Sorted by Best match
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
Suppliers matching “Retro Brand”
Also matching “vintage brand”, “y2k brand”
7 7 photos
Manifested
Vintage-Inspired Gradient Heart Sunglasses with Scalloped Lens Detail SK10490
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$436
$4.03 / piece
Sells in ~69 days on resale
You pay $4.03 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
1 1 photo
Manifested
US Flag Worn Tube Headband
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$134
$1.24 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $1.24 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Cotton Cap with adjustable Clasp – 12 pieces, White
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$663
$6.14 / piece
Sells in ~69 days on resale
You pay $6.14 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Cotton Cap with adjustable Clasp – 12 pieces, Red
108 units · Ships parcel
Near you
$663
$6.14 / piece
Sells in ~51 days on resale
You pay $6.14 a piece
Resells ~$18 median · any condition
View lot
Manifested
Cotton Cap with adjustable Clasp – 12 pieces, Hunter Green
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$663
$6.14 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $6.14 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Checkered Tube Headband – 12 pieces, Yellow and Purple
108 units · Ships parcel
Near you
$134
$1.24 / piece
Sells in ~51 days on resale
You pay $1.24 a piece
Resells ~$18 median · any condition
View lot
Manifested
Cotton Cap with adjustable Clasp – 1 piece, Dark Brown
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$770
$7.70 / piece
Sells in ~69 days on resale
You pay $7.70 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Cotton Cap with adjustable Clasp – 1 piece, Grey
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$770
$7.70 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $7.70 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Army Hat Large, 1 piece, Red
100 units · Ships parcel
Near you
$1,425
$14.25 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Cotton Cap with adjustable Clasp – 1 piece, Light Blue
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$770
$7.70 / piece
Sells in ~69 days on resale
You pay $7.70 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Retro Red Hearts Bandana – 22×22 Inch – 12 pieces
108 units · Ships parcel
Near you
$376
$3.48 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Retro Love Bandana – 22×22 Inch
100 units · Ships parcel
Near you
$212
$2.12 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Retro Red Hearts Bandana – 22×22 Inch
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$376
$3.48 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Smiley Faces and Peace Signs Bandana – 22×22 Inch
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$376
$3.48 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Retro Love Bandana – Single Piece 22×22
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$212
$2.12 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Smiley Faces and Peace Signs Bandana – 22×22 Inch – 12 pieces
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$376
$3.48 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Smiley Faces on Black Bandana – 22×22 Inch
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$435
$4.35 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Smiley Faces on Black Bandana – Single Piece 22×22
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$435
$4.35 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Smiley Faces and Peace Signs Bandana – Single Piece 22×22
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$435
$4.35 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Retro Red Hearts Bandana – Single Piece 22×22
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$435
$4.35 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
12 pieces, Open Center Paisley Bandana Imported 100% Cotton, Dark Brown, 22″ x 22″
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$158
$1.46 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Ladies Floral Handkerchief – A – Light Pink – Yellow – Red – Single Piece – 12 x 12
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$83
$0.83 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Hot Pink Paisley Bandanas – Dozen Packed 14X14
108 units · Ships parcel
Near you
$79
$0.73 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Classic Paisley Bandana Imported, 22X22, 600Pcs/Case, Light Pink
600 units · Ships parcel
Near you
$495
$0.83 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
1 piece, Solid Color Bandana, Imported, 100% Cotton, Grape / Purple, 27″ x 27″
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$165
$1.65 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
1 piece, Square Paisley Bandana Imported 100% Cotton, Light Pink, 22″ x 22″
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$110
$1.10 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
600pcs/Case, Square Paisley Bandana Imported 100% Cotton, Lilac, 22″ x 22″
600 units · NWT · Ships parcel
Near you
$333
$0.55 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
12 pieces, All Over Paisley Bandana Imported 100% Cotton, Light Pink, 22″ x 22″
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$81
$0.75 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
600pcs/Case, Solid Color Bandana, Imported, 100% Cotton, Teal, 22″ x 22″
600 units · Ships parcel
Near you
$908
$1.51 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Retro Clubmaster Sunglasses with Translucent Sides and Pastel Gradient Lenses P1947Color
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$317
$2.93 / piece
Sells in ~69 days on resale
You pay $2.93 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Vintage Style Metal Frame Aviators with Pastel Tinted Lenses in Multiple Colors J0894-Light
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$238
$2.20 / piece
Sells in ~69 days on resale
You pay $2.20 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Bulk Retro Circle Frames with Thick Glossy Rims and Metallic Side Accents P1969C
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$297
$2.75 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Vintage Cat-Eye Sunglasses with Pearl Accents and Gradient Lens TD10282
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$396
$3.67 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $3.67 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Vintage Round Cat-Eye Sunglasses with Metallic Bridge and Accent Studs TD10331
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$337
$3.12 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $3.12 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Translucent Retro Rectangle Sunglasses with Cyberpunk Side Shields TD10756
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$317
$2.93 / piece
Sells in ~69 days on resale
You pay $2.93 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Retro Cat-Eye Aviator Sunglasses with Gold Brow Bar and Gradient Lenses TD1521
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$416
$3.85 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $3.85 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Retro Round Semi-Rimless Sunglasses with Double Bar Bridge with Gradient Lenses HJ10115
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$356
$3.30 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $3.30 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Retro Round Sunglasses with Two-Tone Metal Frame with Corner Stud Detail HJ10118
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$356
$3.30 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $3.30 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Retro Pilot-Style Eyewear with Clear Lenses and and Sleek Metallic Finish J0791C
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$297
$2.75 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $2.75 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Vintage Inspired Cat Eye Sunglasses with Tortoise Shell Finish and Gold Serpent Temple Detail HP2034
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$297
$2.75 / piece
Sells in ~69 days on resale
You pay $2.75 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Retro Oval Metal Sunglasses with Wide Flat Side Temples and Curved Black Tips J11086
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$396
$3.67 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $3.67 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Vintage Inspired Metallic Aviator Sunglasses with Reflective Flash Mirror Lenses SK10156
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$356
$3.30 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $3.30 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Retro Pilot-Style Eyewear with Clear Lenses and and Sleek Gold Metallic Finish J0791C-Gold
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$297
$2.75 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $2.75 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Retro Aviator Sunglasses with Vibrant Mirror Tint with Flexible Metal Arms J0880-REVO
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$257
$2.38 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $2.38 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Vintage Style Metal Frame Aviators with Revo Mirrored Lenses J0893-REVO
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$277
$2.57 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $2.57 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Women's Vintage Oversized Cat-Eye Reading Glasses in 10+ Custom Reading Powers RJ11097 — +4.00
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$277
$2.57 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Women's Vintage Oversized Cat-Eye Reading Glasses in 10+ Custom Reading Powers RJ11097 — +3.75
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$277
$2.57 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Women's Vintage Oversized Cat-Eye Reading Glasses in 10+ Custom Reading Powers RJ11097 — +3.50
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$277
$2.57 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free