Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
6 6 photos
Assortment
In demand
Mixed Costume Fashion Earrings Jewelry Lot of 40 Pairs Dangle Hoop Stud Styles
40 units · Ships parcel
Near you
$11
$0.27 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
1 1 photo
Assortment
500 pcs Vintage Swarovski Rhinestone Lot Fancy Crystal — 500 Pieces
500 units · Ships parcel
Near you
$26
$0.05 / piece
Sells in ~28 days on resale
You pay $0.05 a piece
Resells ~$38 median · used
View lot
Assortment
In demand
25 pieces of Swarovski Elements Jewelry Necklaces, Bracelets & Earrings!! — 25 Pcs
25 units · NWT · Ships parcel
Near you
$109
$4.36 / piece
Sells in ~40 days on resale
You pay $4.36 a piece
Resells ~$34 weighted median · new with tags
View lot
Assortment
One lot of Marc Jacobs silicon rubber made bracelets 600 p c s
600 units · Ships parcel
Near you
$1,980
$3.30 / piece
Sells in ~41 days on resale
You pay $3.30 a piece
Resells ~$23 median · any condition
View lot
Assortment
In demand
Celine wholesale Women's sunglasses assortment 10pcs.
10 units · NWT · Ships parcel
Near you
$2,123
$212.30 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
CRAYOLA CRAYONS BACKPACK MULTI
102 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
Near you
$632
$6.20 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay $6.20 a piece
Resells ~$35 median · new with tags
View lot
Assortment
72 Pieces Vintage Swarovski Crystal Aurore Boreale Beads 14 mm - Art 371
72 units · NWT · Ships parcel
Near you
$44
$0.61 / piece
Sells in ~40 days on resale
You pay $0.61 a piece
Resells ~$34 median · new with tags
View lot
Assortment
72 pcs Vintage Swarovski Crystal Aurore Boreale Beads 12 mm - Art 5004
72 units · NWT · Ships parcel
Near you
$40
$0.55 / piece
Sells in ~40 days on resale
You pay $0.55 a piece
Resells ~$34 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
500 pcs Vintage Swarovski Rhinestone Lot Fancy Crystal — 1000 Pieces
500 units · Ships parcel
Near you
$50
$0.10 / piece
Sells in ~28 days on resale
You pay $0.10 a piece
Resells ~$38 median · used
View lot
Manifested
Butterfly Luxe Gift Bag – Durable – High Gloss – 4″ x 13″ x 18″ – Item #8927
144 units · Ships parcel or freight from IL
Near you
$134
$0.93 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
50/100 Pcs Treasure Trove of All Brand Name Jewelry — 50 Pcs
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$109
$2.19 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
25 pieces of Swarovski Elements Jewelry Necklaces, Bracelets & Earrings!! — 50 Pcs
25 units · NWT · Ships parcel
Near you
$218
$8.71 / piece
Sells in ~40 days on resale
You pay $8.71 a piece
Resells ~$34 median · new with tags
View lot
Manifested
Decorative Pastel Paper Gift Bag – Durable – High Gloss – 4″ x 13″ x 18″ – Item #9022-5440
144 units · Ships parcel or freight from IL
Near you
$134
$0.93 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
50/100 Pcs Treasure Trove of All Brand Name Jewelry — 100 Pcs
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$219
$2.19 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Sterling Silver Dainty Heart Stud Earrings
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$129
$5.37 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $5.37 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Assortment
BRATZ CHARACTER MINI BACKPACK BLACK
102 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
Near you
$632
$6.20 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay $6.20 a piece
Resells ~$35 median · new with tags
View lot
Assortment
144 pcs Vintage Swarovski Crystal Beads 10 mm - Art 364
144 units · NWT · Ships parcel
Near you
$44
$0.31 / piece
Sells in ~40 days on resale
You pay $0.31 a piece
Resells ~$34 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
MARUCHAN RAMEN NOODLE COSMETIC BAG 2PC SET
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,859
$18.59 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay $18.59 a piece
Resells ~$35 median · new with tags
View lot
Assortment
New
Marc Jacobs Argento color Bracelet 23 pcs in the lot
23 units · Ships parcel
Near you
$380
$16.50 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Jasmine Blossom Studs (ES 2721)
20 units · NWT · Ships parcel
Near you
$188
$9.42 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Extra Large Tote Bag – Large Beach Bag with Zipper – Waterproof – Stain Resistant to Stains – Bonus Coin Purse – Item #8006
25 units · Like new · Ships parcel
Near you
$155
$6.20 / piece
Sells in ~36 days on resale
You pay $6.20 a piece
Resells ~$30 median · used
View lot
Manifested
New
Sterling Silver 6.0mm Sand Dollar Stud Earrings
23 units · NWT · Ships parcel
Near you
$125
$5.45 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $5.45 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Assortment
New
Vintage to Modern Costume Jewelry Lot 10 Necklaces Pendants Beaded Tassel
10 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.10 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Sterling Silver Small Butterfly Stud Earrings · SKU SEP488
22 units · NWT · Ships parcel
Near you
$128
$5.80 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $5.80 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Assortment
50/100 Pcs Wholesale Liquidation Jewelry Lots — 50 Pcs
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$54
$1.09 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
200 Vintage Deadstock Rings Kids sizes
200 units · NWT · Ships parcel
Near you
$55
$0.27 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Recycle Leather Belts 44 pcs · SKU 18-092226-004701
44 units · Ships parcel
Near you
$81
$1.83 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Brooches Gorgeous! Over 100 Different Styles — 50 Pcs
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$127
$2.53 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $2.53 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Assortment
New
Vintage to Modern Costume Jewelry Necklace Lot of 10 Beaded Faux Pearl Statement
10 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.10 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
100-Piece Fashion Jewelry Mystery Lot
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$55
$0.55 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Sterling Silver Small Butterfly Stud Earrings · SKU SEP469
21 units · NWT · Ships parcel
Near you
$128
$6.08 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $6.08 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Sterling Silver Ballerina Stud Earrings
21 units · NWT · Ships parcel
Near you
$128
$6.08 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $6.08 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Sterling Silver Leaf in Parrot Earrings
21 units · NWT · Ships parcel
Near you
$129
$6.16 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $6.16 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Sterling Silver Airplane Stud Earrings
21 units · NWT · Ships parcel
Near you
$127
$6.03 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $6.03 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Sterling Silver Dainty Butterfly Stud Earrings
21 units · NWT · Ships parcel
Near you
$125
$5.96 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $5.96 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Assortment
25 pcs Vintage Danecraft + Allen Jewelry Brooches - 25 DIFFERENT STYLES — 25 Pcs
25 units · Ships parcel
Near you
$54
$2.16 / piece
Sells in ~33 days on resale
You pay $2.16 a piece
Resells ~$21.44 weighted median · used
View lot
Assortment
Recycle Leather Belts 42 pcs
42 units · Ships parcel
Near you
$75
$1.80 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Sterling Silver Triangle Earrings
20 units · NWT · Ships parcel
Near you
$130
$6.49 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $6.49 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Sterling Silver Dolphin Earrings
20 units · NWT · Ships parcel
Near you
$130
$6.52 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $6.52 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Sterling Silver Frog Stud Earrings
20 units · NWT · Ships parcel
Near you
$124
$6.21 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $6.21 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Sterling Silver Cute Butterfly Stud Earrings
20 units · NWT · Ships parcel
Near you
$127
$6.36 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $6.36 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Sterling Silver Turtle Stud Earrings
20 units · NWT · Ships parcel
Near you
$128
$6.42 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $6.42 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Sterling Silver Cursive Heart Stud Earrings
20 units · NWT · Ships parcel
Near you
$126
$6.28 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $6.28 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Sterling Silver Feather Earrings
20 units · NWT · Ships parcel
Near you
$125
$6.27 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $6.27 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Sterling Silver Flying Bird Earrings
20 units · NWT · Ships parcel
Near you
$124
$6.21 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $6.21 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
Yves Saint Laurent sunglasses assortment 10pcs.
10 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,738
$173.80 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Adult Halloween Costumes 35 pcs
35 units · Ships parcel
Near you
$82
$2.34 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $2.34 a piece
Resells ~$19 median · used
View lot
Assortment
100 Pair Assorted Statement Earrings
100 units · Customer returns · Ships parcel
Near you
$76
$0.76 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free