Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
1 1 photo
Assortment
New
R3BEL DENIM CARGO SHORTS BLACK - 621-953
72 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
$714
$9.91 / piece
Sells in ~36 days on resale
You pay $9.91 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
1 1 photo
Assortment
New
REBEL MINDS TRACK SHORTS CREAM/BLACK - 100-901 — M-3XL / 1-2-1-1-1
66 units · Ships parcel
Near you
$654
$9.91 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $9.91 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS TRACK SHORTS CREAM/BLACK - 100-901 — S-XL / 2-2-1-1
66 units · Ships parcel
Near you
$654
$9.91 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $9.91 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS PLUS SIZE BASKETBALL SHORTS ROYAL - 141-946T
66 units · Ships parcel
Near you
$654
$9.91 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $9.91 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS PLUS SIZE JERSEY SHORTS BLACK - 151-952T
66 units · Ships parcel
Near you
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS GRAPHIC SWEATSHORTS RED - 141-968
66 units · Ships parcel
Near you
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS CARGO BOARD SHORTS WHITE - 141-910
66 units · Ships parcel
Near you
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS CARGO BOARD SHORTS NAVY - 141-910
66 units · Ships parcel
Near you
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
CROOKS & CASTLES BLANK SWEATSHORTS KELLY GREEN - BLANKS — 5XL
84 units · Ships parcel
Near you
$624
$7.43 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
CROOKS & CASTLES BLANK SWEATSHORTS KELLY GREEN - BLANKS — XL
84 units · Ships parcel
Near you
$624
$7.43 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
CROOKS & CASTLES BLANK SWEATSHORTS KELLY GREEN - BLANKS — SMALL
84 units · Ships parcel
Near you
$624
$7.43 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
REASON FLEECE JOGGER PANTS GREY - PJ-01
54 units · Ships parcel
Near you
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
ECKO UNLTD FLEECE SWEAT SHORT BLACK - EO14N390
88 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
$654
$7.43 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
MARC ECKO SHERPA HOODIE JACKET BLACK - MK8J0086
36 units · Ships parcel
Near you
$669
$18.59 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
MARC ECKO SHERPA HOODIE JACKET OLIVE CAMO - MK8J0086
36 units · Ships parcel
Near you
$669
$18.59 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS PREMIUM TRACK PANTS BLACK - 100-413
42 units · Ships parcel
Near you
$650
$15.49 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS ASSORTED PREMIUM PANTS ASST - RMJGRA
42 units · Ships parcel
Near you
$650
$15.49 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
TRUE BORN TRACK PANTS MINT - TF501 — M-3XL / 1-2-1-1-1
78 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
$628
$8.05 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
TRUE BORN TRACK PANTS MINT - TF501 — S-XL / 2-2-1-1
78 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
$628
$8.05 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
ECKO UNTLD JOGGER PANTS STREET CAMO - EO12G789
72 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
$624
$8.67 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
CROOKS & CASTLES TRACK JACKET BLACK - 3I10307
30 units · Ships parcel
Near you
$632
$21.06 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Recycle North Face Fleece 23 pcs
23 units · Ships parcel
Near you
$150
$6.50 / piece
You pay $6.50 a piece
Resells ~$10.50 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle North Face Fleece 20 pcs
20 units · Ships parcel
Near you
$127
$6.37 / piece
You pay $6.37 a piece
Resells ~$10.50 median · used · estimate
View lot
Assortment
MARVEL VENOM 2PC FLEECE T-SHIRT & SHORTS SET
100 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
Near you
$3,717
$37.17 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Recycle Denim + Flannel Blouses 25 pcs
25 units · Ships parcel
Near you
$26
$1.04 / piece
You pay $1.04 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Manifested
In demand
#264-56535S Delta Apparel Women’s Performance Tee – (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$79
$1.10 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.10 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Assortment
In demand
AH293-Summer dress(Assorted sizes)
19 units · NWT · Ships parcel
Near you
$120
$6.33 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $6.33 a piece
Resells ~$32 median · new with tags
View lot
Manifested
New
All Summer Long Running Shorts — Neon Coral / XL
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
$104
$14.87 / piece
Sells in ~38 days on resale
You pay $14.87 a piece
Resells ~$49 median · new with tags
View lot
Manifested
New
All Summer Long Running Shorts — Light Teal / XL
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
$104
$14.87 / piece
Sells in ~38 days on resale
You pay $14.87 a piece
Resells ~$49 median · new with tags
View lot
Manifested
New
All Summer Long Running Shorts — Neon Coral / S
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
$104
$14.87 / piece
Sells in ~38 days on resale
You pay $14.87 a piece
Resells ~$49 median · new with tags
View lot
Manifested
New
All Summer Long Running Shorts — Neon Coral / L
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
$104
$14.87 / piece
Sells in ~38 days on resale
You pay $14.87 a piece
Resells ~$49 median · new with tags
View lot
Manifested
New
All Summer Long Running Shorts — Light Teal / L
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
$104
$14.87 / piece
Sells in ~38 days on resale
You pay $14.87 a piece
Resells ~$49 median · new with tags
View lot
Assortment
USA DRIP STARS MEN'S SWIM SHORTS MULTI
102 units · NWT · Ships parcel
Near you
$506
$4.96 / piece
Sells in ~46 days on resale
You pay $4.96 a piece
Resells ~$20 median · new with tags
View lot
Assortment
AZTEC MEXICO MEN'S SWIM SHORTS MULTI
102 units · NWT · Ships parcel
Near you
$506
$4.96 / piece
Sells in ~46 days on resale
You pay $4.96 a piece
Resells ~$20 median · new with tags
View lot
Assortment
PUERTO RICO MEN'S SWIM SHORTS MULTI
102 units · NWT · Ships parcel
Near you
$506
$4.96 / piece
Sells in ~46 days on resale
You pay $4.96 a piece
Resells ~$20 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
HF090- Lady Jeans Leggings (Assorted Color and Sizes)
240 units · NWT · Ships parcel or freight from KY
Near you
$115
$0.48 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $0.48 a piece
Resells ~$30 median · new with tags
View lot
Manifested
7041 - African Wax Wide Leg Jumpsuit/Dress (3 PCS PRE-PACK) — One Size (4 - 26) / Print-377
102 units · NWT · Ships parcel or freight from NY
Near you
$3,366
$33.00 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
7041 - African Wax Wide Leg Jumpsuit/Dress (3 PCS PRE-PACK) — One Size (4 - 26) / Print-680
102 units · NWT · Ships parcel or freight from NY
Near you
$3,366
$33.00 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
NO BOUNDARIES DENIM WORK JACKET BROWN - NB14100095933B
72 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
$624
$8.67 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
NO BOUNDARIES DENIM WORK JACKET BEIGE - NB14100095933B
72 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
$624
$8.67 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Trending
Recycle Ralph Lauren Tommy Hilfiger Mens Pants 29 pcs
29 units · Ships parcel
Near you
$51
$1.75 / piece
You pay $1.75 a piece
Resells ~$10.81 weighted median · used · estimate
View lot
Assortment
BX5001-Lady’s Shirts Dress (Assorted Colors and Sizes)
25 units · NWT · Ships parcel
Near you
$115
$4.60 / piece
Sells in ~46 days on resale
You pay $4.60 a piece
Resells ~$32 median · new with tags
View lot
Assortment
Mens Vintage Pants 30 pcs
30 units · Ships parcel
Near you
$88
$2.95 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $2.95 a piece
Resells ~$22 median · used
View lot
Assortment
WISH ME LUCK WORKMAN PANTS NAVY/CREAM
102 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
Near you
$632
$6.20 / piece
Sells in ~61 days on resale
You pay $6.20 a piece
Resells ~$29 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
Cycling Shorts 52 pcs · SKU 17-091826-004409
52 units · Ships parcel
Near you
$31
$0.60 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay $0.60 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
WISH ME LUCK DREAMERS WORKMAN JACKET NAVY/CREAM
102 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
Near you
$1,896
$18.59 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay $18.59 a piece
Resells ~$45 median · new with tags
View lot
Assortment
Vintage Blazers + Blouses 31 pcs
31 units · Ships parcel
Near you
$39
$1.26 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $1.26 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
In demand
Summer Blazers 32 pcs
32 units · Ships parcel
Near you
$39
$1.22 / piece
Sells in ~57 days on resale
You pay $1.22 a piece
Resells ~$29 median · used
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free