Sorted by Best match
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
No exact match for “Independent Trading Company” — showing lots matching “independent, trading, company”
1 1 photo
Manifested
Dixxon Flannel Company Buffalo Check Western Blouse S 1 pc
1 units · Ships parcel
Near you
$13
$13.00 / piece
Sells in ~17 days on resale
You pay $13 a piece
Resells ~$37 median · used
View lot
1 1 photo
Manifested
In demand
#7M-715-PC-X-WT ‘Port & Company’ Big Men’s Pullover Hoods(White 4x) – (12 Pieces)
715 units · Ships parcel or freight from NC
Near you
$66
$0.09 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $0.09 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
Arizona Jean Company Denim Zipper Jacket M 1 pc
1 units · Ships parcel
Near you
$20
$19.50 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
The Creme Shop Sweethearts Press-On Nails Mix (270 Pcs Lot)
270 units · Ships parcel
Near you
$743
$2.75 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay $2.75 a piece
Resells ~$10 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
BH Cosmetics Mrs. Bella Lip Gleam High Shine Lip Gloss Shade Golden Peach (141 Pcs Lot)
141 units · Ships parcel
Near you
$310
$2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay $2.20 a piece
Resells ~$15 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
BH Cosmetics Liquid Eye Liner 0.4 Ounce Black (144 Pcs Lot)
144 units · Ships parcel
Near you
$317
$2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay $2.20 a piece
Resells ~$15 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
Cosmetic DWI Mix - Wholesale (250 Pcs Lot)
250 units · Ships parcel
Near you
$344
$1.38 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay $1.38 a piece
Resells ~$18 weighted median · new with tags
View lot
Assortment
25 pcs Vintage Danecraft + Allen Jewelry Brooches - 25 DIFFERENT STYLES — 25 Pcs
25 units · Ships parcel
Near you
$54
$2.16 / piece
Sells in ~33 days on resale
You pay $2.16 a piece
Resells ~$21.44 weighted median · used
View lot
Assortment
25 pcs Vintage Danecraft + Allen Jewelry Brooches - 25 DIFFERENT STYLES — 50 Pcs
25 units · Ships parcel
Near you
$105
$4.18 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $4.18 a piece
Resells ~$23 median · used
View lot
Assortment
Squishy Dressed Animals Kids Toy - Assorted
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$120
$1.20 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.20 a piece
Resells ~$32 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale New Black Baseball Hat with Ponytail For Women's Dress Up (MOQ-6)
102 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,289
$12.64 / piece
Sells in ~46 days on resale
You pay $12.64 a piece
Resells ~$32 median · new with tags
View lot
Manifested
Cozy Orange Solid Soft Sole Slippers - Perfect for Comfort and Relaxation
108 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$1,484
$13.74 / piece
Sells in ~76 days on resale
You pay $13.74 a piece
Resells ~$40 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale SKULL TOP HAT 4 INCH PATCH (Sold by the piece or dozen ) -* CLOSEOUT AS LOW AS 75 CENTS EA — PIECE
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$178
$1.65 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$20 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale FUZZY TALL ROCK AND ROLL TOP HAT WITH SKULL (Sold by the piece)
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$330
$3.30 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay $3.30 a piece
Resells ~$20 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale Skeleton Skull Head With Top Hat Designs Silver Biker Ring — Size 13
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$784
$7.84 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay $7.84 a piece
Resells ~$20 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale Skeleton Skull Head With Top Hat Designs Silver Biker Ring — Size 14
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$784
$7.84 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay $7.84 a piece
Resells ~$20 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale SKULL TOP HAT 4 INCH PATCH (Sold by the piece or dozen ) -* CLOSEOUT AS LOW AS 75 CENTS EA — DOZEN 75 CENTS EA
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$134
$1.24 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay $1.24 a piece
Resells ~$20 median · new with tags
View lot
Manifested
Solid Crisscross Faux Fur Soft Indoor Floor Slippers ,Pink
102 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$1,457
$14.29 / piece
Sells in ~76 days on resale
You pay $14.29 a piece
Resells ~$40 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
The Creme Shop Accessories And Makeup Mix (260 Pcs Lot)
260 units · Ships parcel
Near you
$715
$2.75 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay $2.75 a piece
Resells ~$10 median · new with tags
View lot
Manifested
Christmas Xmas Caps Hat With Pom Pom For Kids & Adults Free Size-MOQ 24 Packs
120 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,187
$9.89 / piece
Sells in ~69 days on resale
You pay $9.89 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Assortment
Light Up Devil Horn For Kids In Bulk
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$624
$5.78 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $5.78 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Assortment
Crazy Noodle Design Soft Plush Costume Hat - Assorted
102 units · NWT · Ships parcel
Near you
$448
$4.39 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $4.39 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Assortment
New
Madame Alexander McDonald's Happy Meal Doll Lot 3 Mixed Years 2005 2010
Ships parcel
Near you
$11
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Trendy Striped Crochet Hat Band with Decorative Tips - A Stylish Accessory to Enhance Your Hat Collection
102 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,009
$9.89 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $9.89 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Assortment
Fashionable Striped Crochet Hat Band with Tassel Tips - Perfect Accessory for Customizing Your Hat
108 units · Ships parcel
Near you
$949
$8.79 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $8.79 a piece
Resells ~$19 median · used
View lot
Manifested
Geometry Patterned Crochet Tassel Tip Hat Bands
102 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,121
$10.99 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $10.99 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Adorable and Comfortable Kids Turban Hats for Fashionable Little Ones
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$355
$3.29 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $3.29 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale Biker Bandana Lady Cap / Hat (Sold by the piece)
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$207
$2.07 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $2.07 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale Crazy Adult Size Funny Helicopter Propeller Baseball Hat
102 units · NWT · Ships parcel
Near you
$616
$6.04 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $6.04 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale Aesthetic Patriotic Biker Brothers Shield Bonded Baseball Hat (Sold by the piece)
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$248
$2.48 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $2.48 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale Aesthetic Patriotic Heritage History Honor Baseball Hat (Sold by the piece)
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$322
$3.22 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $3.22 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale Ladies Love Outlaws Badge Baseball Hat (Sold by the piece)
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$322
$3.22 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $3.22 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale RED MUD FLAP TRUCKER GIRL TRIFOLD LEATHER WALLETS WITH CHAIN (Sold by the piece)
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,073
$10.73 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $10.73 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale BLUE SEQUIN COWBOY HAT (Sold by the piece)
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$743
$7.43 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $7.43 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale RAG PATCHED COWBOY HAT (Sold by the piece) *- CLOSEOUT NOW
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$413
$4.13 / piece
Sells in ~69 days on resale
You pay $4.13 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale SEQUIN SILVER BASEBALL HAT (Sold by the piece) *- CLOSEOUT NOW
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$330
$3.30 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $3.30 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale ROUND FLAG / HAT DISPLAY HANGING 16 PC CLIP RACK (Sold by the piece) - * CLOSEOUT NOW
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$1,238
$12.38 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Wholesale HEAVY LEATHER LOOKING COWBOY HAT RED (Sold by the piece)
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,073
$10.73 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $10.73 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale CLOWN BANDANA Crazy Art Cap (Sold by the piece)
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$165
$1.65 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale DEATH DEALER BANDANA CAP / HAT (Sold by the dozen) -* CLOSEOUT NOW ONLY
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$178
$1.65 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale REGGAE KNIT HAT WITH DREADLOCKS (Sold by the piece)
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$743
$7.43 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $7.43 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale TALL WITCH HAT BLACK OR PURPLE (Sold by the piece) — SOLD BY THE PIECE- BLACK
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$495
$4.95 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $4.95 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale TALL WITCH HAT BLACK OR PURPLE (Sold by the piece) — SOLD BY THE PIECE - PURPLE
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$495
$4.95 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $4.95 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale PURPLE 16 INCH TALL WITCH HAT (Sold by the piece)
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$495
$4.95 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $4.95 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale MEXICAN STRAW SOMBRERO HATS (Sold by the piece) * CLOSEOUT NOW 2.50 EACH
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$413
$4.13 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $4.13 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale KIDS HELICOPTER HAT WITH PROPELLER (Sold by the dozen)
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$356
$3.30 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $3.30 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale PINK COLOR WOVEN COWBOY HATS (Sold by the piece) *- CLOSEOUT NOW
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$825
$8.25 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $8.25 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Wholesale SEQUIN PINK BASEBALL HAT (Sold by the piece)
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$330
$3.30 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $3.30 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free