assortment
In demand
25 pieces of Swarovski Elements Jewelry Necklaces, Bracelets & Earrings!! — 25 Pcs
25 units · NWT · Ships parcel
Near you
$109
$4.36 / piece
Sells in ~40 days on resale
You pay $4.36 a piece
Resells ~$34 weighted median · new with tags
View lot
Assortment
50/100 Pcs Treasure Trove of All Brand Name Jewelry — 100 Pcs
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$219
$2.19 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $2.19 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Assortment
50/100 Pcs Wholesale Liquidation Jewelry Lots — 50 Pcs
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$54
$1.09 / piece
Sells in ~122 days on resale
You pay $1.09 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Assortment
100-Piece Fashion Jewelry Mystery Lot
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$55
$0.55 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $0.55 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Assortment
25 pieces of Swarovski Elements Jewelry Necklaces, Bracelets & Earrings!! — 50 Pcs
25 units · NWT · Ships parcel
Near you
$218
$8.71 / piece
Sells in ~40 days on resale
You pay $8.71 a piece
Resells ~$34 median · new with tags
View lot
Assortment
New
Mixed Fashion Jewelry Necklace Lot 19pc Gold Silver Tone Bigfoot Moon Star 2025
19 units · Ships parcel
Near you
$11
$0.58 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay $0.58 a piece
Resells ~$22 weighted median · any condition
View lot
Assortment
25 pcs Vintage Danecraft + Allen Jewelry Brooches - 25 DIFFERENT STYLES — 25 Pcs
25 units · Ships parcel
Near you
$54
$2.16 / piece
Sells in ~33 days on resale
You pay $2.16 a piece
Resells ~$21.44 weighted median · used
View lot
Assortment
Vintage Zipper Pull Charms Lot of 24 Gold Tone Resin Nautical Crest Jewelry
24 units · Ships parcel
Near you
$16
$0.69 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $0.69 a piece
Resells ~$23 weighted median · used
View lot
Assortment
50/100 Pcs Wholesale Liquidation Jewelry Lots — 100 Pcs
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$109
$1.09 / piece
Sells in ~122 days on resale
You pay $1.09 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Assortment
25 pcs Vintage Danecraft + Allen Jewelry Brooches - 25 DIFFERENT STYLES — 50 Pcs
25 units · Ships parcel
Near you
$105
$4.18 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $4.18 a piece
Resells ~$23 median · used
View lot
Assortment
25 pcs Name Brand & Designer All High-End Jewelry- Over 50 Different Styles! — 50 Pcs
25 units · NWT · Ships parcel
Near you
$196
$7.83 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $7.83 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Assortment
25 pcs Name Brand & Designer All High-End Jewelry- Over 50 Different Styles! — 25 Pcs
25 units · NWT · Ships parcel
Near you
$98
$3.92 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $3.92 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Assortment
New
Vintage Cloisonné Enamel Jewelry lot · 5 units · Very good vintage condition
5 units · Ships parcel
Near you
$27
$5.50 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Mixed Cross and Crucifix Pendant Jewelry Lot 15 Pieces Vintage to Modern
15 units · Ships parcel
Near you
$27
$1.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Crystal Art Glass Beaded Bracelet Lot of 9 Mixed Multi-Color Fashion Jewelry
9 units · Ships parcel
Near you
$27
$3.05 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Cultured Pearl & Mother of Pearl Jewelry Lot of 6 Necklaces Bracelet Earrings
6 units · Ships parcel
Near you
$27
$4.58 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Vintage Boho Tribal Jewelry Lot 9 Mixed Necklaces Seed Bead Multi-Strand Pendant
9 units · Ships parcel
Near you
$27
$3.05 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Vintage to Modern Costume Jewelry Pendant Lot 35+ Pc Rhinestone Figural Stones
38 units · Ships parcel
Near you
$27
$0.72 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay $0.72 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Assortment
New
Fashion Beaded Statement Jewelry Lot of 13 Necklaces Boho Eclectic Multi-Color
13 units · Ships parcel
Near you
$27
$2.11 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Silver Tone Fashion Jewelry Necklace Lot 23 Grogu Stitch Themed Pendants
23 units · Ships parcel
Near you
$27
$1.20 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Vintage to Modern Costume Jewelry Lot 0.5 Lbs 12pc Silver Tone Necklaces
12 units · Ships parcel
Near you
$11
$0.92 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Mixed Fashion Jewelry Lot 12 Necklaces Gold Tone Statement Tassel Gameday Boho
12 units · Ships parcel
Near you
$11
$0.92 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Mixed Costume Jewelry Lot 12 Necklaces Silver Gold Tone Mother of Pearl Enamel
12 units · Ships parcel
Near you
$11
$0.92 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Mixed Costume Jewelry Necklace Lot 12 Boho Leaf Tassel Cherished Teddies 1998
12 units · Ships parcel
Near you
$11
$0.92 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
J. Crew Costume Jewelry Lot 4 Pcs Gold Tone Necklaces & Bracelets
4 units · Ships parcel
Near you
$11
$2.75 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Boho Style Costume Jewelry Lot 4 Pendants Natural Stone Leather Braided Cord
4 units · Ships parcel
Near you
$11
$2.75 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Vintage Faux Pearl Costume Jewelry Lot 4 Necklaces Rhinestone Multi-Strand
4 units · Ships parcel
Near you
$11
$2.75 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Southwestern Turquoise Tone Costume Jewelry Lot Necklaces Bracelets Earrings
16 units · Ships parcel
Near you
$27
$1.72 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $1.72 a piece
Resells ~$23 weighted median · used
View lot
Assortment
Vintage Gold Tone Costume Jewelry Lot 0.3 lb Necklaces Earrings Enamel Pieces
11 units · Ships parcel
Near you
$27
$2.50 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $2.50 a piece
Resells ~$23 weighted median · used
View lot
Assortment
New
Mixed Blue Tone Costume Necklace Jewelry Lot 0.6 Lbs Vintage to Modern 11pc
11 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.00 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $1 a piece
Resells ~$23 median · used
View lot
Assortment
Vintage to Modern Costume Jewelry Lot 14 Brooches Pins Rhinestone Enamel Pearl
14 units · Ships parcel
Near you
$27
$1.96 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $1.96 a piece
Resells ~$23 weighted median · used
View lot
Assortment
New
4-5mm CZ Tennis Necklace and Earrings Jewelry Set
23 units · NWT · Ships parcel
Near you
$190
$8.24 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Mixed Costume Jewelry Necklace Lot 10 Pc Boho Beaded Earthy Silver Gold Tone
10 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.10 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $1.10 a piece
Resells ~$23 weighted median · used
View lot
Assortment
New
Mixed Costume Jewelry Lot of 10 Necklaces Beaded Pendant Multi-Strand Styles
10 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.10 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $1.10 a piece
Resells ~$23 median · used
View lot
Assortment
New
Vintage to Modern Costume Jewelry Lot 10 Necklaces Faux Pearl Beaded Tassel
10 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.10 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $1.10 a piece
Resells ~$23 weighted median · used
View lot
Assortment
Vintage to Modern Costume Jewelry Lot 1 lb Beaded Shell Statement Necklaces 12pc
12 units · Ships parcel
Near you
$11
$0.92 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $0.92 a piece
Resells ~$23 median · used
View lot
Assortment
Fashion Costume Jewelry Lot of 14 Necklaces Gold & Silver Tone Mixed Styles
14 units · Ships parcel
Near you
$27
$1.96 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $1.96 a piece
Resells ~$23 weighted median · used
View lot
Assortment
12pc Fashion Jewelry Necklace Lot Gold Tone Faux Pearl Rhinestone Costume 0.5lb
12 units · Ships parcel
Near you
$27
$2.29 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $2.29 a piece
Resells ~$23 median · used
View lot
Assortment
Vintage to Modern Costume Jewelry Lot 10 Necklaces Shell Beaded Millefiori
10 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.10 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Vintage to Modern Beaded & Multi-Strand Costume Jewelry Necklace Lot of 8
8 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.37 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $1.37 a piece
Resells ~$23 median · used
View lot
Assortment
New
Fashion Statement Jewelry Lot 7 Necklaces Bib Bohemian Beaded Floral
7 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.57 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay $1.57 a piece
Resells ~$22 weighted median · any condition
View lot
Assortment
New
Boho Tribal Mixed Costume Jewelry Lot 6 Necklaces Wood Seed Bead Organic Style
6 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.83 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $1.83 a piece
Resells ~$23 weighted median · used
View lot
Assortment
New
Mixed Beaded Fashion Jewelry Lot of 6 Necklaces Faux Pearl Agate Shell
6 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.83 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $1.83 a piece
Resells ~$23 weighted median · used
View lot
Assortment
Boho Fashion Jewelry Lot of 8 Necklaces Beaded Statement Bib Tribal Style
8 units · Ships parcel
Near you
$27
$3.44 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $3.44 a piece
Resells ~$23 weighted median · used
View lot
Assortment
New
Boho Spiritual Costume Jewelry Lot 6pc Evil Eye Tree of Life Heart Necklaces
6 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.83 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay $1.83 a piece
Resells ~$22 weighted median · any condition
View lot
Assortment
Vintage Costume Jewelry Necklace Lot 6 Pc Rhinestone Faux Pearl Austria Crystal
6 units · Ships parcel
Near you
$27
$4.58 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $4.58 a piece
Resells ~$23 weighted median · used
View lot
Assortment
Wire Wrapped Bangle Bracelet Jewelry Lot 6pc Gold Silver Tone Faux Pearl Stone
6 units · Ships parcel
Near you
$27
$4.58 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $4.58 a piece
Resells ~$23 weighted median · used
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free