Sorted by Best match
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
3 3 photos
Assortment
Dirty Girl Cosmetics Blushed Nudes Palette 12 Shades
12 units · Ships parcel
Near you
$26
$2.20 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
4 4 photos
Assortment
Beauty Sponge Applicator Set in Pastels - Cosmetic Makeup Blender For Foundation, Blush, Concealer, Eyeshadow, Contour & Highlighter
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
$8
$0.64 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay $0.64 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Assortment
Maybelline Fit Me Dewy + Smooth - 220 Natural Beige — 72 PCS CASE
72 units · NWT · Ships parcel
Near you
$376
$5.23 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay $5.23 a piece
Resells ~$9 median · new with tags
View lot
Assortment
Maybelline Super Stay 30H Foundation - 375 Java — 72 PCS Case
72 units · NWT · Ships parcel
Near you
$314
$4.35 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay $4.35 a piece
Resells ~$9 median · new with tags
View lot
Assortment
NYX HD Photogenic Concealer - Mixed Dark Shades — 48 PCS
48 units · NWT · Ships parcel
Near you
$185
$3.85 / piece
Sells in ~67 days on resale
You pay $3.85 a piece
Resells ~$8 median · new with tags
View lot
Assortment
Almay Goddess Gloss Enchanted 910 Gilded 900 Ethereal 800 Lip Gloss Sealed
60 units · NWT · Ships parcel
Near you
$101
$1.69 / piece
Sells in ~89 days on resale
You pay $1.69 a piece
Resells ~$8 median · new with tags
View lot
Assortment
Givenchy Teint Couture Everwear Foundation - N98 Nude — 12 PCS
12 units · Ships parcel
Near you
$92
$7.70 / piece
Sells in ~73 days on resale
You pay $7.70 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Assortment
NYX Smooth Whip Lip Cream, Parfait — Parfait / 24 Pack
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$77
$3.21 / piece
Sells in ~67 days on resale
You pay $3.21 a piece
Resells ~$8 median · new with tags
View lot
Assortment
Px Look Lipgloss - Wholesale Display 24 Units
24 units · Ships parcel
Near you
$35
$1.47 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay $1.47 a piece
Resells ~$18 median · any condition
View lot
Assortment
Large Clear Nude Claw Hair Clips
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
$11
$0.92 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Luv Me Edge Control — N/A / 24 PCS
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$86
$3.58 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay $3.58 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Assortment
Nivea Micellair Expert Waterproof Make-Up Remover Water 400 ml — 24 PCS
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$101
$4.22 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay $4.22 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Assortment
Garnier Active Makeup Remover Cleansing Towelettes 25-ct (Normal Skin) — Per Pack / 24 Pack
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$99
$4.13 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay $4.13 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Assortment
Amuse Spanking Clean Foam Cleanser
12 units · Ships parcel
Near you
$35
$2.93 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $2.93 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Assortment
Amuse Wake & Queench Day Cream
12 units · Ships parcel
Near you
$40
$3.30 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $3.30 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Assortment
NYX Smooth Whip Lip Cream, Velvet Robe — Velvet Robe / 24 Pack
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$77
$3.21 / piece
Sells in ~67 days on resale
You pay $3.21 a piece
Resells ~$8 median · new with tags
View lot
Assortment
NYX Blur Screen SPF Primer — 24 PCS
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$92
$3.85 / piece
Sells in ~67 days on resale
You pay $3.85 a piece
Resells ~$8 median · new with tags
View lot
Assortment
NYX HD Photogenic Concealer - Mixed Dark Shades — 24 PCS
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$99
$4.13 / piece
Sells in ~67 days on resale
You pay $4.13 a piece
Resells ~$8 median · new with tags
View lot
Assortment
Revlon Flesh Foundation Hot Cocoa #38
36 units · NWT · Ships parcel
Near you
$94
$2.60 / piece
Sells in ~88 days on resale
You pay $2.60 a piece
Resells ~$8 median · new with tags
View lot
Assortment
Maybelline Fit Me Dewy + Smooth - 220 Natural Beige — 24 PCS
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$128
$5.32 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay $5.32 a piece
Resells ~$9 median · new with tags
View lot
Assortment
Maybelline Super Stay 30H Foundation - 375 Java — 24 PCS
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$106
$4.40 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay $4.40 a piece
Resells ~$9 median · new with tags
View lot
Assortment
Pedicure Foot File Callus Remover
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
$11
$0.92 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Large Plastic Claw Hair Clips Vibrate Colors-12 Ct.
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
$11
$0.92 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Black Heart Shape Hand Mirror
3 units · Ships parcel
Near you
$10
$3.30 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Black Square Eyelash Hand Mirror
3 units · Ships parcel
Near you
$10
$3.30 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
White Square Mirror
3 units · Ships parcel
Near you
$10
$3.30 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Eyebrow Shaper Razor Facial Hair Remover Tool
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
$9
$0.73 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
EYEBROW STENCIL KIT & STAMP
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
$9
$0.73 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Pastel Duckbill Hair Clips
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
$11
$0.92 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Pink Square Hand Mirror
3 units · Ships parcel
Near you
$10
$3.30 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Stainless Steel 2 Sided Slant Tip Tweezers
12 units · Ships parcel
Near you
$9
$0.73 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.73 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Assortment
Pink Heart Shaped Hand Mirror
3 units · Ships parcel
Near you
$10
$3.30 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Givenchy Teint Couture Everwear Foundation - N98 Nude — 6 PCS
6 units · Ships parcel
Near you
$53
$8.80 / piece
Sells in ~73 days on resale
You pay $8.80 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Assortment
Almay Setting Powder, Face Makeup, Matte Loose Powder, Hypoallergenic, Cruelty Free, 100 Light, 1 Oz — 100 Light (2pc Case Pack) / 24 PCS
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$139
$5.78 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Almay Setting Powder, Face Makeup, Matte Loose Powder, Hypoallergenic, Cruelty Free, 200 Light Medium, 1 Oz — 200 Light/Medium (2pc Case Pack) / 24 PCS
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$139
$5.78 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Revlon Lipstick, ColorStay Suede Ink, Built-in Primer, Infused with Vitamin E, Waterproof, Smudge-proof, Matte Color, 012 Power Trip, 0.09 oz — 012 Power Trip / 24 Pack
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$93
$3.90 / piece
46 % of retail
Sells in ~88 days on resale
You pay $3.90 a piece
Resells ~$8 median · new with tags
View lot
Assortment
Revlon ColorStay Skin Awaken 5-in-1 Concealer Mixed Light/Medium — Mixed Shades (Light/Medium / 24 Pack
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$79
$3.30 / piece
Sells in ~88 days on resale
You pay $3.30 a piece
Resells ~$8 median · new with tags
View lot
Assortment
Revlon So Fierce Big Bad Lash Mascara - Black 762 — 24 PCS
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$104
$4.35 / piece
Sells in ~88 days on resale
You pay $4.35 a piece
Resells ~$8 median · new with tags
View lot
Assortment
Amuse - Jelly Exfoliator Cleanser Makeup Remover
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
$24
$2.02 / piece
Sells in ~98 days on resale
You pay $2.02 a piece
Resells ~$8 median · new with tags
View lot
Assortment
Prolux - Liquid Brush Cleaner with Sponge #PROB620
12 units · Ships parcel
Near you
$50
$4.13 / piece
Sells in ~61 days on resale
You pay $4.13 a piece
Resells ~$18 median · used
View lot
Assortment
Hind Eyebrow Razor with Silicone Brush
12 units · Ships parcel
Near you
$11
$0.92 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay $0.92 a piece
Resells ~$18 median · any condition
View lot
Assortment
Maybelline Colossal Bubble Mascara - Brownish Black
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
$64
$5.34 / piece
55 % of retail
Sells in ~99 days on resale
You pay $5.34 a piece
Resells ~$9 median · new with tags
View lot
Assortment
Unicorn Glam 10 Pieces Makeup-Brushes Set
10 units · Ships parcel
Near you
$12
$1.21 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay $1.21 a piece
Resells ~$18 median · any condition
View lot
Assortment
NYX Smooth Whip Lip Cream, Parfait — Parfait / 12 Pack
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
$40
$3.30 / piece
Sells in ~67 days on resale
You pay $3.30 a piece
Resells ~$8 median · new with tags
View lot
Assortment
Luv Me Edge Control — N/A / 12 PCS
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
$44
$3.67 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay $3.67 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Assortment
Nivea Micellair Expert Waterproof Make-Up Remover Water 400 ml — 12 PCS
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
$53
$4.40 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay $4.40 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Assortment
Emery Nail File Boards
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
$9
$0.73 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay $0.73 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Assortment
Garnier Active Makeup Remover Cleansing Towelettes 25-ct (Normal Skin) — Per Pack / 12 Pack
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
$51
$4.22 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay $4.22 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free